П’ятниця, 22 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Міська рада намагається вберегти систему охорони здоров’я Тернополя від столичних «реформаторів»

Опубліковано: 11 Червня о 12:00 29


Поки ми говоримо про медичну реформу і вона йде, міста опинилися сам на сам з проблемою фінансування медичної сфери та освіти.


Під час презентації результатів аудиту медичних закладів Тернополя, проведених авторитетною громадською спілкою «Реформи здоров’я».

Нещодавно у Тернопільській міській раді відбулася презентація результатів аудиту медичних закладів Тернополя, проведених авторитетною громадською спілкою «Реформи здоров’я». Це — перший крок до створення ефективної моделі функціонування закладів охорони здоров’я у Тернополі в умовах хронічного недофінансування сфери з центрального бюджету, фактично новий етап медичної реформи «знизу», який має за мету зберегти систему охорони здоров’я Тернополя від загроз загальноукраїнської реформи «зверху».

У даному заході взяли участь: магістр Національної академії державного управління при Президентові України Володимир Короленко, голова громадської ради при Тернопільській мерії Аркадій Шульга, голова громадської організації «Медична варта», заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, начальник охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Ростислав Левчук, керівники комунальних медичних закладів міста.

80% тернополян звертаються до вторинної ланки медичної допомоги

За словами Ростислава Левчука, аудит тернопільських закладів охорони здоров’я був проведений у зв’язку з недостатнім фінансуванням медичної сфери з державного бюджету, адже дефіцит бюджету лише для лікувальних закладів нашого міста у 2018 році складе приблизно 70 млн. грн. Відтак аудит повинен допомогти створити ефективну і сучасну модель функціонування закладів охорони здоров’я Тернополя в нових умовах.

«На рівні країни активно триває реформа галузі первинної ланки. Проте у Тернополі, як показало проведення аудиту, виявлено, що близько 80 % пацієнтів звертаються не за первинною медико-санітарною допомогою, а на вторинну ланку, що веде до нераціонального використання ресурсів, – підкреслив Ростислав Левчук. — Тому першим кроком у рамках реформи має бути оптимізація мережі та галузі загалом, а також оптимізація ресурсного забезпечення для раціонального використання коштів, але без втрати якості надання медичних послуг та зі збереженням робочих місць для персоналу».

Дефіцит бюджету лише для лікувальних закладів Тернополя у 2018 році складе приблизно 70 млн. грн.

Що потрібно вдосконалювати?

Як повідомив експерт Володимир Короленко, аудит показав, що госпіталізація тернополян демонструє надлишкову кількість ліжок вторинної ланки медичної допомоги, що потребує скорочення або перепрофілювання (щонайменше 170 ліжок є у надлишку).

«Відповідно до даної ситуації та враховуючи територіальну компактність міста, раціональним рішенням буде перепрофілювання існуючих закладів охорони здоров’я в заклади більш загальнотерапевтичного та загальнохірургічного профілів, – зазначив Володимир Короленко. – Доцільним також буде сконцентрування педіатричної допомоги для населення міста та області в єдиному медичному центрі».

Важливими напрямками реформи також є впровадження інформаційних технологій. Зокрема, таких, як електронна черга та електронний облік, що дозволить економити кошти, сприяння розвитку відновного лікування, особливо реабілітації після гострих станів, а також розвиток страхової медицини як основи фінансування медицини, як це прийнято у більшості європейських країн.

У Тернополі є у надлишку щонайменше 170 лікарняних ліжок

Тернопіль змушений самостійно фінансувати медицину та освіту

Ну, а тим часом, поки ми говоримо про медичну реформу і вона йде, міста опинилися сам на сам з проблемою фінансування медичної сфери та освіти. Ще при формуванні бюджету 2018 року окремі народні обранці звертали увагу на недофінансування освітньої субвенції у розмірі 4,5 млрд. грн., а медичної — приблизно на 7 млрд. грн. Унаслідок цього місцеві бюджети опинилися на грані виживання. Ще 16 березня цього року міська рада Тернополя звернулася до уряду та відповідних міністрів з проханням виконати свої бюджетні зобов’язання. Адже у рамках децентралізації у 2018 році передані на місця доходи складають 394,1 млн. грн., а передані видатки — 664,4 млн. грн. Тобто видатків удвічі більше! Додаткова потреба на виплату лише заробітної плати вчителям і медикам з державного бюджету складає 87,0 млн.грн. Та ж ситуація — з фінансування профтехосвіти. У 2017-ому на утримання ПТУ з держбюджету було передбачено 29,7 млн. грн., а місто витратило 57,5 млн. грн. У 2018 році цифри зросли. З держбюджету виділено 31,5 млн. грн., а місто витратить 68 млн. грн. Хоча ці потреби мали б покривати саме з державного бюджету.

У цій ситуації міська рада Тернополя змушена шукати всі можливі шляхи для оптимізації роботи сфер освіти та охорони здоров’я. При цьому питання стоїть тільки так: щоб були збережені всі робочі місця, а громадяни отримували належні послуги.

У рамках децентралізації у 2018 році Київ передав для Тернополя доходів 394,1 млн. грн., а видатків – 664,4 млн. грн.

Катерина Осадчук


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Телескопічна палиця: стильний і надійний помічник...


Рубрика: Опубліковано: о 16:21


У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада