Близько чверті населення держави є людьми похилого віку, згідно з даними офіційної статистики. У Тернополі тих, кому «сивина посріблила скроні», — понад 54 тисячі.
Вони були молоді, як ми сьогодні. Вони творили наш Тернопіль. З їх працею пов’язано все, що є у нашому місті. Будували будинки, в яких ми живемо, дороги, по яких їздимо. Вони дружили і закохувалися, створювали сім’ї, ростили дітей. Без них не було б і нас… Час бере своє. І сили вже не ті, і здоров’я підводить. Зате є і знання, і величезний життєвий досвід.
— Потенціал людей поважного віку, їх досвід та життєву мудрість, яка може стати прикладом для кожного з нас, необхідно використовувати для розвитку громад, — переконаний заступник міського голови Леонід Бицюра, ініціатор соціального проекту «Єднання поколінь», який ось уже півроку втілюється у місті.
Зазвичай, каже Леонід Олексійович, про людей похилого віку у нас згадують кілька разів на рік, а системної роботи з ними немає. Ми вирішили зруйнувати цей стереотип, показати, що люди в будь-якому віці є суспільною цінністю, а життєвий досвід та бачення літніх віком, проте молодих серцем людей можуть стати прикладом для кожного з нас. Тому за підтримки міського голови Сергія Надала ми взялися реалізовувати соціальний проект «Єднання поколінь», який став для людей похилого віку розрадою від самотності та стимулом продовжувати активне життя.
На базі центру дозвілля та молодіжних ініціатив ім. О.Довженка двічі на тиждень організовуємо спілкування та перегляд кінострічок, спортивні руханки, різноманітні майстер-класи та зустрічі з артистами, письменниками, поетами, лікарями, дієтологами і навіть… агрономами!
У гостях проекту «Єднання поколінь» були гурти, хорові колективи та солісти, виступали відомі тернопільські автори – Олександр Смик, Володимир Воронін, Леся Романчук-Коковська, Дарія Чубата та інші. Запрошували до виступів лікарів, проводили практичні заняття за допомогою консультантів міського центру здоров’я. У проекті органічно поєдналися і спортивна складова, і літературно-музична, і медицина, і сучасні технології, — скажімо, навчання комп’ютерної грамотності. Щотижня заходи відвідують майже сотня учасників. Тішить, що нині вони — вже не просто пасивні спостерігачі, а й самі беруть активну участь у заходах проекту, відкриваючи у собі нові чи «приспані таланти». А такі акції, як, скажімо, «салон краси» та фотосесії дозволяють їм відкрити для себе… незнаних та небачених себе самих! Проте “Єднання поколінь” – це не просто зустрічі та розваги, а безцінна можливість для літніх людей поділиться своїм досвідом і мудрістю з молодим поколінням. Їх життєва мудрість, помножена на енергію молодості, допоможе нам зміцнити та розвивати тернопільську громаду!
Заходи для людей поважного віку проводяться щосереди о 13.00 та щонеділі у 14.00 у Центрі дозвілля (проспект Злуки, 45). Туди ж можна звертатись волонтерам, які бажають долучитися до проекту чи допомогти матеріально. Центр дозвілля працює щодня з 8.00 до 17.15.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Єднання поколінь, Леонід Бицюра, Тернопіль