Освіта сьогодні – це щось більше, ніж просто передача знань. Це – вплив, який здійснює навчальний заклад на громади та країну загалом. А Західноукраїнський національний університет для Тернополя – це більше, ніж просто навчальний заклад. Це справжній елітний науковий центр Західного регіону! Найсучасніший заклад, оcвітній хaб, в якoму кожeн студeнт є чаcтиною крeативної інтелeктуальної спільнoти, майданчик, що поєднує небайдужих студентів та викладачів. Студенти приходять сюди не просто, щоб посидіти за партою на занятті чи з книгою в бібліотеці, а передусім – за якісним досвідом. Із трансформацією університету у класичний виш його понад півстолітня історія та унікальний науковий досвід відтепер – у новому форматі! Отож, ЗУНУ…
ЗУНУ: поєднує теорію з практикою
У Західноукраїнському національному університеті є багато можливостей для практично орієнтованого навчання. Так, нещодавно студенти Навчально-наукового інституту біоресурсів і природокористування мали чудову нагоду застосовувати свої теоретичні знання на практиці на базі науково-дослідного виробничого господарства «Наука», яке функціонує при університеті. Заняття відбувалося… просто серед поля, засадженого соєю! У такому форматі пари проводять не вперше, зазначає в. о. директора навчально-наукового інституту біоресурсів і природокористування Західноукраїнського національного університету Дмитро Шушпанов, адже переконались – так студентів легше зацікавити до навчання.
Долучилися до таких занять студенти чотирьох курсів зі спеціальностей, які пов’язані зі сільським господарством: майбутні агрономи, екологи та геодезисти. Вони взяли участь у майстер-класі доцента кафедри економічної експертизи та землевпорядкування Андрія Орестовича Вітрового щодо особливостей вирощування сої, продуктів переробки та сфери її використання. Майбутні фахівці мали нагоду побачити, як збирають сою прямим комбайнуванням. Такі заняття, зазначають і студенти, і викладачі, пізнавальні та продуктивні, до того ж допомагають закріпити теоретичні знання, поєднавши їх із неймовірними враженнями та емоціями.
ЗУНУ: відкриває нові спеціальності
Для успішного управління в університеті сьогодні важливі такі чотири компоненти – гнучкість, експеримент, покращення якості з дня у день і лідерство, – і все це ви знайдете в ЗУНУ. Цьогоріч тут з’явився новий соціально-гуманітарний факультет, а аграрний факультет трансформувався в інститут біоресурсів та природокористування. Університет пропонує своїм студентам нові спеціальності – технічні, інженерні, природничі, а також аграрного та гуманітарного спрямування. На соціально-гуманітарному факультеті готують фахівців із соціальної роботи, психології, менеджерів із соціокультурної діяльності, професійної освіти, педагогіки і журналістів. До речі, нещодавно відбулася офіційна зустріч декана соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ Оксани Гомотюк та її заступниці Оксани Коваль із деканом факультету наук про здоров’я Українського католицького університету Світланою Стельмах. У ході спілкування учасники зустрічі визначили багато спільних точок дотику, однакового бачення та цікавих ініціатив, тож, між соціально-гуманітарним факультетом ЗУНУ та факультетом наук про здоров’я УКУ зародилися перші паростки перспективної співпраці.
ЗУНУ: об’єднує науковців!
У класичному університеті Тернополя уже вдруге проводився «Міжнародний Тиждень I-WEEK’2020!» Захід є унікальною можливістю обмінятися думками і досвідом із зарубіжними партнерами, налагодити нові контакти, взяти участь у дискусіях, тренінгах, лекціях. Хоч цьогоріч I-WEEK у Західноукраїнському національному університеті відбувався у дистанційному режимі, однак це аж ніяк не вплинуло на масштаб заходу. Науковці, практики, публічні та громадські діячі із 18 держав світу (Грузія, Латвія, Польща, Вірменія, Румунія, Китай, Болгарія, Греція, Німеччина, Чехія, Туреччина, Нідерланди, Еквадор, Хорватія, Шрі-Ланка, ДР Конго, США, Австрія) упродовж трьох днів читали лекції, проводили тренінги, модерували роботу дискусійних платформ, телемостів, воркшопів, брали участь у форумах та сесіях. Посли іноземних держав привітали колектив університету зі здобуттям статусу класичного й висловили готовність до активної міжнародної співпраці.
«Ми акумулюємо досвід провідних університетів світу, підтримуючи та впроваджуючи європейські стандарти та світові цінності. Міжнародний тиждень у нашому університеті – це потужна платформа обміну напрацюваннями для провідних науковців-практиків з усього світу. Ми відкриваємо можливість для представників різних установ України і закордону налагодити співпрацю, реалізовувати спільні проекти, будувати ділові, партнерські, дружні відносини», – зазначає ректор ЗУНУ, професор Андрій Крисоватий.
Джерело: НОВА Тернопільська газета