В одній із шкіл Кривого Рогу педагогічна рада прийняла рішення про обов’язкове вивчення російської мови. Думки батьків, які не погоджуються з нововведенням, ніхто не взяв до уваги.
У даній школі російською мовою «ощасливили» учнів 5-11 класів, хоча представники батьківського комітету заявили, що не всі батьки згодні з таким нововведенням, а частина вчителів також проти. За словами Вікторії Рудник, мами учня, який перейшов до 11 класу, — російську мову включили до навчальної програми у квітні. Російську мову поставили в програму замість німецької. Саме цей факт обурив батьків, деякі навіть написали звернення до дирекції школи.
«Вчителям ці плани довели за дві доби до педради. Батькам сказали, що так буде легше для дітей. Але не всі батьки цього хочуть. Батьки одинадцятикласників, коли дізналися про це, написали заяви, щоб краще додали уроків з української або англійської мов, оскільки їх треба здавати на ЗНО», — зазначила Вікторія Рудник.
Вчителька інформатики і мама дитини, яка навчається в тій же школі, Людмила Легка зазначила, що їм радили вивчення російської мови як більш легкої другої іноземної. Але, на її думку, це не кращий варіант.
Окремі батьки заявили, що російську діти знають на достатньому рівні, а вивчення німецької їм знадобиться більше, адже цю мову вивчити вдома набагато складніше.
Дирекція школи таку позицію ігнорує і наполягає, що даний навчальний заклад двомовний — мови освітнього процесу українська і російська. А в департаменті освіти і науки облдержадміністрації все перекладають на адміністрацію школи. Мовляв, їм видніше і вони самі вирішують, як краще вчити дітей.
З чого все почалося?..
Ще раніше, в квітні ц.р., нардеп від партії «Слуга народу» Євген Шевченко заявив про важливість російської мови в Україні. Він закликав змінити закон про мову, оскільки в нинішній редакції він призведе до поганих наслідків. «Слугу» не влаштовує, що російська мова не є обов’язковою для вивчення у середніх навчальних закладах. Ініціатива президентської партії дає перші «плоди» — в окремих регіонах відкрито саботують закон про українську мову. І приклад школи у Кривому Розі — небезпечний прецедент. Його можуть наслідувати навчальні заклади в інших російськомовних містах України
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Володимир Зеленський, російська мова