Засідання, що відбулося 19 вересня, теж тривало недовго. Сергій Терендех брав участь через відеоконференцію. Суддя Юрій Дзюбановський повідомив, що надійшла довідка від лікаря Чортківської міської лікарні про погане самопочуття підсудного. Яка саме у нього проблема зі здоров’ям — не зазначили. Нічого не пояснив і обвинувачуваний.
Першим виступив адвокат Сергія Терендеха Юрій Демкович. Він долучив до матеріалів справи експертизу про стан потерпілого, яка зберігалася в прокуратурі. Інший захисник підсудного Володимир Твердохліб попросив відкласти слухання, щоб він міг підготувати клопотання щодо призначення комісійної експертизи.
— Оскільки експерт не досліджував висновок, хоч він і був у матеріалах кримінального провадження, то прошу дати можливість підготувати клопотання щодо проведення комісійної експертизи, — зазначив адвокат.
Потім слово знову взяв Юрій Демкович, який виглядав схвильованим.
— Прошу дозволити побачення «один на один» із моїм підзахисним, оскільки між нами виникли протиріччя, є підстави для відмови від договору правової допомоги, — сказав адвокат.
Щоб не порушувати право сторін процесу, суд надав можливість адвокату Демковичу поспілкуватися за зачиненими дверима через інтернет зв’язок зі своїм підзахисним. Утім, вочевидь, порозуміння не знайшли, тож адвокат і далі наполягав на відкладенні справи.
Проти перенесення слухання справи виступили обидва адвокати батьків загиблого Віталія Гнатишина — Олексій Скакун і Павло Варода , а також заперечила клопотання захисту прокурор Ірина Єдинак.
— Розгляд кримінального провадження здійснюється за правилами КПК України, де врегульовано питання щодо відмови від захисника. Терендех не заявив про відмову від захисника, лише захисник Демкович повідомив про протиріччя у позиції щодо захисту, — наголосив Павло Варода. — Суд надав можливість обвинувачуваному поспілкуватися із захисником. Сторона захисту не вказала жодної обставини, яка була б підставою для відкладення судового розгляду. Заявлене клопотання про надання часу на підготовку клопотання про призначення судово-медичної експертизи також не дає підстав відкласти розгляд. Сторона захисту ознайомлювалася з матеріалами після закінчення досудового розслідування, там був висновок, який нині долучений до справи. До того ж від попереднього засідання минуло 17 днів — був час підготувати клопотання. Дії захисників спрямовані на затягування судового розгляду, свідчать про небажання сторони захисту розглянути справу в розумні терміни. Якщо ми щоразу будемо відкладати слухання, бо захисники Терендеха щось захочуть подати чи написати, то це буде безконечне судове провадження… Сторона захисту зловживає своїми правами, неодноразово не з’являється на засідання, тому ми заперечуємо відкладення судового розгляду.
Юрій Демкович спробував ще раз донести важливість свого клопотання:
— Ваші висловлювання недоречні, адже від цього залежить доля людини. Прошу надати можливість конфіденційно побачитись із моїм підзахисним.
Прокурор Ірина Єдинак зазначила, що недоцільно відкладати слухання, оскільки обвинувачуваний і захисник мали обговорити всі питання до судового засідання. Щодо клопотання Володимира Твердохліба як зазначила прокурорка, під час відкриття матеріалів кримінального провадження усі сторони мали до них доступ.
Суддя все ж вирішив відкласти слухання із підстав, заявлених адвокатом Юрієм Демковичем.
Розглянули на засіданні й питання про продовження міри запобіжного заходу. Прокурор просила продовжити запобіжний захід, а ось захисники підсудних наполягали на зміні на більш м’якший.
— Докази, надані для підтвердження обвинувачення Терендеха, викликають сумнів, ми постараємось це довести, тож вважаю, що міра запобіжного заходу до нього є зайвою, — сказав Володимир Твердохліб.
— То що, його треба випустити на волю?! — обурилася мати Віталія Гнатишина пані Галина.
— Можливо, й так… — відповів захисник Терендеха.
— Випустіть, а він втече… — ледве стримувала емоції потерпіла.
— А, може, Терендеха до санаторію відправити?! — іронічно додав батько хлопця пан Михайло.
Суд не змінив міру запобіжного заходу для підсудних: Терендех далі буде за ґратами, а Біляшевич — під домашнім арештом.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Алюр, Віталій Гнатишин, вбивство, Володимир Біляшевич, Павло Варода, Сергій Терендех, суддя Юрій Дзюбановський, Тернопільський міськрайонний суд