Два роки робіт. Понад 40 мільйонів гривень з державного та обласного бюджетів. Уже проведено 70 успішних операцій на відкритому серці, причому понад 20 з них – для пацієнтів з інших областей. І усе це – в Тернопільській університетській лікарні.
Минулої п’ятниці, 1 березня, за участю голови Тернопільської ОДА Степана Барни, голови Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука, начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимира Богайчука, депутатів обласної ради, головних лікарів закладів охорони здоро’я, медиків області відбулося урочисте відкриття обласного реперфузійного (кардіологічного) центру на базі Тернопільської університетської лікарні.
Як наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна, відкриття кардіоцентру – це новий етап розвитку медицини Тернопільщини. Про це багато років мріяли, але не могли зробити. Нам вдалося відкрити цей центр за два роки. А це означає, що тепер маємо більше шансів врятувати життя людей із серцево-судинними захворюваннями, що є дуже поширеним явищем у нашій області.
«У нашій області від 800 до 1000 пацієнтів щороку мають гострий коронарний синдром та гострий інфаркт міокарда, – зауважив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук. – Ці хворі потребують реперфузійної процедури. А щодо хронічних серцево-судинних недуг, то на Тернопіллі ними страждають майже 25 тисяч диспансерних хворих. Вони потребують обстеження на ангіографі та відповідного прийняття лікарського рішення для радикального лікування. Відтепер хворих, які потребують сучасної діагностики гострих серцево-судинних недуг та їх термінової корекції, не відправлятимуть до Києва чи сусідніх обласних центрів. А такий вид життєво важливих медичних послуг надаватимуть безпосередньо в нашому обласному реперфузійному центрі».
На створенням цього центру, який став одним із найпотужніших та найсучасніших у Західній Україні, спрямували понад 40 млн. грн., зокрема, 20 млн. грн. виділили з обласного бюджету на ремонт, а на придбання ангіографа – 11 млн. грн. з державного бюджету та 11 млн. грн. – з обласного бюджету.
«Для нас це новий етап готовності до реформування системи охорони здоров’я. Наша кінцева мета — отримати таку якість медпослуг, яка буде конкурентоздатною не лише в Україні, а й в Європі. Люди мають хотіти лікуватися у Тернопільській області. Дуже важливо також, щоб лікування, зокрема, й у кардіоцентрі, стало максимально доступним», – підкреслив Степан Барна.
Він наголосив, що ще чотири роки тому ніхто не вірив, що медицина в області так зміниться. «Нам вдалося завершити лабораторний корпус в університетській лікарні, інфекційне відділення в міській дитячій лікарні, перинатальний центр «Мати і дитина» та ін. Найближчим часом завершимо реконструкцію дитячого гематологічного відділення в обласній дитячій лікарні», – зазначив голова ОДА.
Він також поінформував, що цього року на Тернопільщині буде реалізовуватися пілотний проект реформи екстреної медичної допомоги. З державного бюджету під цю програму виділено 80 млн. грн. Ще 26 млн. грн. передбачили в обласному бюджеті на співфінансування. «Думаю, що впродовж наступних років, з огляду на уже реалізоване у попередні, зробимо системні зміни в медицині області, що будуть відчутні на всіх рівнях надання медпослуг», – резюмував Степан Барна.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: кардіоцентр, Степан Барна, ТОДА