Четвер, 19 червня 2025
• 50 троянд – для Чорткова: діти з прифронтових територій висадили клумбу • На Зелені свята на Тернопільщині пройшла гроза із градом • Повернуть храмові історичне обличчя. На Тернопільщині реставратори виявили унікальний розпис • У підземеллі Бережанського замку невдовзі оживе… минуле • У Ланівцях відкрили “Соляну вежу”, яка не має аналогів в Україні • Діти загиблих Героїв можуть безкоштовно відвідувати атракціони в Тернополі • Танцювальний колектив із Тернополя переміг на міжнародному фестивалі у Туреччині • У Кременці зустрінуть воїна Назара Вашкевича, який повернувся з полону • Тернополян просять не доторкатись уламків безпілотників і ракет • Росія вдарила по Тернополю “Калібрами” і “Шахедами” • Чоловікам до 24 років можуть дозволити виїзд за кордон • Фотографія Василіянського монастиря у Бучачі здобула перемогу на міжнародному конкурсі • Аварія на Об’їзній: загинув 32-річний чоловік із Борщівщини • Офіцер Нацгвардії Тарас Євтіхов завітав на свято останнього дзвоника • На Тернопільщині все більше розвивається жіноче підприємництво • Аварія на Кременеччині: четверо людей потрапили до лікарні • Колумбієць не злякався війни і переїхав жити до коханої в Україну • Експерти встановлюють причини масштабної пожежі у Тернополі • У Тернополі триває унікальна виставка «Україна в Антарктиці: дослідження і незламність» • На горі Лисоня на Бережанщині вшанували Героїв України
Міцніший за міст! Легендарному академіку Борису Патону — 101 рік!

Опубліковано: 6 Грудня о 18:00 35


27 листопада Борис Патон відсвяткував 101 рік. Він незмінний з 1962 року президент Національної академії наук України та Інституту електрозварювання.


 Є вченим у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук. Патон є автором і співавтором понад 720 винаходів (500 іноземних патентів), понад 1200 публікацій, в тому числі 20 наукових монографій. До вашої уваги найцікавіші факти з життя легендарного академіка.

Одного разу в середній школі Борис Патон отримав 9 двійок за семестр.

Не отримав червоний диплом, тому що не зміг скласти іспит з філософії (про марксизм-ленінізм). Спочатку йому поставили “незадовільно”, і як не зубрив на канікулах граніт марксизму-ленінізму нещасний студент, перескласти він зміг тільки на “добре”.

Коли він захищав дипломну роботу, почалося бомбардування міста. Але диплом Патон все одно захистив у цей день і на “відмінно”.

Після операції на стегні в 1995 році, дізнавшись, що кістку хірурги різали механічною пилкою, Патон зібрав команду, яка взялася за розробку лазерних методик.

За активного сприяння Бориса Патона було побудовано масив “Академмістечко” в Києві.

Його гасло: “Треба отримувати задоволення від своєї праці і від свого життя! А якщо ти тільки ниєш і скиглиш, то нічого доброго не буде.”

Народження Патона день у день збігається з днем створення Академії наук України. Їй виповнилося сто років.

В 2014 році 96-річний Патон завів собі сторінку у Фейсбуці.

Секретом свого довголіття академік називає невтомну працю. Над своїми новими ідеями він працював по 12 годин на день і досі дотримується такого графіку.

“Він бере участь практично в кожному засіданні президії, настрій у нього бойовий, дух – енергійний”, – розповідають у пресслужбі НАН.

Борис Патон народився в Києві, в сім’ї відомого вченого-мостобудівника, директора та засновника Інституту електрозварювання Євгена Патона і домогосподарки Наталії Патон. Рід Патонів – стародавній і відомий настільки, що виник навіть напрям досліджень — патонознавство. Пращури Євгена Патона — дворяни Російської імперії, вони обіймали чільні посади як на військовій, так і на цивільній службі.

Вчитися пішов на інженера-електрика. У воєнний 1941-ий рік закінчив Київський політех, захистив кандидатську і докторську, вступив у КПРС.

Під час Другої світової працював інженером на заводі “Красное Сормово” в Горькому, через десять років обійняв посаду директора Інституту електрозварювання.

Все життя Борис Патон займається наукою. Наприклад, саме завдяки розробкам Бориса Патона був проведений перший експеримент зварювання в космосі. Він зробив величезний внесок в розробку ракети Н1, яка призначалася для освоєння Місяця.

Він є автором ідеї та одним з розробників методу електрозварювання м’яких тканин. Завдяки цьому вдалося досягти скорочення тривалості операцій, зниження ймовірності післяопераційних ускладнень і втрати крові.

У день народження академіка знаменитий автогонщик Олексій Мочанов привітав його словами: «Міцніший за міст», натякаючи на аварійний стан мосту Патона в Києві, тоді як Борис Патон у досить літньому віці випромінює енергію та оптимізм.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Діти з півночі, сходу та півдня України висадили у Чорткові 50 троянд...


Рубрика: , , Опубліковано: о 20:21


Сьогодні, 8 червня, на Зелені свята на Тернопільщині після 30-ти градусної спеки пройшла гроза із градом....


Рубрика: , Опубліковано: о 19:50


У храмі Пресвятої Трійці в м. Бережани під час реставраційних робіт відкрито живопис початку ХХ століття, який тривалий час залишався під пізнішими шарами фарби...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 19:32


У Бережанському замку працюють над облаштуванням в підземеллі нової локації. Робоча група хоче відтворити епоху, якою "дихають" мури, атмосферу, що панувала в часи володіння там шляхтичів Синявських, показати традиції та дух того періоду...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 19:15


4 червня у Ланівцях відбулася особлива подія — урочисте відкриття унікального оздоровчо-туристичного простору “Соляна вежа”, що не має аналогів в Україні...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:36


Найпопулярніше цього тижня

Теми дня
8 Червня
7 Червня
6 Червня