Водночас розмір мінімальної зарплати зріс лише на 232 гривні. Позбутись комунального рабства і стати енергонезалежною Україна може тільки тоді, коли керівництво країни приділить належну увагу заходам з енергоефективності, — вважає директор будівельної компанії “Креатор-Буд” Ігор Гуда.
Оскільки “Креатор-Буд” йде в ногу з часом і керівництво компанії розуміє нинішні запити людей, компанія зводить сучасні будинки, переймаючи новітній європейський досвід. У нових будинках “Креатор-Буду” впроваджені енергоощадні технології, завдяки чому мешканці значно менше платитимуть за тепло та електроенергію. На думку директора “Креатор-Буду” Ігоря Гуди, модернізувати потрібно також старі будинки, школи, садочки, лікарні та решту важливих стратегічних об’єктів.
— Раз вклавши кошти в підвищення енергоефективності, країна в майбутньому не тільки зекономить мільярди, а й людям буде легше жити та сплачувати рахунки за комунальні послуги, — наголошує Ігор Гуда. — Провести енерго- та тепломодернізацію в старих будинках — надзвичайно складно і затратно, але це в майбутньому дозволить зекономити й витрати будуть виправдані. З новими будинками — простіше. “Креатор-Буд” тепер використовує передові технології у будівництві, що дозволяє, наприклад, скоротити споживання газу на 30%.
Що ж до старих будинків, шкіл, лікарень та інших громадських об’єктів, то Ігор Гуда радить у першу чергу замінювати вікна, труби, котли, а також утеплювати фасади для того, щоби втрати тепла були мінімальними. Якщо ж ідеться про роботу підприємств, то на них реально й економічно доцільно впроваджувати енергоощадні технології.
— Ми переконались на своєму досвіді, що, витрачаючись раз, купуючи енергоефективні прилади, ми економимо значно більше, тобто в кінцевому підсумку ми у виграші, — каже Ігор Богданович. — Як жоден підприємець не хоче і не може працювати собі у збиток, так само українці не повинні жити в борг. У рахунках за комунальні послуги, що їх отримують українці, мають бути значно менші цифри. Звісно, з таким рівнем заробітних плат, як в Україні, люди самі не зможуть провести заходи для підвищення енергоефективності, тому це завдання влади. Українцям потрібна всебічна допомога — як субсидії, які разово сприяють вирішенню проблеми, так і допомога в ефективному та раціональному використанні енергії, допомога в модернізації помешкання кожної сім’ї.
У світі заходи з енергозбереження почали активно впроваджувати ще в 70-их роках минулого століття. До України розуміння про необхідність таких кроків прийшло лише нещодавно. За словами Ігоря Гуди, це неминучість, адже впровадження енергоефективних технологій для пересічних українців — це значне скорочення комунальних витрат, для країни — економія ресурсів, підвищення продуктивності, для екології — обмеження викиду парникових газів в атмосферу, для енергетичних компаній — зниження витрат на паливо і необґрунтованих витрат на будівництво.
Джерело: НОВА Тернопільська газета