Субота, 27 липня 2024
• “Згоріло все – одяг, меблі, стіни…” Сім’я з Тернопільщини залишилася без даху над головою • У Кременці посадовці вимагали у підприємців хабарі за перемогу в тендері • Шахраї зняли з картки пенсіонера з Тернополя майже пів мільйона гривень • Зібрали донати на… блокпості. Діти із Заліщиків підтримують ЗСУ • “Її пісні були наповнені теплом і ніжністю, так само, як і її душа”. Обірвалось життя співачки Ірини Музики • У Тернополі відкрили меморіальну дошку Герою Віталію Венгеру • Затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон • Прапор передали синові. Шумщина попрощалась із Героєм Миколою Пичулюком • Митрополит Епіфаній закладе капсулу під меморіальний комплекс у Лішні • У службовців ТЦК Тернопільщини вилучили 1,8 млн грн, 82000 євро і 96000 доларів • Викрав у знайомого банківську картку і зняв 40 тисяч гривень кредиту • Із серпня у Тернополі подорожчає проїзд у громадському транспорті • На Монастирищині два брати відкопали на городі дзвін XIIX століття • У Збручі на Тернопільщині масово загинула риба • За сприяння в складанні іспиту з водіння взяв 12 тисяч гривень • У готелі в Тернополі військовий застрелив прикордонника • Мамині вишиванки передала до музею в Залізцях • Надії було лише 24. Обірвалось життя поліцейської з Тернопільщини • Олександра Криницького призначили представником уповноваженого з прав людини в Тернопільській області • 20 тисяч кал – на городі у Василя Романчака із Теребовлянщини
«Контінентал»: соняхи і бджоли – поруч!

Автор: Опубліковано: 15 Серпня о 18:00 220


«Контінентал» продумав ще одну важливу річ — як уникнути негативного впливу на комах засобів захисту рослин.


Ви знали, що бджола може летіти по краплину нектару понад 5 км, а рій долає від пасіки навіть 25 км? Щоб зробити комфортнішою працю бджіл, водночас сприяти запиленню медоносних культур, компанія «Контінентал» уже другий рік поспіль втілює в Західній Україні соціальний проєкт співпраці з бджолярами. Спеціалісти агрокомпанії створили онлайн карту посівів, тож пасічники бачать, де найближчі медоносні культури, і резервують місця для вуликів. Бджоли тепер живуть поруч із соняхами, ріпаком, фацелією. Вулики — повні меду, а рослини дають щедрий урожай!
«Контінентал» продумав ще одну важливу річ — як уникнути негативного впливу на комах засобів захисту рослин. Знаємо про випадки масової загибелі бджіл після кроплення полів аграріями по усій Україні. Компанія «Контінентал» дуже відповідально підходить до цього питання: повідомляє бджолярів про час обробітку культур, щоб могли закрити вулики або вивезти з поля. Це цивілізована господарність і турбота про довкілля.

Інтерактивна карта посівів — унікальна в Україні

«Контінентал» активно підтримує кооперативний рух. Серед створених за участі компанії кооперативів особливе місце посідають пасічницькі.  Нещодавно «контіненталівці» разом із журналістами побували на полях у Підгаєцькому районі — кластер «Карпати»,  де поруч із посівами соняшнику розміщені вулики кооперативу «Бджолиний край».

 

— Торік ми започаткували ефективний соціальний проєкт із бджолярами. Нині співпрацюємо з десятьма кооперативами: двома — на Івано-Франківщині, двома — на Хмельниччині, та шістьма — на Тернопільщині, — повідомив Генеральний директор компанії «Контінентал» Георг фон Нолкен. — Наша інтерактивна карта посівів — унікальна в Україні. Пасічники мають інформацію про локацію медоносних культур, ми отримуємо від них заявки на співпрацю. Ключовий фактор — мобільність перельоту бджіл до рослин. Забезпечуємо бджолярів причепами для перевезення вуликів. «Контінентал» не заробляє на проєкті жодної копійки, це соціальна ініціатива для громад, щоб люди могли отримати прибуток для родин на рідній землі. Бджолярі мають мед, а ми — кращі врожаї!

