Тернополяни будуть з теплом
Без сумніву, це топ-новина! Тернополяни платитимуть за тепло згідно з тарифами минулого року, попри те, що цього року зросла ціна на всі складові тарифу за теплову енергію, а це передусім електрика і газ. Про це йдеться у рішенні мерії про встановлення для КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, що діятимуть з 1 грудня 2021 року до
30 листопада 2022 року.
«Виходячи з теперішніх цін на газ та електроенергію, економічно обґрунтований тариф повинен складати 2146 грн. за гігакалорію тепла. Але ми розуміємо свою відповідальність перед людьми і не можемо сьогодні підвищувати тарифи. Тернопільська громада повністю дотримується умов меморандуму між НАК “Нафтогаз України”, урядом і місцевим самоврядуванням. А цей документ передбачає, що тарифи підвищуватися не будуть, що уряд гарантує компенсацію. Тому виконком Тернопільської міської ради зобов’язав
КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” застосувати для населення не реальний повний тариф у розмірі 2146 грн., а тариф на рівні минулого року – 1746 грн. за гігакалорію», – пояснив міський голова Сергій Надал.
Крім того, для зменшення навантаження на споживачів у зимовий період рішенням виконкому затверджено двоставковий тариф, коли частина плати за зиму частково переноситься на літо. Це зроблено для того, щоб людям було легше оплачувати комунальні послуги.
Україні потрібна термомодернізація
Разом з тим, як зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал, реальним механізмом протидії постійному підвищенню тарифів на тепло є термомодернізація будівель, яка зменшує тепловтрати, а отже, і споживання дорогих енергоносіїв. Саме таку програму вже більше десяти років втілюють у Тернополі з ініціативи міського голови.
“Тернопіль більше десяти років активно впроваджує енергоощадні технології. Проводить роботи зі встановлення в багатоквартирних будинках індивідуальних теплових пунктів, що в автоматичному режимі регулюють подачу теплоносія. Таке устаткування дозволяє зменшити витрати на комуналку від 30 до 50% порівняно з тим, якби модернізації не було. А ще утеплюємо фасади будівель. Планомірно проводимо перехід від чотирьохтрубної системи постачання тепла до сучасної двотрубної. Кардинально модернізуємо котельні. У сукупності на комунальних підприємствах, що виробляють тепло, ми змогли скоротити споживання дорогого газу на 25 %, електроенергії — на 40 %. Усе це однозначно засвідчує, що термомодернізація — це єдиний ефективний шлях боротьби з тарифами”, — переконаний Сергій Надал.
Тернопіль показує приклад іншим містам
Як ми вже повідомляли, нещодавно президент України Володимир Зеленський анонсував запуск державної програми з термомодернізації житлового фонду. В рамках цієї програми в підвищення енергоефективності будівель планують інвестувати 300 мільярдів гривень.
Міський голова Тернополя Сергій Надал позитивно оцінив дану ініціативу. “Якщо буде реалізовано все озвучене, то це стане однією з найбільш корисних реформ незалежної України. Адже термомодернізація — це не тільки забезпечення людей теплом за доступними тарифами, а й здобуття енергетичної, а головне — політичної незалежності України. Цю реформу потрібно було починати ще 30 років тому, але добре, що вже тепер є розуміння і підтримка на найвищому рівні. Це великий позитивний крок у правильному напрямку”, — зауважив Сергій Надал, коментуючи ініціативу президента.
Більше того, саме міський голова Тернополя неодноразово закликав запровадити в Україні всеохоплюючу державну програму термомодернізації, як це свого часу зробили країни Балтії та Східної Європи, щоб позбутися енергетичної залежності від Росії. На думку очільника Тернополя, це єдина гарантія економічної та енергетичної незалежності України.
Джерело: НОВА Тернопільська газета