Виконавчим комітетом міської ради Тернополя прийнято рішення, що відтепер автобусним маршрутом №1А «Вул. Винниченка – вул. Слівенська» курсуватимуть шість низькопідлогових автобусів середнього чи великого класу, а тролейбусним маршрутом №1 – два тролейбуси. Це яскраве свідчення того, що в Тернополі триває процес транспортної реформи, голосним наслідком якої має стати заміна старих і незручних маршруток приватних перевізників на сучасні, комфортабельні, великі низькопідлогові автобуси комунального підприємства.
Єдина комунальна транспортна компанія
Перехід до єдиної транспортної компанії, яка буде комунальною, тобто відповідальною і підзвітною громаді міста – основа транспортної реформи Тернополя. Головна мета – зробити транспортні послуги якісними, як того бажають тернополяни. З’являться як великі автобуси типу МАН А21, так і малі — на заміну старим маршруткам, адже не всіма вуличками міста зможе проїхати великогабаритний транспорт. А ще завдяки створенню єдиної комунальної транспортної компанії можна буде оперативно здійснювати взаємозаміну транспортних одиниць (сьогодні цього зробити не можна, бо через те, що різні перевізники, на маршрутах часто трапляються збої у графіку курсування, що створює тернополянам великі незручності), і мати прозору виручку від перевезень, яка надходитиме в міський бюджет.
Жорсткий тендер на закупівлю нових автобусів
Наразі 6 автобусів із країн Євросоюзу вже поповнили автобусний парк КП «Тернопільелектротранс». Закупівля нових автобусів відбувається за жорсткими тендерними вимогами і триває. Як повідомили у мерії, найближчим часом планують закупити ще 15 автобусів марки МАN А21, які екологічно безпечні і відповідають стандартам «Євро-5». Загальна кількість нових сучасних автобусів, що мають курсувати містом, — майже 100 одиниць..
Закуплені у Європі автобуси повинні пройти всі процедури розмитнення та легалізації. Крім того, мерія намагається обирати машини одного типу і однієї фірми для того, щоб потім було менше проблем із ремонтно-експлуатаційним обслуговуванням. Техніку хочуть придбати якісну, а тому потрібен час на перевірку даних, пошук оптимального варіанту «ціна/якість».
До речі
«Карту тернополянина» можна виготовити за 2 дні
А тим часом з’явилася позитивна новина для тих тернополян, які ще не виготовили «Карту тернополянина». У них є можливість пришвидшеного виготовлення електронних квитків «Соціальна карта тернополянина». Відповідне рішення нещодавно було прийняте на засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради.
Так, мешканці Тернопільської міської територіальної громади зможуть отримати карту вже через два робочі дні, попередньо підготувавши пакет документів та оплативши вартість термінового виготовлення квитка. Вартість виготовлення «Карти тернополянина» встановлена ТОВ «Системний зв’язок». Скористатися даним сервісом можна для виготовлення всіх видів електронних квитків «Соціальна карта тернополянина»: «Загальний», «Учнівський/Студентський», а також для повторного виготовлення квитків категорії «Пільговий». Виготовити картку зможуть також ті, хто з певних причин втратив свій електронний квиток. Детальніша інформація про пришвидшене виготовлення карток розміщена на «Порталі тернополянина».
Отримати «Соціальну карту тернополянина» можуть усі, хто офіційно проживає або працює на території Тернопільської громади. Для виготовлення персоніфікованої карти стандартним способом (впродовж 25-ти робочих днів) необхідно заповнити анкету на сайті https://fayna-karta.te.ua/, або подати документи у Центр надання адміністративних послуг (вул. Князя Острозького, 6, І-ий поверх), чи у ТОВ «Системний зв’язок» (вул. В. Чорновола, 1, ІІ поверх).
Виготовити картку в терміновому порядку (до 2-ох робочих днів) мешканці громади можуть лише у ТОВ «Системний зв’язок» (вул. В. Чорновола, 1, ІІ поверх).
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: автобуси, Тернопільелектротранс, ТМР