Понеділок, 09 вересня 2024
• Від прибиральниці до консультантки Google, Meta й Apple – шлях успіху уродженки Тернопільщини • Вимагали гроші й шантажували. На Тернопільщині затримали кримінального авторитета і його спільників • На Тернопільщині безкоштовно навчатимуть жінок на водійок вантажівок • Коли чоловік і син – на війні, рятує творчість • Аварія у Тернополі: велосипедист потрапив під колеса автомобіля • Нацгвардія України запрошує долучитися до захисту Батьківщини • В Олієві облаштували дитмайданчик у рамках грантового конкурсу від «Контінентал» • В аварії загинув захисник із Тернопільщини Андрій Максимчук • Діти з Тернопільщини зібрали яблука, щоб допомогти ЗСУ • Смертельна аварія у Ланівцях: Volkswagen в’їхав у напівпричіп автомобіля DAF • Українська сім’я з Норвегії подарувала автомобіль для ЗСУ • У Тернополі поліцейські зупинили п’яного водія зі зброєю • У Великій Березовиці спортивні змагання присвятили пам’яті загиблих Героїв • Тернополянка Ангеліна Глогусь перемогла у Національному відборі Дитячого Євробачення • Безробітні мешканці Тернопільщини долучаються до «Армії відновлення» • Важка недуга підкосила на фронті. Чортківщина прощається з Героєм Олегом Нагірняком • “У 33-й День Незалежності України повертаюся на Тернопільщину”, – В’ячеслав Негода • Добре серце – секрет довголіття 100-річної ювілярки з Шумщини • Юні волонтерки із Бучаччини допомагають ЗСУ • Продавали неіснуючі дрони та автівки для ЗСУ: поліцейські України та Молдови викрили злочинну групу
Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах

Опубліковано: 26 Вересня о 10:02 125


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл.


Часто, щоб реалізувати ідею, необхідні відповідні знання та вміння. Однак якщо молодь у великих містах має відкритий доступ до навчальних можливостей, то в селах із цим часто виникають труднощі. З упевненістю, що сільська молодь також заслуговує на сучасну інфраструктуру, кілька років тому жителі с. Угринь на Чортківщині, волонтери громадської організації «Будуємо Україну Разом» (БУР) і «Контінентал Фармерз Груп» об’єдналися, щоб створити інтерактивний молодіжний простір під назвою «Угрик-центр». Цьогоріч історія дістала своє продовження.

Двоє молодих працівниць БУР у рамках проєкту довгострокового волонтерства впродовж трьох місяців проживали в Заводській селищній ТГ й працювали зі школярами сіл громади — Угринь, Заводське, Шманьківці, Залісся.

«У 2021 році молодь с. Угринь разом зі старостою вирішили перетворити закинуте приміщення бібліотеки на сучасний простір для проведення дозвілля. У підсумку, зокрема за фінансової підтримки “Контінентал Фармерз Груп”, відкрили “Угрик-центр”. Цьогорічне волонтерство є логічним продовженням розпочатої співпраці — вирішено поширити досвід “Угрика” на всю громаду та масштабувати активізацію молоді. З цією метою двоє наших волонтерів упродовж трьох місяців жили в громаді, організовуючи різні активності», — розповідає ментор БУР Назар Боровець.

Молодіжні працівниці БУР — Дарина Голубнича і Вероніка Стецьків — розпочали роботу зі знайомства з молоддю, вивчення її потреб, інтересів, актуальних запитів. А далі на всіх чекало багато цікавого та корисного.

 

Для школярів організували дебат-клуб «Привертай, доводь, переконуй» у с. Шманьківці — вчилися висловлювати та відстоювати свою думку, дотримуватися ділового спілкування, критично мислити, бути переконливими. Для підлітків від 12 років, які хочуть весело провести час і покращити свою англійську, організували English Speaking Club у смт Заводське. Найактивніших об’єднав захід «Якщо не я, то хто?» — учасники знайомилися, генерували ідеї, складали карту проблем та можливостей молоді в громаді, шукали рішення, а напрацювання передали працівникам селищної ради.

Поговорити просто про складне школярі мали можливість під час лекцій із сексуальної освіти, якої тепер так бракує в навчальних закладах. Спікерами виступили Ірина Григораш — лікарка-психотерапевтка, психіатриня, членкиня Української спілки психотерапевтів, а також Руслана Аксенчук — лікарка-гінекологиня, завідувачка жіночої консультації в Чортківській ЦКРЛ.

Поряд із навчальними заходами для юнаків і дівчат організовували відпочинок та розваги — перегляди фільмів, вечори настільних ігор, купальське свято, творчий захід «Розфарбуй Україну разом», атмосферний вечір «Ватра». Усі, хто бажав відволіктися від буднів, зосередитися на фізичному та ментальному здоров’ї, розвинути силу й гнучкість, мали нагоду долучитися до щотижневих тренувань у клубі йоги.

А ще виявилося, що молодь із сусідніх сіл мало що знала про функціонування «Угрик-центру». Для цього організували його презентацію: розповіли про основні напрями діяльності, можливість відвідувати бібліотеку, брати участь у настільних іграх, майстер-класах, тренінгах тощо.

Встигли зробити і кілька добрих справ — під час велоподорожі зібрали цілющі трави, такі як материнка, звіробій, чебрець, які пізніше висушили на чай і передали військовим на фронт. А під час доброчинного квартирника, де талановита молодь організувала атмосферний концерт, зібрали 1,8 тис. грн і перерахували у фонд «Повернись живим».

Молодіжна працівниця Дарина Голубнича зазначає: «Працювати з молоддю завжди цікаво. Довгострокове волонтерство — це дуже насичений час, коли ми разом і навчаємося, і відпочиваємо. Проживши з цими людьми три місяці, хочеться залишитися надовше. Рада, що ми змогли втілити так багато заходів, і впевнена: вони були корисними».

Загалом до всіх активностей волонтери залучили більше ніж 500 жителів Заводської селищної територіальної громади. Це дійсно надихає, адже саме активна прогресивна молодь будує майбутнє нашої держави.

До слова, «Контінентал Фармерз Груп» спрямувала 181,1 тис. грн на молодіжні проєкти в Заводській громаді, реалізовані в співпраці з БУР. З них 49,2 тис. грн скерували на організацію цьогорічного довгострокового волонтерства.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У перший понеділок вересня у США відзначають День праці. Це національне свято вшанування американських робітників. Голос Америки поспілкувався з українкою, яка переїхала до США і здійснила свою "американську мрію". Уродженка села на Тернопільщині Ірина Кульчицька 20 років тому починала з роботи прибиральницею в американському супермаркеті, а тепер консультує найбільші технологічні гіганти світу...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:18


Слідчі поліції Тернопільщини повідомили про підозру кримінальному авторитету і двом його спільникам...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:52


В Україні розпочинається унікальна програма, спрямована на розширення професійних можливостей жінок у транспортній галузі. Проєкт має на меті навчити 100 жінок керувати вантажними автомобілями, надаючи їм необхідні навички та кваліфікацію для отримання водійського посвідчення категорій «С» або «СЕ»...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:46


Ірина Ніколюк із села Сураж Шумської громади завжди прагнула займатися творчістю. У щоденних буднях багатодітна мама завжди знаходить час на заняття, яке їй до душі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:42


Внаслідок автопригоди травми отримав 36-річний водій двоколісного транспортного засобу...


Опубліковано: о 13:50



Теми дня
6 Вересня
5 Вересня
2 Вересня
31 Серпня