— У кластері «Карпати» чотири пасічницькі кооперативи: в Монастириському і Підгаєцькому районах, а також у Тлумацькому й Галицькому районах Івано-Франківської области. Один із кращих — «Бджолиний край» на Підгаєччині, який очолює Ігор Буцик, — повідомив старший менеджер із зв’язків з громадськістю кластеру «Карпати» компанії «Контінентал» Ігор Метенька. — Бджолярі вивозять вулики до ріпаку, соняшнику, гречки, фацелії. Повідомляємо пасічників, сільські ради, місцеві громади, депутатів, у який час розвитку культури будемо вносити препарати з догляду за рослинами і яка в них діюча речовина. Оприлюднюємо всю інформацію в інтернеті. Пасічники закривають на той час вулики, щоб не піддавати комах небезпеці. І пасічницькі кооперативи, і одноосібники-бджолярі задоволені таким діалогом. Водночас фінансово підтримуємо пасічників. Торік організували для них навчання, залучили 30 осіб, серед яких молоді люди, котрі освоюють цю справу, ветерани АТО. Кільком початківцям дали по п’ять вуликів. Запровадили виготовлення причепів і модулів для мобільності пасік. Надаємо їх бджолярам теж безкоштовно. «Контінентал» підтримує кооперативи, не шукаючи вигоди, адже 80% учасників у них — наші пайовики.

«Бджолиний край» об’єднав пасічників Підгаєччини

Десятки вуликів кооперативу «Бджолиний край» від початку цвітіння соняшнику — на полі. Керівник Ігор Буцик з однодумцями днюють і ночують в гарячу пору біля пасіки, щоб і рій доглянути, і мед відкачати. Нині у кооперативі 1,5 тисячі бджолиних сімей, планують збільшити до 3 тисяч. «Бджолиний край» об’єднав 23 осіб із різних сіл району, бажаючих вступити до кооперативу є чимало, селяни бачать перспективу в бджолярстві.

— У мене 70 бджолиних сімей, в одному вулику може бути до ста тисяч бджіл, — розповідає Ігор Буцик про свою пасіку, обдимлюючи її. — Дим заспокоює бджіл, у них виробилася захисна реакція ще з часів лісових пожеж: чують дим — набирають меду в зубики на випадок перельоту, тому не жалять. Вулики мають по три корпуси: гніздовий — у ньому живе матка, яка дає потомство, у двох верхніх — стільники з медом. Бджоли приносять у вулик нектар, переробляють його. Гляньте, скільки принесли! (показує, — авт.) Я вражений! Вчора поставив соти, а нині щедро вбудовані. Багаті на мед соняхи «Контіненталу»! Одна бджола за день вилітає по нектар до 50 разів. Бджолина сім’я за сезон цвітіння соняшнику збирає до 30 кілограмів меду.

Ігор уже сім років займається бджолярством. Здобув спеціальну освіту в Гадяцькому аграрному училищі. Талант пасічника у нього від прапрадіда.

— Мій прапрадід жив у Яблунівці. Перед Другою світовою війною у нього було близько 50 бджолиних сімей. У часи колгоспу частину пасіки забрали, — розповідає Ігор. —  Від прапрадіда збереглася медогонка, матриця для виготовлення вощини, дев’ять вузьких високих вуликів.

Плануємо відкрити невеличкий музей бджолярства, центр із надання пасічницьких послуг. Розміщення вуликів поруч із медоносними культурами компанії «Контінентал» дає хороший результат. Якщо бджола летить далеко, то частину меду з’їдає дорогою, а так — більше нектару у вуликах. Ціна на мед в Україні невисока, хоча цьогоріч зросла, бо не так і багато меду через весняні дощі, які не дали зібрати нектар з цвіту. Щоб вийти на європейський ринок, повинна бути екологічна продукція, обладнання відповідати санітарним нормам. Сподіваємось і на державну підтримку пасічників, адже бджоли — не лише мед, а й запилені гектари полів та садів.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

У ніч із 17 на 18 липня у селі Колодіївка Скалатської громади згоріла хата місцевої родини Осаулко...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:48


Серед фігурантів — депутатка Кременецької міської ради, перша заступниця міського голови, староста одного з сіл громади та директор комунального підприємства...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:11


Тернополянин сподівався отримати фінансову допомогу від благодійного фонду, а натомість втратив усі заощадження...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:42


Юні волонтери із Заліщиків облаштували імпровізований блокпост і зібрали кошти для ЗСУ...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:36


26 липня померла вокалістки відомого тернопільського гурту «Фіра» Ірина Музика...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:10



Теми дня
27 Липня
26 Липня
25 Липня
24 Липня