Підготував експозицію колектив редакції газети «Сільський господар» спільно із друзями видання. Приурочили захід до Дня журналіста, який відзначають 6 червня. На виставці представлено понад 350 видань, 250 з яких — із Тернопільщини. Газети і журнали систематизовані у 20 розділів, що охоплюють столітню історію преси. Найдавніші видання в експозиції — газети «Діло» та «Українські вісти». Представлені також підшивки газет і журналів початку минулого століття — «Золотий колос», «Сільський господар», «Хліборобська молодь», «Дзвіночок» та ін.
— Попри жахливу війну, на якій нашу незалежність і територіальну цілісність мужньо відстоюють українські захисники, ми продовжуємо журналістську працю. Одним із напрямків є створення виставки-музею преси Тернопільщини, — розповів головний редактор газети «Сільський господар» Богдан Новосядлий. — В Україні склалася катастрофічна ситуація із виживанням друкованих видань — значна частина регіональної преси припинила виходити, відсутня підтримка з боку органів влади, негативно впливає безвідповідальне ставлення «Укрпошти» до передплати і доставки газет. Власне тому організатори виставки «Історія в слові, слово в історії» прагнуть привернути увагу громадськості до важливості друкованих ЗМІ та зберегти ці інтелектуально-інформаційні скарби для наступних поколінь.
У нашій експозиції представлені обласні та районні часописи, міські газети, політична преса, патріотичні, освітні, духовні, культурологічні видання, а також галузеві — підприємств та агроформувань обласних відомств і територіальних громад, приватних осіб. Окрім преси Тернопільщини, на виставці є всеукраїнські видання, газети з інших регіонів, які нині друкуються в Тернополі, прифронтові зі східних теренів України, а також зарубіжні часописи. Приємно, що праця над підготовкою виставки викликала чималий інтерес серед друзів нашого часопису. Заслужений діяч мистецтв України Олег Герман взяв безпосередню участь в концепції формування виставки, радіожурналіст і краєзнавець Роман Островський із Копичинців передав до музею більше сорока найменувань газет, а староста села Баворів Великогаївської громади Назар Брегін люб’язно подарував редакції «Сільського господаря» вісім змістовно оформлених стендів колишнього місцевого музею журналістики, який кілька років тому заснував світлої пам’яті талановитий журналіст і невтомний ентузіаст музейної справи Богдан Свергун. До формування експозиції виставки-музею преси загалом долучилися понад п’ятдесят краян.
— Ця виставка готувалась спонтанно, але вона має величезне значення як для сучасників, так і для майбутніх поколінь, — зазначив Олег Герман. — Нещодавно у моєму селі загорілась чиясь закинута хатина. Люди кинулись гасити. Із гущавини диму вибіг хлопчина з фотоальбомом у руках. «Що робити з цим?» — запитав. «Розгорни», — кажу. А там — шлюбна світлина. Дмухнув вітер — перевернув її. «Люблю тебе!» — було написано на звороті світлини. Хата згоріла. Час згорів. А любов не згоріла. Преса в цьому музеї засіяна любов’ю! Кожен журналіст писав, думав і залишив у рядках світло.
— У 2017-ому році в моєму рідному селі Баворів наш колега Богдан Свіргун започаткував музей журналістики. В маленькій кімнаті годі було розмістити всі зібрані експонати, але це був чудовий початок, — поділився спогадами журналіст і колишній редактор багатьох видань Степан Слюзар. — До нас приїжджали екскурсійні групи. Проте згодом інтерес пригас. Врешті я запропонував перенести музей до Тернополя. Нині експонати з Баворова знайшли гідне місце у виставці-музеї у приміщенні «Сільського господаря».
Джерело: НОВА Тернопільська газета