П’ятниця, 13 вересня 2024
• На велосипедах – Тернополем. “Карітас” організовує мандрівки для підлітків • Назавжди 24. На Тернопільщині оплакують молодого воїна • У тернополянина видурили 5 тисяч гривень за “непридатність до військової служби” • У Тернополі подякували волонтерам, які допомагають ЗСУ • «Контінентал» створює власний парк залізничних вагонів: отримано першу партію вагонів-зерновозів • Тенісний турнір у Тернополі об’єднав спортсменів для допомоги ЗСУ • Тернополянин викрав кросівки у торгово-розважальному центрі • На Чортківщині привітали 95-річну довгожительку • Чи готовий Тернопіль до чергової зими в час війни? • У Тернополі грабіжник вирвав із рук сумку в перехожої • “Не викликав швидку, а побіг до священника”. Фатальна бійка на Тернопільщині • Помер тернопільський суддя у відставці Богдан Сташків • Понад 30 років був парохом у Мшанці на Теребовлянщині • Ні ноутбука, ні грошей. Жінку з Тернопільщини ошукали шахраї • Вчителька з Тернополя дистанційно навчає дітей із Донеччини • Дві смертельні аварії на Тернопільщині • Від прибиральниці до консультантки Google, Meta й Apple – шлях успіху уродженки Тернопільщини • Вимагали гроші й шантажували. На Тернопільщині затримали кримінального авторитета і його спільників • На Тернопільщині безкоштовно навчатимуть жінок на водійок вантажівок • Коли чоловік і син – на війні, рятує творчість
Коли потрясуть найбагатшого ректора Крисоватого?

Автор: Опубліковано: 28 Листопада о 18:45 3334


У Тернопільському національному економічному університеті в усі часи плекали «культ ректора», а особливо це явище «розквітло» завдяки політиці нинішнього керівника вузу Андрія Крисоватого.


Родина ректора ТНЕУ Андрія Крисоватого.

За фасадною вивіскою державного вишу утворилося і функціонує за своїми неписаними законами і правилами таке собі окреме князівство на чолі з одноосібним правителем, на яке не мають впливу ні профільне міністерство, ні місцева влада, ні громадськість.

Минуло сім місяців, відколи Крисоватого вдруге обрали ректором вузу. Загалом цю посаду він обіймає від весни 2013-го року, однак дотепер антикорупційні органи не взялися ґрунтовно перевірити законність отримання ним фантастичних статків, вказаних бодай у електронній декларації. Хоча підстав для цього більш ніж достатньо. Як не дивно, але в нашому невеликому місті з найнижчим рівнем зарплат в Україні Андрій Ігорович Крисоватий досяг «рекорду» — спромігся стати одним із найбагатших ректорів країни. Під час цьогорічних виборів теоретично були сподівання, що керівником вузу нарешті стане достойна людина, яка дбатиме про честь закладу, поважатиме викладачів і студентів, але дива не трапилося — все відбулося за заздалегідь зрежисованим сценарієм. Через боязнь змін, а ще пануючу у вузі атмосферу задухи, диктатури та залякування, на що не раз скаржилися працівники університету, Крисоватий і далі міцно засів у «нагрітому» кріслі.

Маєток у Петрикові, квартири у Києві, будинки в Карпатах…

Андрій Крисоватий все своє свідоме життя невтомно трудився у ТНЕУ: спершу там навчався, потім — викладав, тепер — очолює. Розповідають, що при своїх попередниках Олександрові Устенку та Сергієві Юрію він курував усі фінансові справи і оборудки, за що його позаочі називали «грошовою валізою». І коли у 2017-ому ректорів та проректорів вищих навчальних закладів зобов’язали задекларувати свої доходи і майно, багато хто був приголомшений статками Крисоватого.

Щодо маєтків ректора, то на нього записані будинок площею 326 кв. м та земельна ділянка 1200 кв. м у приміському селі Петриків, житловий будинок площею 188 кв. м, половина будинку площею 150 кв. м та земельна ділянка у карпатському селі Поляниця, що на «Буковелі», гараж у Тернополі. Разом із дружиною Оксаною та сином Ігорем він є співвласником квартири площею 59 кв. м у Тернополі. У власності його дружини є ще дві квартири у Києві — одна площею 54,5 кв. м, інша — 131,8 кв. м. Одну із квартир Крисоваті придбали у 2016-ому році, вона розташована в історичному центрі Києва, на вулиці Гончара, де мешкають багато народних депутатів. Коштує столичне помешкання  щонайменше 600 тис. дол. (17 млн. грн.), натомість ректор у декларації вказав значно нижчу ціну — 2,5 млн. грн. Як і у випадку з нерухомістю на «Буковелі», де ринкова вартість тільки одного «скромного будиночка» сягає від 300 тисяч до 500 тисяч «зелених». У власності Крисоватого є  також автомобіль Range Rover (2013 року випуску) та причіп, дружина має автомобіль Toyota (2008 року випуску). За 2017 рік доходи Андрія Крисоватого склали: 677 802 грн. — заробітна плата, 62 230 грн. — від відчуження майна. Дружина ректора торік отримала від підприємницької діяльності 268 060  гривень. Свої мільйонні статки ректор і науковець Крисоватий не приховує, бо вважає, що заробив їх «чесним непосильним трудом», більше того, любить хизуватися і розповідати про них годинами.  Нерухомість тернопільського ректора оцінюють мінімум у 2 млн. доларів, але й то ще не факт…

В офіційній біографії відсутні дані про підприємницьку діяльність Андрія Ігоровича Крисоватого або про його роботу в комерційних структурах. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, він є засновником чотирьох організацій: ТзОВ «Якобс», ГО «ССК «УНІВЕР», підприємства Тернопільської обласної ГО «ССК «Універ» та ГО «УАВПВШ».

