Неділя, 20 квітня 2025
• У Зарваниці вшанували пам’ять отця Василя Поточняка • Двоє жінок потрапили під колеса автомобіля у Теребовлі • У Тернополі запрацював інноваційний центр реабілітації для захисників і захисниць • У Тернопільському ставі знайшли тіло 79-річної жінки • Пластуни Тернополя відзначили 113-ту річницю першої присяги • Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта
Король, гідний свого титулу

Опубліковано: 26 Листопада о 12:00 12


50 років тому, 19 листопада 1969 р., під час футбольного матчу на першість одного з бразильських штатів у ворота однієї з команд був призначений (цілком справедливо) 11-метровий штрафний удар.


 У той момент уся Бразилія затамувала подих. До позначки підійшов гравець, у метриці й у паспорті якого було записане доволі довге (як це прийнято в Латинській Америці) ім’я — Едсон Арантес ду Насіменту. Однак уся Бразилія і весь зачарований його грою світ вже давно називали його значно коротше — Пеле. Стисло, зрозуміло і — як знак найвищої футбольної якості.

Пенальті, який він мав пробити того дня, не був звичайним. Доля розпорядилася так (а скрупульозні футбольні статисти точно підрахували), що до матчу між “Сантосом” (за який виступав Пеле) і його затятим суперником “Васку да Гама” на славнозвісному стадіоні “Маракана” в бомбардирському активі 29-річного Пеле було… 999 м’ячів. Ювілейний, тисячний, від нього очікували ще в кількох попередніх матчах, але все якось не складалося: то захисник виб’є м’яч з самої лінії воріт, то його колега по амплуа візьме та й випередить на якусь мить Пеле і… вразить власні ворота, то голкіпер виявить дивовижну реакцію, то м’яч прийме на себе поперечина… Та цього разу завадити вже не могло ніщо. Повна зосередженість, свисток арбітра, короткий розбіг і — ще один свисток, який ніби сповістив на весь світ, що Король футболу забив свій 1000-ий гол. Можна лише уявити, що творилося тоді на “Маракані”. Принаймні спокійно дістати м’яч із сітки воріт Пеле вже не вдалося…
Через рік він став триразовим чемпіоном світу — єдиний футболіст планети, який досягав такого успіху як гравець. Його буде визнано найкращим футболістом ХХ століття — можливо, на невдоволення аргентинця Марадони, який теж (не зовсім безпідставно) претендував на такий неофіційний титул, однак прокладав собі шлях до нього за допомогою футбольного шахрайства у вигляді “божої руки” і, крім того, полюбляв підтримати власні душевні сили кокаїном. Пеле ж завжди був зразком справді професійного ставлення до справи. “Невже ви ніколи не вживали спиртне? — запитав його колись один англійський журналіст, коли вони примостилися за столиком у барі, маючи перед собою лише по склянці оранжаду. До цього їм довелося спекатись набридливої уваги завсідників отого елітного бару на одному зі стадіонів, майже кожен з яких бажав “цокнутися” з Пеле склянкою з чимось міцнішим за апельсиновий напій.
“Іноді доводиться, — усміхнувшись, відповів Пеле, — але — не там, де футбол. А то побачать молоді гравці й вирішать: ага, якщо Пеле можна, то й мені також”.
Отака його життєва позиція, напевно, не менш важлива, ніж тисяча з гаком забитих м’ячів..


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Троянди з давніх часів вважаються символом кохання, краси та ніжності. Їхні пелюстки розповідають історії почуттів, їх аромат зачаровує і залишає слід у серці...


Рубрика: Опубліковано: о 17:48


У Марійський духовний центр "Зарваниця" вшанували пам’ять світлої постаті нашої Церкви — отця Василя Поточняка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 21:00


Три дорожньо-транспортних пригоди на дорогах Тернопільщини трапилося 15 квітня...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:55


У Тернополі запрацював новий інноваційний реабілітаційний центр RECOVERY – простір відновлення і турботи для військових, які зазнали поранень під час бойових дій...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:52


Бездиханне тіло жінки в Тернопільському ставі за три метри від берега 13 квітня побачили перехожі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00



Теми дня
16 Квітня
14 Квітня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня