Про це заявив міський голова Тернополя Сергій Надал під час презентації концепції створення інтерактивної карти Реєстру комунального майна Тернополя, що відбулася на початку серпня і була представлена мерією спільно з Центром громадського контролю «ДІЙ!» у Тернополі та компанією «MagneticOne. MunicipalTechnologies».
Інтерактивна карта Реєстру – це спільна робота мерії, активістів та волонтерів
Як заявив очільник Тернополя Сергій Надал, міська рада прагне у своїй роботі залишатися максимально відкритою. Тому місто продовжуватиме працювати над оприлюдненням відкритих даних, зокрема, Реєстру містобудівних умов та обмежень, а також буде оприлюднювати на інтерактивних платформах відкриті дані з інших важливих сфер життєдіяльності міста.
«Інтерактивна карта Реєстру – це спільна робота, яка частково фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету, а частково створюватиметься зусиллями волонтерів та представників громадської організації, які будуть фотографувати та вносити інформацію, — розповів Сергій Надал. — Робота з впровадження інтерактивної картки Реєстру комунального майна потребує завантаження багатьох даних, проте перші кроки у цьому напрямку вже зроблені. Місто зацікавлене у раціональному використанні комунального майна, оскільки це впливає на дохідну частину місцевого бюджету, на довіру громади до влади, на довіру потенційних інвесторів. Мерія Тернополя, як і мерії решти міст України, мають бути на сто відсотків відкритими перед громадою. Іншої альтернативи в сучасних умовах просто немає!»
Стартувала робота над Стратегією розвитку відкритих даних
Міський голова також розповів про початок роботи над розробкою комплексної Стратегії розвитку відкритих даних: «Почалися роботи над розробкою Стратегії розвитку відкритих даних. У Тернополі над нею працюватиме Центр громадського контролю «ДІЙ!» разом з командою мережі тренерів відкритих даних проекту TAPAS.
Довідка
Центр громадського контролю “ДІЙ!” – спільний проект чеської організації People in Need та всеукраїнської громадської організації Центр UA за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект полягає у розбудові в Україні мережі моніторингових центрів, які опікуються питаннями громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади. До основних компонентів діяльності проекту належать: моніторинг та аналітика, адвокація, громадсько-правова просвіта, створення проактивності місцевого громадського сектору та його консолідація. Мережа на цьому етапі охоплює ключові міста в Україні, де сьогодні спостерігається цікава і динамічна громадсько-політична активність, — це, зокрема, Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ та Маріуполь.
Перші результати цієї роботи будуть презентовані до 1 жовтня. Ці роботи відбуваються у межах концепції максимальної відкритості муніципальної влади, завдяки чому максимальне переведення функцій міської влади у електронну площину нівелює саму можливість виникнення якихось корупційних дій.»
Відкритість міської вдали – це знищення навіть приводів для корупції
«Відкритість міської влади – це і є боротьба з корупцією, — наголосив Сергій Надал. — Ми намагаємося знищити навіть основи для ведення корупційних дій. Основний шлях до цього – максимально віддалити чиновника від пересічного громадянина. Чиновник має лише виконувати сервісні функції, обслуговувати інтерактивні програми, а не брати участь у вирішенні тих чи інших питань.»
Нагадаємо, Тернопіль став одним з перших міст Україні, яке приєдналося до системи «ProZorro. Продажі». Тепер наше місто не тільки купуватиме, а й продаватиме через ProZorro. Таким чином, операції з коштами міського бюджету стануть «ще прозорішими» (див.: youtube.com):
Крім того, як вже повідомлялося, Тернопіль першим з українських міст почав використовувати систему «Відкрите місто», котра дозволяє збирати та аналізувати інформацію про конкретні господарські проблеми і оперативно вирішувати такі проблеми. У Тернополі також вже запровадили систему «Відкритий бюджет», у мерії діють автоматизована система електронного документообігу, автоматизована система управління відображенням муніципальних даних, унікальна система централізованого відеоспостереження, система електронних петицій, електронні черги у дитячі садки, відстеження руху громадського транспорту в реальному часі, дистанційна оплата комунальних послуг, зони вільного доступу до інтернету в громадському транспорті та публічних місцях. Діє і такий важливий інститут прямого народовладдя, як громадський бюджет, коли частина міського бюджету розподіляється на проекти представників громади Тернополя.
Прес-служба Тернопільської міської ради
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: мерія, Сергій Надал, Тернопіль, ТМР