29 жовтня в Україні відбулися вибори у 201-ій об’єднаній територіальній громаді. На Тернопільщині вибори відбувалися у чотирьох ОТГ — місцевих голів та депутатів обрали у Лановецькій, Зборівській, Хоростківській та Саранчуківській громадах.
У виборах на посади голів громад на Тернопільщині у всіх чотирьох ОТГ перемогли кандидати від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Відтак Хоростківську міську ОТГ, до якої входять окремі населені пункти Гусятинського та Теребовлянського районів, очолив Степан Гладун. У виборах до Зборівської міської об’єднаної територіальної громади, до якої входять окремі населені пункти Зборівського та Козівського районів, переміг Руслан Максимів. У ще одній міській громаді, де пройшли вибори, зокрема у Лановецькій, перемогу здобув Роман Казновецький. Окрім трьох міських громад, вибори відбулися у Саранчуківській сільській ОТГ Бережанського району – головою громади також обрали кандидата від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Володимира Петровського. В Україні від загальної кількості обраних голів перемогу отримали понад 55 відсотків кандидатів від партії «БПП «Солідарність».
«Наша перемога — це результат успішності втілення реформи децентралізації»
Упродовж двох останніх років на розвиток інфраструктури в області було залучено понад 800 млн. гривень, і це крім коштів, спрямованих на ремонт доріг. Результати успішного втілення реформи децентралізації стали важливим фактором перемоги команди «Блоку Петра Порошенка» на виборах до ОТГ. Про це народний депутат України, голова Тернопільської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Тарас Юрик зазначив на прес-конференції, яку 31 жовтня провів спільно із новообраними головами ОТГ.
«Хочу подякувати виборцям за підтримку нашої команди. Ми це дуже цінуємо, для нас це надзвичайно важливо. У свою чергу будемо і надалі демонструвати процес розбудови Тернопільщини. Переможці виборів, які очолили громади, будуть основними втілювачами подальших змін на території нашої області. Ще до виборів у кожній з цих громад було реалізовано цілий ряд різних заходів. Це справді добра робота новообраних голів громад і разом з тим це результат курсу децентралізації, в рамках якої держава ділиться повноваженнями й бюджетними коштами з громадами. Ці процеси зумовлюють успіх. Ми сьогодні говоримо про чотири громади, але роботи здійснюються по всій області. Торік і в цьому році в області залучено понад 800 млн. гривень, і це крім коштів на ремонт доріг. Тобто це дуже великі ресурси і можливості. Ми як політична сила, яка є основним промоутером реформи децентралізації, очевидно, розуміємо, що наша перемога пов’язана з децентралізацією», — зазначив Тарас Юрик.
«Наша команда має масштабні плани щодо розвитку Хоростківської громади»
«Один з пріоритетних напрямків нашої роботи – це розбудова інфраструктури, зокрема, ремонт доріг, — наголосив Степан Гладун. — У Хоросткові вперше за 20 років капітально відремонтували центральну дорогу. Необхідно здійснити капремонт всіх під’їзних доріг. Наболілим є питання транспортного сполучення між населеними пунктами. Хочемо відкрити маршрут для міського автобуса в Хоросткові та у всіх населених пунктах громади. Окрім того, плануємо зробити капітальний ремонт дороги Хоростків – Говилів, а ремонт вулично-дорожньої мережі необхідний у селах Перемилів, Верхівці, Клювинці, Сорока, Хлопівка. Велику увагу будемо приділяти розвитку соціальної інфраструктури – йдеться про освітні та медичні заклади. Надамо всебічну підтримку талановитій молоді. Будемо відновлювати роботу будинків культури. В освітніх закладах плануємо здійснити капітальні ремонти і впроваджувати енергоефективні технології. Щодо медицини, то будемо проводити ремонтні роботи у ФАПах, плануємо відновити роботу лікарні та створити діагностичний центр для мешканців нашої громади. Триватимуть роботи і з благоустрою Хоросткова. У всіх населених пунктах громади плануємо завершити облаштування вуличного освітлення. Зробимо усе, щоб у Хоростківській громаді була належна інфраструктура.»
