Субота, 27 липня 2024
• “Її пісні були наповнені теплом і ніжністю, так само, як і її душа”. Обірвалось життя співачки Ірини Музики • Затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон • Прапор передали синові. Шумщина попрощалась із Героєм Миколою Пичулюком • Митрополит Епіфаній закладе капсулу під меморіальний комплекс у Лішні • У службовців ТЦК Тернопільщини вилучили 1,8 млн грн, 82000 євро і 96000 доларів • Викрав у знайомого банківську картку і зняв 40 тисяч гривень кредиту • Із серпня у Тернополі подорожчає проїзд у громадському транспорті • На Монастирищині два брати відкопали на городі дзвін XIIX століття • У Збручі на Тернопільщині масово загинула риба • За сприяння в складанні іспиту з водіння взяв 12 тисяч гривень • У готелі в Тернополі військовий застрелив прикордонника • Мамині вишиванки передала до музею в Залізцях • Надії було лише 24. Обірвалось життя поліцейської з Тернопільщини • Олександра Криницького призначили представником уповноваженого з прав людини в Тернопільській області • 20 тисяч кал – на городі у Василя Романчака із Теребовлянщини • Землю накрила магнітна буря червоного рівня • У рідному селі Романа Купчинського на Зборівщині відновлюють музей • У Великій Березовиці вшанують загиблих Героїв • Вбивство Ірини Фаріон: деталі замаху та версії слідства • Працівниця “Тернопільводоканалу” творить дивовижні речі з бісеру
«Кінець епохи бідності»: тільки для кого?!

Автор: Опубліковано: 22 Січня о 13:12 279


Більшість українців ледь зводять кінці з кінцями, не в силі оплатити за комуналку, економлять на всьому, на чому тільки можна, і наївно — від виборів до виборів — вірять у позитивні зміни в державі.


Натомість новоявлені високопосадовці вже «впроваджують покращання», проте тільки для себе. Про зубожілий народ згадують перед виборами, а, сівши у м’які крісла, швидко забувають.
Суспільство просто шокували нещодавні новини про космічні зарплати державних чиновників і керівників державних підприємств, що сягають сотень тисяч гривень у місяць, і величезні премії. І все це — у найбіднішій країні в Європі, де мінімальна зарплатня з початку 2020-го складає лише 4723 грн. у місяць, а середня пенсія — лише близько 3000 грн.

«Наслужили» на мільйони

Якщо президент Володимир Зеленський має показово скромну зарплату — за листопад отримав 28 тис. гривень, то прем’єр-міністру Олексієві Гончаруку за грудень нарахували 76190 грн. Дохід прем’єра залежить від надбавки за інтенсивність праці, премії і зарплати під час відряджень. У вересні Гончарук без вирахування податків отримав 61916 грн., у жовтні — 60087 грн., у листопаді — 43724 грн. Зарплата прем’єра Олексія Гончарука втричі вища, ніж у молдовського колеги, але в 20 разів менша, ніж у Швейцарії. Президент Швейцарії отримує понад 409000 євро, канцлер Німеччини — понад 313 000 євро, австрійський канцлер — понад 278000 євро у місяць.

Заробітна плата генерального прокурора України Руслана Рябошапки за грудень складає 259 336 гривень, що в чотири рази більше за оклад. А ось заступник генпрокурора Назар Холодницький за грудень отримав 211717 гривень. Українські міністри та їхні заступники «заробили» передноворічні премії і надбавки в розмірі кількох сотень відсотків від окладу. Міністр  культури, молоді та спорту Володимир Бородянський і його заступники задекларували сукупний розмір своїх грудневих зарплат на суму понад 2 (!) мільйони гривень. Міністр Бородянський отримав 112904 грн., його перший заступник Анатолій Максимчук — 405072 грн., заступниця Ірина Подоляк — 394710 грн., заступниця Світлана Фоменко — 139303 грн., заступник Олексій Сівірін — 366 068 грн., державний секретар Міністерства культури Ростислав Карандєєв — 497 709 грн. За що такі захмарні зарплати у «мертвому» міністерстві і за які такі заслуги, — збагнути неможливо.

А ось міністерка освіти і науки Ганна Новосад поскаржилася на «неконкурентну» зарплату в розмірі 36 тисяч гривень. “Наразі моя зарплата на руки у середньому складає 36 тис. грн., це на 10 тис. грн. менше, ніж я мала на посаді керівника директорату Міносвіти. Мені цього вистачає, щоб нормально прожити. Я маю власне житло, службовий автомобіль, у мене немає часу ходити в кіно. Але якщо ви мене запитаєте, чи влаштовує мене це як молоду людину, яка має думати про майбутнє, про заощадження, про пенсію, то, безперечно, цього не вистачить».

Нардепи і свита «прожирають» Держбюджет

Зарплати народних депутатів, як стверджує спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, зросли у 2020-ому, але несуттєво — приблизно на 3 тисячі гривень через зростання розміру прожиткового мінімуму. Проте, якщо порахувати усі доплати до «голої» зарплати, то вийде кругленька сума. Навіть зарплати помічників-консультантів деяких народних депутатів України за грудень 2019-го були понад 100 тис. гривень. Для прикладу, 146335 гривень за грудень отримала помічниця одразу двох депутаток — Ольги Стефанишиної з «Голосу» і Анастасії Красносельської зі «Слуги народу» — Ольга Жерегіна. Зарплата понад 100 тисяч гривень — у помічниці Олександра Матусевича — Євгенії Дзекунової. Помічнику-консультанту Дзекунової нараховані зарплата і премія на суму 136380 гривень.

Очікується, що з 1 січня 2020-го року заробітна плата «слуг народу» буде тільки зростати — її планують збільшити в 2,5 раза, а вона перевищуватиме 100 000 гривень! «Епоха бідності» для всіх цих «слуг» точно «закінчена».

Зарплати — ростуть, економіка — плаче…

 «Бідний-нещасний уряд Зеленського влаштував жалісливий флешмоб, — написав «свободівець» Олег Тягнибок. — Міністр освіти неспроможна утримувати дитину… на 36 000 грн. (хоча за грудень отримала 138 000 грн.). У міністра юстиції дітей четверо, дружина прискіплива, тому 226 000 грн. також не рятують. Міністр розвитку економіки хоче бути, як всі, тож свою зарплату вважає «неприйнятно маленькою» (за місяць йому нарахували 223 000 грн.). Весь цей цирк вони ще й «обґрунтовують» досвідом європейських країн… Тепер погляньте на кілька цифр. Мінімальна зарплата: Україна — $ 191; Польща — $ 680. Середня зарплата: Україна — $ 428; Польща — $ 1234. ВВП на душу населення в 2019 році: Україна — $ 3592; Польща — $ 14 902.

І поки в Україні всі обмеження на премії для урядовців зняті, у Польщі — жорстко регламентовані й прив’язані до базової ставки по країні. Відтак керівництво уряду Польщі отримує щонайбільше $ 2372,60 + від 5 до 20% доплати за стаж. А керівництво Мінекономіки в Україні, наприклад, за грудень отримало від $ 6050 до $ 8268 (це на тлі падіння промисловості на 7,5%). То що ж, технокраДи, робіть як в Європі! Покажіть результати роботи, підніміть економіку, встановіть максимально можливу 5-кратну різницю між зарплатами топ-чиновників і простих громадян. Бо ж премії за розвал держави українці вам явно не обіцяли».

Зарплата керівника «Укрпошти» більша, ніж у… Трампа!

Взагалі жодних гальм щодо меж зарплат не мають керівники державних підприємств. Ще під час роботи попереднього уряду увагу суспільства і урядовців привернула історія з мільйонними преміями, які отримали найвищі керівники НАК «Нафтогаз» після виграшу в російського «Газпрому» в Стокгольмському арбітражі. Тоді Наглядова рада «Нафтогазу» вирішила преміювати групу співробітників компанії на 46 (!) млн. доларів. І це при тому, що й без того зарплати у високопосадовців цієї державної компанії, яка, до речі, взагалі нічого не продукує, не дружать зі здоровим глуздом. Так, голова НАК «Нафтогаз» України Андрій Коболєв отримує понад півтора мільйона гривень у місяць, «місячними мільйонерами» є і його заступники.

Та, напевно, всі рекорди щодо ненаситності побив Ігор Смілянський —  генеральний директор національного оператора поштового зв’язку «Укрпошта». За грудень він одержав майже 2 млн. грн.! Це перевищує навіть оклад президента найбагатшої у світі країни США Дональда Трампа! Незважаючи на те, що підприємство ледь животіє, зарплати понад мільйон отримують заступники Смілянського. Керівники обласних підрозділів теж мають космічні зарплати. Так, директор Тернопільської дирекції «Укрпошти» Любов Гринчишин за неповний 2018-ий отримала зарплату в розмірі 412595 гривень. За минулий рік доходи ще не декларувала, але зрозуміло, що сума значно вища, не кажучи вже про 2020-ий. І це в той час, коли листоноші за свою важку працю заледве 3 тисячі гривень у місяць витягують.

Бідна Тернопільщина з багатими посадовцями

Наскільки покращилося у 2020-ому життя тернопільських посадовців і чиновників наразі важко проаналізувати, бо майже ніхто з них не подавав нові декларації у зв’язку з суттєвим збільшенням доходів. Проте навіть їхні декларації за 2018-ий рік, що доступні в інтернеті широкому загалу, свідчать, як вони «важко працюють». Багатії на посадах  — це передусім судді, ректори, прокурори, чиновники місцевих органів самоврядування.

Голова Тернопільського апеляційного суду Богдан Гірський за 2018-ий рік задекларував зарплату 1 млн. 331 тис. 667 грн., ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий — 1 млн. 317 тис. 349 грн., суддя Тернопільського Апеляційного суду Богдан Сташків — 1 млн. 128 тис. 198 грн. плюс 133 тисячі пенсії, директор ДП «Тернопільстандартметрологія» Микола Тешнер — 1 млн. 60 тис. 10 грн. Експрокурор Тернопільської області В’ячеслав Перч отримав 869 тис. 559 грн. зарплати і 484 тисячі гривень пенсії. А ось з 1 січня до 9 вересня 2019-го, згідно з декларацією перед звільненням, отримав 554 тис. 16 грн. зарплати. Зарплата першого заступника прокурора Тернопільської області Миколи Голомші склала 641 тисячу 794 грн. Керівник Тернопільської місцевої прокуратури Микола Марцун отримав 539 тис. 37 грн., заступник прокурора області Ігор Топилко — 533 тис. 811 грн. Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук за 2018-ий рік отримав 649 тис. 236 грн., а перший заступник голови Тернопільської обласної ради Василь Деревляний — 561 тисячу 273 грн., заступник голови Тернопільської ОДА Світлана Беспоповцева — 432 тис. 360 грн., заступник голови обласної ради Любомир Крупа — 462 тис. 584 грн., керівник апарату обласної ради Іван Бабійчук — 458 тис. 363 грн., начальник фінансового управління ОДА Степан Скибиляк — 457 тис. 338 грн. Ректор ТНТУ Петро Ясній отримав за 2018-ий 620 тис. 480 грн. і 130 тисяч пенсії, ректор ТДМУ Михайло Корда — 544 тис. 707 грн., ректор ТНПУ Богдан Буяк — 480 тис. 747 грн. Керівник обласної поліції Олександр Богомол за 2018-ий отримав 408 тис. 768 грн…

Далі немає слів і не вистачить паперу…


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

26 липня померла вокалістки відомого тернопільського гурту «Фіра» Ірина Музика...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:10


У Дніпрі затримали підозрюваного у вбивстві мовознавиці й ексдепутатки Ірини Фаріон, повідомив президент Володимир Зеленський із посиланням на міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:40


24 липня Шумська громада провела в останню путь 51-річного захисника Миколу Пичулюка, який загинув 17 липня поблизу селища Нью-Йорк на Донеччині...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:00


24 липня 2024 року предстоятель Православної Церкви України блаженнійший Митрополит Епіфаній прибув із візитом на Тернопільщину...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:16


Службовцям ТЦК із Тернопільщини, які за гроші «вирішували питання» для військовозобов’язаних, оголосили підозру...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:42



Теми дня
26 Липня
25 Липня
24 Липня
23 Липня