Ректор чи бізнесмен?

Торік журналісти спецпроекту соціальних розслідувань «Гроші» побували у ректора ТНЕУ і відверто запитали про його статки. «Я дуже відкрита людина, не боюся показати, де я взяв гроші», — заявив Андрій Крисоватий. «У мене були BMW X5, Ford Explorer, Opel Frontera, Lexus LX 470, Toyota Prado», — перелічив ректор з усмішкою свій автопарк. Розповів, що на 18-річчя своєму синові Ігореві подарував Mercedes. У 19-річному віці хлопець уже мав власну фірму, яка займалася виробництвом альтернативної енергетики — брикетів і пелетів. На першому курсі син Ігор отримав у подарунок від батька будинок у Тернополі. Ректор Крисоватий також визнає, що допоміг йому зі стартовим капіталом. Нині син ректора, ну, звичайно ж (!) викладає в університеті свого батька, здобув ступінь кандидата економічних наук. Там же працевлаштована і невістка ректора, Ігорева дружина Катерина. Такий собі економічно-родинний підряд.

На запитання журналіста, чи готує Крисоватий свого сина стати ректором, посадовець лише розреготався. До речі, майно сина Андрій Ігорович не вказує у своїй декларації, тож невідомо, що ще він міг «подарувати» йому. Крисоватий-молодший у різний час був засновником трьох товариств: «Альтернативні тепломережі», «Клінвуд-Тернопіль», «Якобс». Дружина ректора Оксана працювала в Тернопільському комерційному інституті, який очолював Василь Мартинюк — кум Крисоватих. З 2016-го року Оксана Іванівна зареєстрована приватним підприємцем, основний вид діяльності — надання в оренду нерухомого майна. Донька ректора Ліля торік закінчила Тернопільську ЗОШ №3, вступила до вузу.

Секрет свого фінансового успіху Андрій Крисоватий пояснює затребуваністю його знань. Цікаво, яка ж така наука допомагає складувати пачками гроші і набувати численне майно? «Коли я почав працювати над темою наукових досліджень у галузі оподаткування, зрозумів, що можу заробляти кошти, консультуючи фірми, як здійснювати податкове планування», — пояснив Крисоватий. У 1995 році Андрій Ігорович створив ТзОВ «ІФ» («Інституція фінансова») і взявся консультувати бізнес. Хоча кожен розуміє, що про те, як платити податки, можуть пояснити у фіскальній службі, «контора» Крисоватого радше радила бізнесменам, як мінімізувати податки або їх уникнути взагалі. То ж чого тоді навчають у ТНЕУ студентів?

«Крисоватий» принцип «нульової толерантності»

Дивує, що ні така «благородна» діяльність ректора ТНЕУ, ні сумнівне збагачення не цікавлять предметно антикорупційні органи. Відомо, що Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряло ректорів Одеського економічного університету, Київського політехнічного інституту, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а ось до найзаможнішого в країні ректора чомусь не дійшло. Щоправда, подейкують, що після другого обрання ректором він пройшов антикорупційну перевірку успішно і до нього серйозних зауважень не було. Ну, якщо так, то фахівцям із НАБУ й НАЗК ми можемо подарувати хіба велику лупу…

До речі, свою ректорську «гідність» Крисоватий показав у травні 2017-го, коли потрапив у ДТП на своєму позашляховику Range Rover у Великій Березовиці і втік з місця аварії. Очевидці зняли подію на камеру, оприлюднили в інтернеті, бачили, як нетверезого горе-ректора забирав «тернопільський Пшонка» — декан юридичного факультету ТНЕУ Сергій Банах. Однак шляхом махінаторства і не без допомоги наших доблесних правоохоронних органів Крисоватий приховав свій ганебний вчинок. У справі вказали, що нібито за кермом іномарки був син ректора. Тернопільський міськ-районний суд постановив стягнути з Крисоватого-молодшого 340 гривень штрафу та 340 гривень судового збору. Ректор тернопільського вузу не знайшов сміливості визнати свою помилку, вибачитися перед громадськістю за свою поведінку, а заховався за сина.

І наостанок: торік Андрій Крисоватий власним підписом затвердив антикорупційну програму ТНЕУ, в якій зазначено, що ректор буде керуватися принципом «нульової толерантності» до будь-яких проявів корупції і вживатиме заходів щодо її запобігання. Через цю програму передусім варто б «пропустити» самого ректора, який не бореться з корупцією, а радше очолює її, а принцип «нульової толерантності» застосовує не там, де треба…


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Учасники проєкту «Діти і війна» від Тернопільського благодійного фонду "Карітас" проводять веломандрівки файним містом Тернопіль...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Підволочиська громада попрощалася із захисником Валентином Кравчуком, молодим воїном, старшим солдатом 68-ї окремої єгерської бригади Збройних Сил України...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:36


Тернопільські оперативники встановили особу шахрая, який ошукав жителя Тернополя на 5 тисяч доларів...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:23


Перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук відзначив волонтерів Тернопільщини, серед яких військові, медики, приватні підприємці, за вагому підтримку Збройних Сил України та подякував їм за щоденну працю на благо Перемоги України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:00


«Контінентал Фармерз Груп» розширює свої логістичні потужності та розбудовує напрямок залізничної логістики, створивши власний парк вагонів-зерновозів...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:42



Теми дня
12 Вересня
11 Вересня
10 Вересня