24 серпня на електронному майданчику «Prozorro» оголошено аукціон про продаж корпусу радянського літака МІГ-17 без силової установки та без навісного обладнання. Стартова ціна лота становить 245 376 грн. Долучитись до участі в торгах онлайн можна на платформі Ubiz.
Чому демонтували літак?
22 серпня на засіданні сесії міської ради прийнято рішення продати корпус радянського літака МІГ-17, а за отримані кошти придбати дрони для ЗСУ.
Демонтаж літака МІГ-17, як одного із радянських символів, що розташовувався при вході до парку Національного відродження на масиві «Східний» (просп. Степана Бандери) у Тернополі, здійснено 14 квітня цього року. Літак був аварійним. Демонтаж проведено відповідно до рішення виконавчого комітету «Про виконання робіт із демонтажу об’єкта благоустрою».
«Московські літаки «рівняють із землею» українські міста на Сході України, зі схожих літаків запускають ракети по Тернопільщині, Львівщині, Вінниччині, Києву. У нашому місті не місце радянським літакам, навіть старим та аварійним, навіть у вигляді пам’ятника», — прокоментував факт демонтажу міський голова Сергій Надал.
Проєкт «Армія дронів»
Ініціативу придбати для Збройних сил велику кількість дронів підтримали й на загальноукраїнському рівні. Щоб посилити українську армію та зберегти життя тисяч військових, Генштаб ЗСУ, Міністерство цифрової трансформації, Держспецзв’язку та національна платформа UNITED24 розпочинають проєкт «Армія дронів». Це комплексна програма, що включатиме в себе системну закупівлю дронів, їх ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів. «Армія дронів» допоможе ЗСУ моніторити лінію фронту — а це близько 2470 кілометрів, та давати ефективну відсіч ворожим атакам.
Детально про «Армію дронів»
У рамках цієї програми купуються дрони для першої, другої та третьої ліній фронту. Закупівлі узгоджують з військовими. Пріоритет — 200 безпілотних авіаційних комплексів тактичного рівня для повітряної розвідки. Такі «пташки» можуть літати від 2 до 24 годин, до 160 км, на висоті до 5 км. Вони оснащені декількома камерами з тепловізором, датчиками положення та програмним забезпеченням. Головне — їх важко помітити, а отже, важко збити. Ці дрони допоможуть постійно моніторити лінію фронту і виявляти позиції агресора.
Купують також простіші дрони. Їх потрібні тисячі. Вони не літають так довго і так далеко, але теж можуть виконувати важливі функції.
Перерахувати кошти на рахунок Міністерства оборони можна через національну платформу UNITED24. Задонатити можна також свій дрон.
Пам’ятаймо, кожен дрон рятує життя і наближає перемогу України!
Джерело: НОВА Тернопільська газета