П’ятниця, 22 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
І знову про субсидії

Автор: Опубліковано: 21 Грудня о 12:00 307


Місцеві комісії допоможуть призначити субсидії для тих, хто їх справді потребує.


Сезонний ажіотаж щодо оформлення житлових субсидій, що традиційно спостерігається в осінньо-зимовий період, нині вже стих. Начальник управління соціальної політики Тернопільської міської ради Володимир Сулима запевняє, що черг нині практично немає. «Більшість звернень нині з причини, коли в сім’ї відбувалися зміни: хтось приписався, виписався чи влаштувався на роботу. В усіх цих випадках сім’я обов’язково повинна повідомити нас і подати нове звернення та декларацію», — наголошує Володимир Іванович.

— Нагадаю тернополянам, що з 1 жовтня відповідною постановою Кабінету Міністрів введені зміни на право призначення субсидій. Це принципово суттєві зміни, які вплинули на кількість одержувачів субсидій. Ці зміни були очікувані, адже субсидії отримували багато таких сімей, які фактично можуть оплачувати житлово-комунальні послуги. Дуже втішно, що згідно із новим положенням розширені повноваження відповідних комісій, утворених виконавчими комітетами міських рад.

Коротко хочу згадати ці зміни. Раніше було, якщо загальна площа квартири перевищує 120 кв.м, а будинку 200 кв.м, то сім’я не мала права на субсидію за жодних обставин. Ця норма замінена. Тепер не загальна площа береться до уваги, а опалювальна: якщо опалювальна площа більша за зазначені вище розміри, сім’я не має права на субсидію.

Якщо у складі сім’ї є особи, які не працюють або одержують зарплату, нижчу мінімальної, або не сплатили єдиний соціальний внесок, сім’я не має права на субсидію. Але субсидії можуть призначити, якщо у складі цих сімей є особи, які надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, опинились у складних життєвих обставинах, що підтверджено довідкою ЛКК, або ці особи є алко- чи наркозалежні, що підтверджено відповідною довідкою лікаря. Відповідна комісія, про яку я згадував, може розглянути звернення і прийняти позитивне рішення. Цього не було раніше. Якщо особа не сплачує єдиний соціальний внесок з вини роботодавця, це не впливає на право на призначення субсидій і субсидія буде призначена.

— Цікаво, чому така увага до алко- та наркозалежних? Щоб таким чином полегшити життя їхнім сім’ям?

— Мені важко це пояснити. Таке запитання виникає не тільки у вас.

— Знаю, суттєві зміни стосуються тих, хто перебуває за кордоном.

— Так. До 1 жовтня, якщо у складі домогосподарства є особи, які перебувають за кордоном більше, як 60 днів, протягом періоду, за який нараховуються доходи для призначення субсидій (у даному випадку це І півріччя 2018 року), сім’я не мала права на призначення субсидій. Внесені зміни передбачають: якщо ці особи працюють легально в інших країнах, сплачують внески із соціального страхування, а ці країни мають договір з Україною про пенсійне забезпечення і страхування, що підтверджено легалізованими в Україні документами, тоді ця сім’я має право на отримання житлових субсидій.

— Де можна знайти список країн, з якими укладені угоди?

— Цей список розміщений на сайті Міністерства соціальної політики, з ним може ознайомитися кожен. На жаль, це невеликий список. Країни СНД, Литва, Естонія, Словаччина, Чехія, Болгарія, Польща, Латвія, Іспанія, Монголія, Азербайджан, Туркменія та ін. З Португалією угода ще не набула чинності.

— Із Італією, Німеччиною, Великобританією, де наших заробітчан також немало, наразі немає угод? Скажімо, якщо людина на заробітках в Італії і працює там легально, то…

— …права на отримання субсидії не має. Але існує можливість призначити субсидії тим домогосподарствам, де є хтось за кордоном. При умові, якщо у складі домогосподарства є особи, які перебувають у складних життєвих обставинах, вони хворіють і це підтверджено довідкою ЛКК, то тоді відповідна комісія може розглянути і призначити субсидію. Такі випадки у нас є.

Нові положення врегулювали також питання розділених рахунків: коли в будинку з одним номером проживають дві сім’ї. Раніше вони не мали права на субсидію, тепер субсидія призначається на дві сім’ї окремо.

Введена також норма: якщо є заборгованість по аліментах понад три місяці будь-кого з членів домогосподарства, сім’я не має права на субсидію. Це зроблено для того, щоб спонукати людей сплачувати аліменти. Крім алко- і наркозалежних, що підтверджено довідкою ЛКК.

Змінено й порядок призначення субсидій безробітним. Раніше субсидія призначалася, якщо особа перебувала на обліку в центрі зайнятості і отримувала відповідні виплати або направлена центром на навчання. Нині достатньо лише перебувати на обліку в центрі зайнятості.

Для студентів, які проживають у гуртожитках, дохід батьків не враховується при розрахунку субсидій, чого не було раніше.

Субсидія раніше призначалася на зареєстрованих осіб, які фактично проживають. Тепер ця норма знята. Субсидія призначається виключно на зареєстрованих осіб. Але, треба зауважити, субсидія також може бути призначена особам за угодою найму житла. Якщо є угода найму житла, то господарям субсидія не буде призначатися, а тим сім’ям, які уклали угоду. Особам тимчасово переміщеним також може бути призначена субсидія за фактичним місцем проживання, незалежно від того, де вони зареєстровані.

— Ваша особиста оцінка цих нововведень?

— Безумовно, ці нововведення врегулювали проблемні питання, які були раніше. Дуже добре, що надано право відповідним комісіям приймати позитивні рішення, враховуючи різні обставини.

— Якби ви мали можливість, які б зміни ввели у ці правила, адже система нарахування субсидій все одно недосконала, правда ж?

— Розумієте, це кошти державного бюджету і відповідно держава має право встановлювати правила. Все залежить від того, які кошти в бюджеті. Якщо є кошти — програму житлових субсидій можна розширювати, якщо немає – держава змушена цю програму звужувати. Але я вважаю, що повноваження комісій — це дуже правильно. Думаю, ці повноваження в окремих напрямках варто ще розвинути, щоб комісії приймали рішення саме по тих сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть вплинути на позитивне рішення щодо призначення субсидій. Для прикладу: бабця, в якої внук поїхав за кордон, і вона не знає, де він подівся. Ми субсидію не можемо бабці призначити, тому що внук за кордоном і в неї зареєстрований. У неї пенсія 1400 гривень, а потрібно платити 2500. Як вона буде це робити? Ми їй радимо: «Вам потрібно взяти довідку ЛКК». Вона каже: «Я здорова, мені не дають довідки». Що їй робити? Вона не має права на субсидію, хоча субсидія їй дуже потрібна. Саме комісія має вивчити це питання і прийняти рішення.

— У новому році нас чекають нові «правила гри» у субсидіях…

— З 1 січня 2019 року передбачається етап монетизації субсидій. Щодо тих звернень, які будуть надходити наступного року, буде запроваджений механізм монетизації. Тобто кошти будуть перераховуватися управителям будинків, ті у свою чергу перераховуватимуть їх через «Ощадбанк», а «Ощадбанк» буде спрямовувати ці кошти надавачам послуг. Передбачається, що ми щотижня будемо подавати цей реєстр у Міністерство соціальної політики. Тобто розроблений відповідний механізм монетизації. Постанова Кабінету Міністрів ще не прийнята, але з проектом цієї постанови ми вже ознайомлені. Думаю, доцільно буде обговорити це згодом, коли буде офіційний документ і матимемо окрему тему для розмови.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада