Новак Джокович, перемігши в Австралії і повернувшись на першу сходинку, заявив про готовність боротися за рекорди.
Повернення Джоковича на вершину
За підсумками Australian Open у рейтингу відбулося чимало перестановок. Це цілком логічно, оскільки на турнірах Великого шолома розігрується найбільше очок — і відповідно найбільше згорає за минулий рік. Чемпіони у всіх розрядах отримують по 2000 рейтингових балів. На другому місці за цим показником стоїть Підсумковий чемпіонат, у чоловічій версії якого належить 200 очок за перемогу в групі, плюс 400 за вихід у фінал і 500 за титул — всього від 1100 до 1500 для тріумфатора. У жіночому підсумковому турнірі система очок у групі більш заплутана, оскільки там бали для чогось нараховуються не тільки за перемоги, а й за поразки, але загальна сума загалом така ж.
Почнемо з чоловічого рейтингу. Звичайно, головна подія тут — повернення на вершину Новака Джоковича. Серб захистив минулорічний титул, а ось Рафаель Надаль підтвердити 1200 очок за фінал не зміг, поступившись Домініку Тіму в чвертьфіналі (360 очок). Так закінчилося 13-тижневе перебування іспанця на першій сходинці, і серб уп’яте в кар’єрі став найкращим тенісистом світу. Всього 11 тижнів відокремлюють його від того, щоб перевершити результат Піта Сампраса — у Новака зараз іде 276-ий тиждень на вершині, а Піт провів там 286 тижнів. Рекорд належить Роджеру Федереру — 310 тижнів.
Новак Джокович у рекордний восьмий раз виграв Australian Open і повернувся на першу сходинку. У фіналі серб переміг Домініка Тіма.
До речі, серб після завоювання титулу підтвердив, що ставить перед собою мету побити рекорд швейцарця за кількістю трофеїв на «шолом». Зараз у Роджера їх 20, а у Новака — 17 (і 19 у Рафаеля). «Я не буду брехати і говорити, що це не так. Звичайно, це моя мета. Я розумію, що мені вже не 20 і багато речей змінилися. Тому для мене важливо точніше й організованіше готуватися до турнірів Великого шолома і робити ці змагання пріоритетними для себе. Я радий, що претендую на перше місце за кількістю титулів на мейджор на даному етапі кар’єри. З професійної точки зору це має найбільше значення».
Перемоги Великої трійки на мейджорах:
Роджер Федерер — 20:
Australian Open — 6;
«Ролан Гаррос» — 1;
Вімблдон — 8;
US Open — 5.
Рафаель Надаль — 19:
Australian Open — 1;
«Ролан Гаррос» — 12;
Вімблдон — 2;
US Open — 4.
Новак Джокович — 17:
Australian Open — 8;
«Ролан Гаррос» — 1;
Вімблдон — 5;
US Open — 3.
Що Надаль і Джокович захищають у найближчі місяці
При цьому можливість побити рекорд по тижнях на першій сходинці поки що все-таки ближче — цієї мети можна досягти вже в нинішньому році. З 46 повних тижнів, що залишаються до кінця року, на вершині Джоковичу потрібно провести 35. Зараз головною загрозою цього, як і раніше, є Надаль. Між ними всього 325 очок, які теоретично можна відіграти на будь-якому турнірі. Наприклад, в Акапулько, якщо Рафаель знову поїде туди, але на цей раз стане чемпіоном. Правда, на тому ж тижні Новак заявлений в Дубай, де рік тому не грав. На березневих «Мастерсах» сербові захищати теж майже нічого (45 і 90 очок), а ось у Мадриді і Римі у нього титул (1000) і фінал (600). Надалю потрібно захистити по 360 балів за півфінали Індіан-Уеллса, Монте-Карло і Мадрида, а потім титул у Римі. Майамі іспанець в 2019-ому пропустив через травму. Відповідно кращий шанс повернути лідерство у нього в Акапулько (Джокович цілком може вирішити не летіти в Дубай, а провести більше часу з сім’єю) і, мабуть, у Мадриді. Якщо після Мадрида серб залишиться першим, то навряд чи втратить лідерство як мінімум до закінчення Вімблдону.
Джерело: НОВА Тернопільська газета