Днями до «НОВОЇ…» звернулися працівники Монастириської підстанції Бережанської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги з проханням з’ясувати, чи генеральний директор КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської облрали Михайло Джус правомірно змінює суми «коронавірусних» доплат. Зокрема, його наказом від 25 серпня цього року встановлено виплачувати працівникам швидкої допомоги за таким розрахунком: 1-3 виїзди — 1 посадовий оклад, 4-6 виїздів — 2 оклади, 7 і більше — 3 оклади, а наказом від 30 вересня: за 1-5 виїздів — 1 посадовий оклад, за 6-10 — 2 оклади, більше 11 виїздів — 3 оклади.
За коментарем журналісти звернулися до начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Ольги Ярмоленко (на фото).
— Процедура нарахування доплат медичним працівникам, які надають медичну допомогу пацієнтам з COVID-19, визначається постановою Кабінету Міністрів від 23.03.20 №246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Кожен медзаклад Тернопільщини, який надає медичну допомогу хворим на коронавірус, повинен бути законтрактований на пакет надання допомоги хворим на COVID-19. Це дає можливість здійснювати доплату працівникам, отримуючи кошти від Національної служби здоров’я. У постанові зазначено, що сума доплати може складати до 300 %. Керівник вирішує, залежно від навантаженості, чи виплачувати працівникам 100%, 200% чи 300%. Станом на 1 листопада медичні працівники області, які надають допомогу хворим на коронавірус, отримали доплату за вересень. За жовтень кошти надійдуть 10 листопада.
Станом на 5 листопада на стаціонарному лікуванні в Тернопільській області перебували 832 особи: 622 — хворі на коронавірус, 210 — з підозрою.
— До апаратів ШВЛ під’єднано 18 хворих, до кисневих концентраторів — 111 хворих, з кисневими масками — 170 хворих, — зазначила Ольга Маркіянівна. — Загалом для хворих на коронавірус в області виділено 1751 ліжкомісце, тому є ще вільні місця. Нині в області є 184 апарати ШВЛ, потреба складає 178. Від весни лікарні придбали 71 апарат ШВЛ, 38 з яких — за кошти благодійників. Будемо старатися не допускати колапсу, але бачимо, що навіть європейські країни повертаються до суворішого карантину через зростання кількості хворих. Просимо мешканців області дотримуватися умов карантину, думати про своє здоров’я, турбуватися про своїх рідних. А нашим медикам щиро дякую за віддану роботу!
Джерело: НОВА Тернопільська газета