“Ми затвердили єдиний державний протокол лікування для хворих на COVID-19. Ми зробили це за два дні, і вже зараз усі медики країни отримують чіткий алгоритм лікування хворих. На жаль, від цього вірусу немає щеплення або ліків. Більше того, не застрахований ніхто, і захворіти може кожен. Але багато країн, які зіштовхнулися з цим невидимим ворогом раніше за Україну, вже мають ефективні напрацювання у боротьбі з хворобою, спричиненою новим коронавірусом. І ми встановили стандарт лікування, який базується на досвіді цих країн”, – повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
Пацієнт повинен надати згоду на проведення діагностики та лікування «COVID-19» за новим протоколом, підписавши відповідний документ. Ознайомитися з ним можна ТУТ.
У протоколі міститься алгоритм дій медиків і перелік ліків, якими слід користуватися при лікуванні коронавірусної хвороби.
Після прибуття пацієнта до лікарні, йому вимірюють рівень глюкози у крові, роблять електрокардіограму, а також беруть аналіз крові та сечі.
Враховуючи ступінь тяжкості захворювання (і враховуючи протипокази), дорослим призначають такі ліки:
- Гідроксихлорохін, хлорохін (препарати проти малярії);
- Лопінавір (використовують проти ВІЛ);
- Ритонавір (препарат проти ВІЧ/СНІД, гепатиту С);
- Ремдесивір (новий противірусний препарат);
- Тоцилізумаб (ліки від артриту).
Гідроксихлорохін, Хлорохін, Лопінавір, Ритонавір, Осельтамівір використовують також і для лікування дітей від коронавірусу.
У протоколі – всі препарати, які рекламували в Америці та Європі, як ефективні засоби у боротьбі проти COVID-19. Всесвітня організація охорони здоров’я не внесла жоден з них у список рекомендованих.
У разі необхідності медики можуть також застосовувати антибіотики та антигрибкові препарати.
Лікування цими препаратами повинне відбуватися тільки під наглядом лікаря! Він визначить спосіб лікування, дозування і підбере необхідну комбінацію препаратів. Самолікування може бути небезпечним!
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: коронавірус, МОЗ