Ситуація із захворюваністю
В Україні продовжує зростати захворюваність на коронавірусну хворобу. За даними моніторингового сервісу Worldometers, Україна увійшла до четвірки країн, де найбільше нових хворих. Середні темпи захворюваності складають майже 21 тис. нових випадків на добу. За кількістю летальних випадків Україна — третя у світі. Щодня фіксують понад 500 смертей, викликаних коронавірусною хворобою. Все більше регіонів України, згідно з рішенням урядової комісії, переходять у червону зону епіднебезпеки.
У Тернопільській області щодня в середньому виявляють 360 нових випадків коронавірусної хвороби. У самому Тернополі — близько 80 нових випадків. Загалом з початку епідемії в обласному центрі захворіли на коронавірус 23635 осіб, з них 380 — померли.
Міський голова постійно і невтомно закликає тернополян дотримуватися заходів безпеки і вакцинуватися, оскільки, за висновками лікарів, — це єдиний спосіб уникнути важкого перебігу хвороби і вберегти медичну систему від колапсу.
“Збільшується кількість важких хворих у лікарнях. На сьогодні вже зайнято
241 ліжко з 360. Тому я прошу усіх вакцинуватися і максимально дотримуватися заходів безпеки: уникати за можливості скупчень, носити маски у всіх громадських місцях, транспорті і таксі”, — зазначає Сергій Надал.
Лікарні — готові
Міський голова Тернополя Сергій Надал запевняє, що тернопільські лікарні повністю готові і оснащені для лікування хворих на коронавірус.
“Розгорнуто 360 ліжок для лікування хворих на коронавірусну хворобу, в тому числі — 50 ліжок для дітей. Всі місця, де лікують коронавірусну хворобу, забезпечені трьома різними джерелами кисню — це кисневі концентратори, балони і стаціонарне розведення кисню по палатах. У разі потреби ми будемо розгортати додаткові ліжкомісця. Але треба розуміти — це збільшує навантаження на медичний персонал і на устаткування, тому треба бути свідомими і не додавати роботи медикам”, — наголошує Сергій Надал.
До речі, за повідомленнями ЗМІ, у кількох сусідніх областях вже відчувається нестача медичного кисню, а більшість хворих, що потрапляють у лікарні, потребують його. Тернопільські ж лікарні, повторимо, повністю забезпечені необхідною кількістю кисню та медикаментами.
На даний час у лікарнях Тернополя перебуває 241 хворий на коронавірусну хворобу, з них 201 — потребує кисневої підтримки, 9 — підключені до апаратів ШВЛ.
Центри вакцинації працюють ще довше
У Тернополі, до речі, на відміну від інших регіонів, не спостерігається масових черг у пунктах вакцинації. Міський голова Тернополя Сергій Надал закликає тернополян скористатися попереднім записом онлайн або телефоном.
“Спершу приймають тих, хто прийшов по запису, адже є можливість записатися по телефону та інтернету. Усі шість центрів вакцинації працюють чітко і злагоджено, черг і ажіотажу немає. Темпи вакцинації в останні дні зросли утричі. Щодня вакцинуються близько 2000 осіб”, — розповідає міський голова.
Для забезпечення дотримання протиепідемічних умов та уникнення черг роботу чотирьох центрів масової вакцинації продовжено до 20:00, а саме:
• Центр дозвілля і молодіжних ініціатив ім. О. Довженка, просп. Злуки, 45
• ТЦ «Епіцентр», вул. Поліська, 7
• ТРЦ «Подоляни», вул. Текстильна, 28-Ч
• ТЦ «Орнава», вул. Живова, 15-А
Детальніше про те, як записатися онлайн, про роботу центрів вакцинації і вакцини можна дізнатися на сайті Тернопільської міської ради.
Усі послуги залишаються доступними
Міський голова Тернополя Сергій Надал також інформує, що міський транспорт працює з дотриманням усіх правил безпеки. Тернополянам не потрібні додаткові документи, окрім проїзних, для користування громадським транспортом. Ковід-паспорт або дійсний ПЛР-тест необхідні виключно для поїздок міжобласного сполучення. Лікарі, які працюють з ковідними пацієнтами, мають право на пільговий безкоштовний проїзд.
Сергій Надал звертає увагу, що усі послуги у соціальних службах та центрах надання адміністративних послуг можна отримати, замовивши їх онлайн або через спеціальні віконечка, без безпосереднього доступу до приміщення. У приміщення міських служб мають доступ лише вакциновані громадяни.
Таких заходів вжито, аби працівники залишалися здоровими і могли за будь-якої ситуації надавати послуги населенню.
Джерело: НОВА Тернопільська газета