З 2 квітня в Україні стартувала медреформа. Її перший етап стосуватиметься первинної ланки медичної допомоги. Кожен українець повинен підписати декларацію з терапевтом, сімейним лікарем або педіатром. Держава за цією декларацією буде платити лікареві за кожного пацієнта. Це і є сутність принципу, коли “гроші ходять за пацієнтом”.
За кожного пацієнта Національна служба здоров’я заплатить лікарю, як мінімум, 370 гривень у рік. При цьому терапевт повинен підписати декларації максимум з 2000 пацієнтів, сімейний лікар — з 1800, педіатр — з 900. Лікарям, які працюють в селах, МОЗ дозволив набирати більше пацієнтів.
Тобто, за базовим тарифом за 2000 пацієнтів лікар у рік отримає 740 тис. грн. Лікарня, в якій працює медик, з цієї суми вирахує податки та інші видатки. Медустанова має забезпечити умови для надання послуг: оплату комунальних рахунків, зарплату обслуговуючого персоналу, функціонування медичної інформаційної системи, пальне для автомобіля і т.д. Однак, як запевняє міністр охорони здоров’я Уляна Супрун, за умови максимального завантаження і необхідної кількості пацієнтів, зарплата лікаря первинної ланки складе 15-25 тис. грн.
Національна служба здоров’я почне оплачувати роботу лікарів первинної ланки за новим принципом з липня. З 2020 року реформа в Україні торкнеться спеціалізованої медицини — послуг хірургів, окулістів, лорів й інших лікарів. Частина послуг цих лікарів буде покривати держава, а за деякі пацієнтам доведеться платити самим. Для цього держава розрахує тариф на кожну послугу лікаря. Він буде однаковим по всій країні. Які саме з послуг буде покривати держава, а які українці, щорічно будуть вирішувати Кабмін і парламент під час прийняття Держбюджету.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: медреформа, Тернопіль