Неділя, 13 квітня 2025
• Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому!
Музейники Тернополя підтримують українських захисників

Автор: Опубліковано: 26 Травня о 17:32 13


У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбувся благодійний захід зі збору коштів для ЗСУ .


«Перемогу наближаємо душею» — під такою назвою 18 травня у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбувся благодійний захід на підтримку ЗСУ. В час війни співробітники музею вирішили по-особливому відзначити своє професійне свято. Захід розпочався із спільної молитви та вітального слова директора музею Яреми Шатарського. Завітали представники влади, містяни, родини переселенців. На кілька годин присутні поринули у світ мистецтва і хоч трішки відволіклися від болючих новин.
Тернопільський обласний краєзнавчий музей є культурно-мистецькою локацією, де збираються творчі особистості, небайдужі краяни. Працівники музею бережуть експонати, щоразу по-новому відкривають їх громадськості. З нагоди Міжнародного дня музеїв оживили експонати тематичними екскурсіями, театралізованими постановками обрядів українського народу.

— Приємно, що ми зібралися разом, хоч і в такий непростий час, — виступив директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Ярема Шатарський. — З перших днів війни працівники нашого музею допомагають фронту: плели маскувальні сітки, готували перев’язувальні матеріали. Нинішній захід — благодійний, зібрані кошти передамо на підтримку української армії. Молимося, щоб наші захисники повернулися живими.
Гості свята вервичкою пройшлися залами музею і поринули в колоритну атмосферу виставок. Зелені свята з травами і квітами, весільні вінкоплетини, пов’язування хустки нареченій, давні вишиванки — усі сповнились теплом.

— Увесь світ нині відзначає День музеїв. Працівників українських музеїв нині сповнює двоїсте почуття: любимо свою справу, але в такий складний час не до свят. Та, попри все, ми підтримали спільноту музейників світу і розвинули запропоновану тему — «Сила музеїв». Сила музею — в його експонатах, у раритетах, на яких ґрунтується історія, за допомогою яких можемо донести до людей правдиву історію. Сила музею — в науковому потенціалі, — зазначила заступниця директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею Наталія Чеканова. — Наближаємо перемогу України кожен на своєму місці. На благодійний захід ми запросили переселенців, меценатів. Усіх нас нині єднає спільна боротьба за Україну.

На завершення свята чудовими віршами і піснями порадував працівників музею уродженець Тернопільщини поет-пісняр Степан Галябарда.
— Моє рідне село — Суходіл Гусятинської громади, туди лине душа. Тривалий час живу в Києві, але війна повернула мене на малу батьківщину, — розповів митець. — Не можу тут просто сидіти, гуртуюсь із творчими людьми, ділюся своїми емоціями, переживаннями. Чим можу в своєму поважному віці допомогти фронту? Виступаю з волонтерами у госпіталях, читаю поезію військовим. Зброя поета — слово, яке перемінює серця.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Пристрої виведення зображення вже давно користуються великим попитом. Нехай навіть багато хто не дивиться телебачення, але телевізор залишається актуальним для відображення великої кількості контенту через Smart TV, флеш-карту, ігрову приставку, телевізійну приставку і т.д. Достойним вибором вважається продукція від виробника Samsung, яка відрізняється високою якістю та великою різноманітністю функцій...


Рубрика: Опубліковано: о 9:42


До поліцейських із заявою про шахрайство звернулася 68-річна мешканка Теребовлі...


Рубрика: , Опубліковано: о 0:30


8 квітня з переломом ноги та іншими тілесними ушкодженнями до медзакладу бригада екстреної медичної допомоги привезла шестирічного хлопчика. Малолітній потрапив під колеса авто...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:23


Урочиста духовно-мистецька академія з нагоди 160-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького відбулася 8 квітня в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Захід приурочили відзначенню проголошеного обласною радою на Тернопільщині Року митрополита Андрея Шептицького...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Приз 10 000 грн: у Тернополі започаткували Всеукраїнський музичний конкурс екологічних композицій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:01



Теми дня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня
4 Квітня
3 Квітня