«Наша стратегія – облаштування інфраструктури у всіх населених пунктах Зборівської громади»
«Ставимо перед собою завдання всебічно облаштувати інфраструктуру в населених пунктах нашої громади — ремонтні роботи будуть проведені у ФАПах, бібліотеках, в клубах сіл, — повідомив Руслан Максимів. — Надзвичайно важливою сферою для нас є освіта – йдеться про реконструкцію освітніх закладів, зокрема про утеплення фасадів, перекриття шкіл Зборова та сіл Ярчівці, Розгадів, Плісняни, Перепельники. А в школах сіл Августівка, Кабарівці, Велика Плавуча, Плісняни, Годів, Манаїв та Ярчівці плануємо замінити вікна та двері. Окрім того, плануємо провести вуличне освітлення у всіх населених пунктах нашої громади. Дуже важливим є питання очисних споруд. У Зборові очисні споруди не працювали із 1986 року. Торік ми почали відновлювати каналізаційну мережу, провели капітальний ремонт водопровідної вежі. Упродовж року відновили 2 кілометри мережі, замінили близько 40 каналізаційних кілець. На даний час хочемо запустити в роботу очисні споруди. Цей напрямок роботи дуже важливий не тільки у Зборові, а загалом в контексті розбудови інфраструктури громади. Будемо працювати й над інвентаризацією земель, а також над відновленням кооперативного руху. Одним із стратегічних питань був і залишається ремонт доріг. Торік за кошти з міського бюджету у Зборові відремонтували дороги дев’яти вулиць. Плануємо провести поточні та капітальні ремонти доріг на території Зборівської ОТГ, адже облаштування інфраструктури, створення нових робочих місць дасть поштовх до економічного розвитку населених пунктів нашої громади. Діє також програма відновлення парків та розбудови спортивної інфраструктури. У Зборові облаштовуємо зони відпочинку — відновили дитячий майданчик у міському парку. Окрім того, для розваг і відпочинку хочемо облаштувати територію гідропарку. Паралельно у місті будують два спортивні майданчики. У населених пунктах нашої громади будемо активно працювати над відновленням сільських футбольних полів.»
«Ми втілимо проекти, необхідні для розвитку Лановецької громади»
«У нас є кілька пріоритетів розвитку Лановецької ОТГ — це ремонт вулично-дорожньої мережі, поліпшення матеріальної бази комунальних установ; проведення вуличного освітлення у селах Загірці, Михайлівка, Якимівці, Татаринці, Краснолука, частково Юськівці, — розповів Роман Казновецький. — Важливим є водовідведення та водопостачання — для забезпечення водопостачанням мешканців сіл Загірці, Михайлівка, Якимівці та Татаринці будемо виготовляти проектно-кошторисну документацію. Хочу зазначити, що за допомогою облдержадміністрації, за кошти Державного фонду регіонального розвитку та міського бюджету побудували очисні споруди та насосну станцію, яка перекачує фекалії на очисні споруди. Дані об’єкти вже запустили. Це дуже важливий проект, адже із початку 90-их років очисних споруд у Ланівцях не було. Паралельно працюємо над відновленням зон відпочинку, йдеться, зокрема, про Лановецький зоологічний сад, який хочемо перетворити на місце сімейного дозвілля для мешканців нашої громади і туристів. Окрім того, у всіх населених пунктах Лановецької ОТГ плануємо розпочати будівництво дитячо-спортивних майданчиків. Хочемо створити усі необхідні умови для розвитку нашої громади.»
«Разом з командою будемо використовувати усі ресурси ОТГ, аби розбудувати Саранчуківську громаду»
«Перш за все хочу подякувати виборцям і всій команді політичної партії «Блок Петра Порошенка» в області та в районі, — наголосив Володимир Петровський. — Упродовж двох останніх років на Бережанщині вдалося реалізувати близько 40 проектів завдяки підтримці облдержадміністрації і народного депутата Тараса Юрика. До цього часу я очолював районну державну адміністрацію. Коли активісти, лідери громади об’єдналися і запропонували взяти разом з ними участь у проведенні реформ, я погодився. Ми хочемо разом показати, як можна поліпшити життя громад в умовах ОТГ. Адже децентралізація відкриває для нас великі перспективи. Ми поставили перед собою першочергові завдання – створити умови для залучення інвестицій, сприяти створенню нових робочих місць, наповнення бюджету громади, поліпшення дорожньої інфраструктури, забезпечення населення водопостачанням, поліпшення матеріальної бази закладів охорони здоров’я, наведення порядку в комунальних лісах громади. Окрім того, дбатимемо про розвиток освітньої сфери, закладів культури, про спортивну інфраструктуру, стадіони, спортзали, щоб була можливість проводити дозвілля і розвивати спорт. Разом з командою будемо використовувати усі ресурси і можливості реформи децентралізації, щоб розвинути нашу громаду.»
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: вибори, ОТГ, Тернопільщина