Окрім Великих Дедеркал, до об’єднаної громади увійшли чотири прилеглих села. Згодом планують розширити громаду ще кількома населеними пунктами.
Уже майже 20 років головує у Великих Дедеркалах Іван Данилюк, який не проти керувати новоствореною громадою і далі. Про те, яким бачить подальший розвиток рідних йому сіл, Іван Федорович поділився з “НОВОЮ…”.
— Як діючий сільський голова можете сказати, що цінного в Дедеркалах є сьогодні?
— Сьогодні я можу з упевненістю сказати, що Дедеркальська громада входить до п’ятірки кращих в області. І хоча в минулі десятиліття нам, як і більшості українців, не вдалося втримати виробництво, ми зуміли зберегти всю інфраструктуру на нашій території, а це і лікарня, середня, музична та спортивна школи, відділення “Ощадбанку”, пожежна частина тощо. Остання, до речі, після реформування у 2002 р. обслуговує чи не всю південну частину Шумського району. Діє у нас і комунальне господарство, яке попри невелику кількість персоналу забезпечує водопостачання і благоустрій навколишніх населених пунктів. Усі ці об’єкти ось уже чотири роки працюють за кошти бюджету сільської ради.
— Чимало об’єктів нині відновлюються. То що отримає нове обличчя найближчим часом?
— У найближчих планах – капітальний ремонт вищезгаданого комунального підприємства, реконструкція системи водопостачання. Хочемо також придбати техніку для усунення наслідків природних катаклізмів, як-от снігових заметів.
Вже до кінця 2016 р. відкриємо після реконструкції районний геріатричний будинок.
— Як бачимо, на досягнутому не зупиняєтеся. А що у перспективі?
— Уже готовий спільний з дорожниками області проект щодо відновлення дороги Великі Дедеркали — Садки. Здамо його цього тижня і сподіваємося, що у найближчі місяці відремонтуємо 6 км автошляху, що сполучає ці села. Тоді відновимо автобусний рейс між ними.
Наразі маємо невирішені проблеми в с. Радошівка. Попри наявні дві водонапірні башти і свердловини, там відсутній водогін, а криниці повисихали, тож завдання на найближчий час — забезпечити водою мешканців цього села. У цьому ж селі в напіваварійному стані міст і гребля. Отже, запланували реконструювати 300 м мосту.
У самих же Дедеркалах разом з облавтодором готуємо проектну документацію на ремонт дороги від центральної вулиці до кладовища протяжністю півкілометра. Запустимо й очисні споруди до оновленого геріатричного будинку.
Загалом Дедеркальська громада хоча і одна з кращих, але, як і всі, має ряд невирішених проблем, над вирішенням яких працюємо. У найближчій перспективі – збільшення кількості робочих місць завдяки відновленим об’єктам.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Іван Данилюк, Великі Дедеркали, громада