Лідер політичної партії “Рідна країна” Микола Томенко у четвер, 12 березня, відвідав Тернопіль. Під час зустрічі з представниками місцевих ЗМІ політик висловив свою позицію щодо актуальних проблем країни, а також озвучив плани щодо майбутніх місцевих виборів. До вашої уваги — головні тези з виступу Миколи Володимировича.
ПРО МІСЦЕВІ ВИБОРИ
— Закон про місцеві вибори написаний під політичні сили, які нині представлені у парламенті, — наголосив лідер «Рідної країни». — Правила сформовані таким чином, що ті партії, які опинилися поза парламентом, практично не мають шансів потрапити до місцевих рад.
Найголовнішою перешкодою у цьому є багатомільйонні застави, які потрібно вносити політичним партіям та кандидатам на посади міських голів для участі у виборах. Наприклад, для того, щоб взяти участь у виборах на всій території України, потрібно заплатити близько 100 мільйонів лише застав (на попередніх виборах застави були рівно в десять разів меншими). А ще ж потрібні кошти на виборчу кампанію…
Партіям, які представлені у парламенті, звісно, є чим платити, оскільки вони отримують державне фінансування. А от для позапарламентських сил це проблема.
Причому це ще не кінець, є й інша перешкода – провладна партія планує запровадити заборону брати участь у виборах тим політсилам, які не висунули своїх кандидатів у 2/3 регіонів. Тобто спочатку виставили шалену суму застави за участь у виборах, а потім хочуть ще й запровадити обмеження у дві третини. Наприклад, “Рідна країна” орієнтується на електорат у західних та центральних областях, тож який сенс нам висувати своїх кандидатів у Харкові?
Тому ми шукатимемо союзників для участі у наступних місцевих виборах, що мають відбутися восени цього року. Наші партнери неодмінно будуть незаплямовані в корупційних скандалах та патріотично налаштовані. Гадаю, що ми зберемо потужний блок, з яким і підемо на місцеві вибори. Так, наприклад, у Тернополі на майбутніх місцевих виборах будемо робити ставку на команду депутата Тернопільської міської ради Петра Ландяка.
ПРО УРЯД ШМИГАЛЯ
— Гадаю, що новий уряд, який очолив Денис Шмигаль, буде змінений перед осінніми місцевими виборами або після них, — зауважив Микола Томенко. — Ми вже бачимо, що ці урядовці також не зможуть вирішувати складних завдань, тобто цей другий уряд часів Зеленського також буде перехідним.
Я був критично налаштований щодо попереднього уряду. Там було кілька цікавих людей з цікавими та креативними ідеями, але оте хамство, яке вони демонстрували у спілкуванні з народом, просто вражало. Тепер у новому Кабміні багато людей, яких ми не знаємо, і в тому числі це стосується голови уряду. Отож, якщо минулий уряд можна було охарактеризувати як «какая разніца», то нинішній — «чєво ізволітє». Саме такими мені бачаться перші кроки урядовців Дениса Шмигаля.
Єдиною перевагою нового уряду, думаю, буде те, що вони не говоритимуть, як попередники, мовляв, що їм мало зарплат і взагалі вони роблять послугу, що працюють в уряді. У нинішніх апетити скромніші, але чогось більшого очікувати від них не варто. Наприклад, Шмигаля запитують, що він буде робити з ФОПами – актуальна тема, яка викликає спротив у підприємців. А той відповідає: ми вивчимо це питання. І це власне свідчить про рівень прем’єр-міністра. Він іде на посаду і при цьому не володіє питанням, яке впродовж кількох місяців активно обговорюється у суспільстві. Тому вважаю, що цей уряд теж протримається недовго.
ПРО ПАРТІЮ ГРИЦЕНКА
— Після завершення президентської виборчої кампанії, на якій ми працювали разом з «Громадянською позицією» Анатолія Гриценка, ми цю спів-
працю фактично припинили, — заявив Микола Томенко. — Так, у нас є дуже багато спільного, але не зійшлися у ставленні до нової влади, обраної після президентських та парламентських виборів.
Цю “криворізьку шпану”, а саме так називалася КВН-команда “95-ий квартал” ще до того, як отримала назву “Запоріжжя – Кривий Ріг – Транзит”, я дуже добре знаю. Нічого доброго для України від цієї команди очікувати не слід, а тому я не бажаю їх підтримувати.
Проте частина представників “Громадянської позиції” вирішила співпрацювати зі “Слугою народу” у надії, що з ними можна втілити ряд задумів. Але я і мої прихильники не вірили у цю команду з самого початку, і час показує, що ми мали рацію.
Так не буває, що пів року висміюєш підходи Зеленського і Ко, а потім вирішуєш, що заради високої посади можна і потерпіти, і підтримати те, проти чого раніше виступав.
ПРО КАРАНТИН
— Верховна Рада України має першою демонструвати виконання державного законодавства, отож, піти на карантин, — наголосив лідер «Рідної країни». — Тим більше, що незабаром очікується розгляд земельного законопроєкту та інших резонансних документів, які об’єктивно викликають незгоду суспільства. Схоже на те, що акції протесту та мітинги проводити забороняють, а Верховна Рада, яка складає 423 депутати й перевищує чисельність для заборони масових зібрань, може збиратися і голосувати. Тому ми вимагаємо перенести засідання до завершення карантину. У цей час нардепи за свій рахунок можуть попрацювати над законодавчими актами або приймати громадян. Там не буде масових зібрань. Ще й таким чином кошти Держбюджету зекономлять.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Микола Томенко