Вчені спеціально обрали для дослідження предмети, які найбільш поширені в громадських місцях, таких як лікарняні палати і громадський транспорт, а також те, до чого ми найчастіше торкаємося протягом дня – мобільні телефони і банкноти. Їх протестували при температурі 20°C, 30°C и 40°C, – пише Українська правда.
“Ці результати показують, що SARS-CoV-2 може залишатися живим і заразним протягом більш тривалого часу, ніж це вважалося до цього”, – йдеться у дослідженні.
Вчені виявили, що чим більше нагрівали матеріал, тим більше це впливало на термін “живучості” віруса. Коронавірус живе на поверхні вашого телефону 28 днів.
Дослідження показало, що вірус, який нагрівали до 20°C на склі, пластикових купюрах, нержавіючій сталі, паперових грошах, був активний 28 днів по тому. Але на матеріалах із бавовни лише 9 днів. На нержавіючій сталі, пластикових банкоматах і склі нагрітих до 30°C термін “живучості” вірусу скорочується до 7 днів, і до 3 днів на бавовняній тканині.
При 40°C вірус зберігався значно менше, до 48 годин, включаючи всі поверхні, крім бавовни на якій не було ніяких слідів вже після 24 годин.
Джерело: НОВА Тернопільська газета