— За таких умов треба негайно вимагати проведення міжнародної конференції з питань реструктуризації державного боргу таким чином, щоб зменшити навантаження на держбюджет. Це дозволить спрямувати кошти не на виплату відсотків закордонним кредиторам, а на підтримку вітчизняного виробника, створення нових підприємств і робочих місць, — переконаний народний депутат України від ВО “Свобода” Михайло Головко.
Тільки розвиток реального сектора економіки дозволить погасити державний борг і здобути фінансову незалежність для України.
— Кредитні ставки для бізнесу мають складати не більше п’яти-семи відсотків на рік у національній валюті. Для цього державі спільно з НБУ слід запровадити програму розширеного кредитування бізнесу за такою схемою: НБУ видає банкам довгострокове фінансування під один-два відсотки річних на 10-15 років, після чого банки можуть видавати довгострокові кредити за зниженою ставкою (під п’ять-сім відсотків річних). Це дозволить швидко запустити кредитування реального сектора економіки, — стверджує “свободівець”.
До 2020 року за такою схемою можна видати від 50 до 100 млрд. грн. Для порівняння: фактично 51,2 млрд. було видано НБУ банкам, які нині визнані неплатоспроможними.
За словами Михайла Головка, податкова система має стимулювати виробництво, експорт і розвиток бізнесу, адже малий бізнес і приватне підприємництво — це 47,5% від усіх робочих місць у країні.
— Спрощена система оподаткування, особливо для малого та середнього бізнесу, має стати основою для формування середнього класу в Україні. Окрім того, податок на додану вартість — ПДВ в умовах України не виправдав себе, а став джерелом корупції, тож замість ПДВ краще запровадити податок з продажу. Це унеможливить корупцію і сприятиме пожвавленню економіки, — переконаний Михайло Головко.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: державний борг, Михайло Головко