Їй — лише 20, а вона встигла уже завоювати кілька поважних титулів на престижних конкурсах краси, успішно завершити навчання в технологічному інституті Канади і не менш успішно попрацювати моделлю. Наша землячка, тернополянка Марта Резніченко — наче живе втілення крилатої фрази: активістка, спортсменка, розумниця і просто красуня. Ой, ні, не просто красуня, а – «Міс Тернопіль’2021» та «Міс Глядацьких симпатій» на конкурсі «Міс Україна’2021»! 21 жовтня у столиці відгримів 30-ий, ювілейний, конкурс краси
“Міс Україна’2021». З-поміж 25 красунь-фіналісток з усієї України за корону переможниці змагалася і наша Марта. І повернулася додому із почесним титулом «Міс глядацьких симпатій»!
— Марто, історія твоїх перемог на конкурсах краси почалася ще зі школи…
— Мене конкурси краси цікавили завжди – ще в дитинстві я із захопленнями спостерігала за ними по телевізору і не вірила, що одного дня й сама стоятиму на сцені, змагаючись за корону переможниці! Навчалася я у Тернопільській ЗОСШ №3, і в 2016 році мене відправили від моєї школи на конкурс краси серед учениць нашого міста «Панна Тернополя». Комітет школи обрав мене, бо я підходила за віком, уміла гарно себе представити і займалася бальними танцями – словом, пощастило підійти за багатьма критеріями… А ще мене дуже підтримали у цьому мої батьки, за що я їм дуже вдячна! Для конкурсу потрібно було вкласти чимало праці: самому зробити вінок на виступ, придумати комічну сценку – завдання були дуже цікавими та креативними. І, досить несподівано для себе (хоча і дуже-дуже бажано!), я перемогла! (Ш авт.) Проте, скажу чесно, більше не планувала брати участь у конкурсах краси – пріоритетом було насамперед навчання. Закінчила школу і поїхала навчатися у Канаду…
— Не страшно було 16-річній школярці їхати самій за кордон?
— Чесно? Зовсім не страшно! (Сміється, – авт.) Я ще у 10 класі вирішила, що хочу навчатися за кордоном. Тоді наприкінці навчального року батьки відправили мене на мовні курси у Канаду. Мене ніколи туди не тягнуло і я узагалі планувала вступати в зовсім іншій країні, але на сімейній нараді вирішили, що таким чином там я підтягну свою англійську. Поїхала туди на місяць і… закохалася в цю країну! Зрозуміла, що хочу навчатися саме там і вступила до British Columbia Institute of Technology (Технологічний інститут Британської Колумбії). Батьки відпустили мене за кордон без зайвих побоювань – я завжди була дуже самостійною і відповідальною. А навчатися на маркетолога було моїм свідомим вибором – у мене склад розуму аналітичний, проте і покреативити люблю, і ця професія ідеально мені підходить. Я працювала за спеціальністю ще під час навчання у Канаді і впродовж останнього року в Україні.
— А ще і в Канаді ти не забувала про fashion-індустрію…
— Я жила в Канаді майже три роки — навчалася на маркетолога у продажах, але паралельно підпрацьовувала моделлю. У Тернополі я моделлю майже не працювала – в останні місяці перед виїздом до Ванкувера встигла знятися для кількох брендів одягу, ото була й уся моя модельна практика… Але робота і кар’єра моделі не були для мене «ціллю номер один». У Канаді, можна сказати, ця робота сама мене знайшла – на мою сторінку в Instagram, де я викладала власні фото, зверталися багато канадських брендів одягу та косметики – від маленьких до відомих великих – і таким чином ми домовлялися про зйомки. Це було фактично хобі поміж навчанням і основною роботою і способом додаткового заробітку для студентки, якій завжди не вистачало грошей… (Сміється, – авт.)
Згодом я закінчила навчання – воно у мене було досить швидким та інтенсивним за рахунок того, що у мене було набагато більше предметів в один семестр, ніж у тих, хто вчиться, наприклад, чотири роки. Через пандемію коронавірусу я повернулася додому. Я поїхала до Канади звичайною школяркою, а там «перезавантажилася» по повній! Повернулася звідти дорослою людиною, яка уже чітко знала, чого хоче і що робити далі в житті. А далі стежки долі привели до того, що мене запросили взяти участь у конкурсі «Міс Тернопіль’2021», який відбувався цьогоріч у червні. Я пройшла кастинг, вийшла у число фіналісток і… перемогла у конкурсі! Однією з основних його умов була подальша участь у конкурсі «Міс Україна’2021». Цим конкурсом я давно цікавилася, уважно стежила за ним упродовж останніх двох років – вивчала учасниць та журі…
— Реальність виявилася легшою чи важчою за очікування? Про атмосферу і конкуренцію на конкурсах краси є чимало «страшилок»…
— Вважаю, мені пощастило – на конкурсі «Міс Тернопіль’2021» атмосфера була чудовою, класною, дружною. Я відразу ж знайшла спільну мову зі всіма учасницями, ми почувалися як друзі – можливо тому, що були з одного міста. Чесно зізнаюсь, я трішечки побоювалася, що на «Міс Україна» буде по-іншому, проте мої страхи виявилися даремними. Я взагалі не уявляю, як журі мало обирати переможниць з-поміж усіх 25 дівчат-учасниць, адже усі вони були просто неймовірні – дуже яскраві, кожна зі своїми талантами і «родзинками». Попри те, що, звичайно ж, кожна хотіла перемогли і кожна з нас намагалася представити себе якнайкраще, атмосфера між нами була дуже класна! Ми 10 днів жили усі разом у таборі за Києвом і між нами не було жодних конфліктів, більше того, навіть конкуренції не відчувалося!
Як на мене, в останні кілька років змінилася сама концепція конкурсів краси – зовнішність уже давно не є визначальною, важать насамперед енергетика, харизма, наповненість, інтелект… Гарним лицем і підтягнутим тілом нині уже нікого не вразиш – важливо, яка людина в спілкуванні, чим займається, які цілі перед собою ставить. Краса — то найкращі якості душі, а не правильні риси обличчя чи витончена фігура… Краса насамперед у вчинках!
Моїми плюсами, вважаю, було знання чотирьох мов. А коли ми виступали на сцені з відомими українськими виконавцями (зірковими гостями, що виступали під час конкурсу краси у Палаці “Україна”, стали Тіна Кароль, Монатік, гурти Go_A, KAZKA та багато інших, – авт.), тут мені стала у нагоді «школа» бальних танців, якими я займалася 10 років…
Окрім того, кожна учасниця повинна була створити свій благодійний проєкт або провести невеличку благодійну акцію. Я давно над цим думала і вирішила організувати власний проєкт, яким хотіла зайнятися незалежно від участі в конкурсі. Свій соціальний проєкт я реалізовувала в Тернополі – він називається «PRO TEBE» і передбачає створення своєрідного осередку, можна сказати, коммюніті для жінок, які хочуть розкрити свій потенціал, навчитися чомусь новому, стати більш упевненими в собі… Ми запросили понад пів сотні відомих спікерок – успішних жінок нашого міста (серед них і психологи, і медики, і навіть очільниця міжнародної ланки освіти у Кабміні). Це були різні жінки з різних сфер, але усі вони розповідали про своє бачення ролі жінки в суспільстві. Окрім того, на вечорі ми також збирали кошти для маленького тернополянина Максимка Антонишина, який бореться зі СМА, – зібрані 15 тисяч гривень ми передали його рідним. Конкурс краси закінчився, а мій благодійний проєкт тільки набиратиме обертів! Нині ми продовжуємо створювати онлайн-заходи і в планах уже нова подія з ще більш відомими спікерками.
— Титул «Міс глядацьких симпатій» став для тебе несподіванкою?
— Усі результати цього конкурсу стали для мене несподіванкою! Спочатку, коли я не потрапила у топ-12, звичайно ж, була трохи не те, щоб розчарованою, більше, мабуть, злою на саму себе… (Сміється, – авт.) Але я змогла спокійно на це відреагувати, бо на цьому життя, звісно ж, не закінчується… У мене була та-а-ка величезна група підтримки у залі, і не лише в залі – не тільки мої рідні і друзі, а й володарки титулів «Міс Україна» попередніх років, які мене дуже підтримували і багато писали про це у соцмережах. Із такою підтримкою уже немає значення, який у тебе титул… Але коли наприкінці конкурсу ти стоїш на сцені і розумієш, що виграш тобі вже не «світить», а тобі вручають один із шести основних титулів – це, звичайно ж, приємно… Нині, після завершення конкурсу «Міс Україна», можу сміливо заявити, що «кожен фініш — це, по суті, старт»! Мені ще дуже багато всього хочеться зробити, ще є чимало мрій, які планую втілити в життя… Дуже вдячна усім за підтримку, особливо тим, хто брав участь в онлайн голосуванні! Сподіваюсь, мій титул, харизма та цілеспрямованість принесуть свої плоди в майбутньому!
Джерело: НОВА Тернопільська газета