Митрополит взяв участь в освяченні дзвонів Кафедрального собору Святих рівноапостольних Костянтина та Єлени, що на перетині вулиць Генерала Тарнавського та Київської, освятив хрест біля храму Різдва Пресвятої Богородиці на вул. Клима Савура, в освяченні Покровського храму та у відкритті погруддя Данилові Галицькому на території Свято-Троїцького духовного центру. Сповнена особливої благодаті була зустріч блаженнійшого з двома хлопчиками Максимчиком Антонишиним і Арсенком Борисом, у яких діагностовано рідкісну важку хворобу СМА, та їхніми батьками. Діти отримали благословення від митрополита. Блаженнійший Епіфаній також зустрівся зі студентами тернопільських вишів, з молоддю міста, з волонтерами, взяв участь у відкритті міжнародного фестивалю духовної пісні «Я там, де є благословіння».
«Під час кожного візиту на Тернопільщину бачу, як розбудовується храм Святих Костянтина та Єлени. Якщо кожна наша єпархія буде розбудовуватися, то й помісна Українська Православна Церква також зміцнюватиметься, утверджуватиметься й буде надійною духовною основою нашої держави», — зазначив предстоятель під час освячення дзвонів.
«Радіємо, що спільно нам вдалося звершити освячення цього прекрасного храму на честь Покрови Божої Матері, — зазначив митрополит Епіфаній. — Цей день для кожного з нас торжественний, а найбільш особливим є для тих, хто будував, вболівав, долучався не тільки матеріально, а й порадою, молитвою. Хочу згадати передусім протоієрея Анатолія Зінкевича, бо саме завдяки його старанням розпочалося грандіозне будівництво. Переконаний, що він присутній тут духом. Молимо Бога дарувати йому життя вічне. Отець Анатолій трудився не тільки для вашої громади, але й для утвердження Української Церкви в буремні та складні роки її становлення».
Після літургії у Свято-Троїцькому духовному центрі блаженнійший також привітав архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора з днем народження та подарував панагію — невеликий образ Богоматері.
Під час зустрічі з молоддю митрополиту задали ряд важливих запитань, зокрема, про Почаївську лавру: коли святиня стане справді українською?
«Почаївська лавра є надбанням українського народу, власністю української держави. Прийде час і вона належатиме Українській церкві. Зараз ми не хочемо розпалювати релігійну ворожнечу. У нинішніх реаліях не маємо права відкривати релігійний фронт. Нам достатньо війни на Сході, боротьби з коронавірусом. На жаль, Почаївська лавра тимчасово перебуває у так званій окупації. Всьому свій час… Так було і з Томосом. Хто вірив у це? Наші недруги говорили, що це неможливо, але ми його отримали. Вірю, що Бог нам допоможе — створить відповідні умови і святиня стане справді українською», — наголосив митрополит Епіфаній.
Джерело: НОВА Тернопільська газета