Одним із пріоритетних напрямків соціальних інвестицій «Контінентал Фармерз Груп» є благоустрій територій громад, у яких присутня компанія. Так, цьогоріч продовжили традиційну висадку дерев, які сприятимуть озелененню територій. Цей проєкт поліпшує екологічну складову і має вагомий вплив на розвиток біорозмаїття і заліснення територій.
Упродовж жовтня-листопада на території 10 районів Тернопільської, Хмельницької та Івано-Франківської областей висаджено майже чотири тисячі дерев. Співробітники «Контінентал Фармерз Груп», представники органів самоврядування, пасічники, школярі та небайдужі мешканці — всього понад півтори сотні людей, які, об’єднавши свої зусилля, допомогли в реалізації соціально важливої ініціативи. Зі свого боку компанія «Контінентал» здійснила закупівлю саджанців лип, загальний бюджет проєкту склав 120 тис. грн.
«Охоче допомагаємо громадам у розв’язанні нагальних проблем, а проте відкритим залишається питання екології. У цьому напрямку ми повинні діяти спільно і з представниками громад, і з місцевими мешканцями. Ми також зацікавлені у підтримці пасічництва та пасічної кооперації у громадах нашої присутності, оскільки ця галузь доволі перспективна й у майбутньому може стати рушієм для розвитку сільських територій. Окрім того, розвиток пасічництва може мати ще й позитивний вплив на врожайність низки сільськогосподарських культур, поліпшуючи їх показники, що в перспективі може стати основою для співпраці та партнерства між аграріями і пасічниками», — зазначив Василь Мартюк, начальник соціально-інвестиційного відділу компанії «Контінентал».
Пасічники зізнаються, що зростання кількості насаджень медодайних дерев, зокрема, липи, дозволить у майбутньому збільшити медозбори, адже ці дерева становлять значну частину кормової бази бджіл. Компанія регулярно надає фінансову підтримку бджолярським кооперативам, тим самим сприяє розвитку бджільництва в Україні, адже розуміє значущість існування даної галузі. У перспективних планах компанії — продовжувати підтримку пасічного руху, в тому числі — шляхом проведення акцій, які вже мають традиційний характер.
До слова, аграрії раніше здійснили запуск інтерактивної карти медодайних культур, спрямований на забезпечення плідної взаємодії із бджолярами та їх об’єднаннями. На інтернет-карті відображаються актуальні посівні площі всіх медодайних культур «Контінентал Фармерз Груп» із зазначенням їх сорту, прогнозованого періоду цвітіння, інформації щодо планових робіт з обприскування, необхідної кількості бджолосімей для якісного запилення, а також контактів відповідальних агрономів компанії та інших даних.
Довідка:
Інтерактивна карта медодайних культур доступна за посиланням https://honey.cfg.com.ua/.
Джерело: НОВА Тернопільська газета