У рамках свого всеукраїнського туру 14 квітня музикант-віртуоз вперше виступить у «файному місті» — дасть концерт у Тернопільській обласній філармонії. Квитки на концерт вартістю від 100 до 350 гривень розлітаються, немов гарячі пиріжки… Бо ж такого, направду, тернополяни ще не бачили!
Любомир Мельник зазначає, що може грати 19,5 ноти в секунду кожною рукою (при цьому «звичайний» піаніст може виконати максимум 13-14 нот в секунду). Ще на початку 80-их чоловік розробив власну нотацію і техніку гри надшвидких арпеджіо (звану «безперервною музикою»), написавши безліч творів з її використанням. Оскільки мало хто може виконати його твори, він виступає сам, демонструючи неймовірне і щоразу вражаюче володіння інструментом. Піаніст грає, майже не відриваючи ноги від педалі. Завдяки такій швидкості та техніці людське вухо чує музичний потік, але не може розрізнити ноти. Своєю грою він перетворює безперервний ряд нот у гармонію звуку, яка зливається у єдину композицію, а його музика виводить звучання інструмента на абсолютно новий рівень.
Він вчився у Канаді, мешкав у Франції, працював у Паризькій опері. Майже все своє життя він був невизнаний. В інтерв’ю ВВС Любомир Мельник зізнавався, що світ класичної музики не приймав його, розповідав, що йому доводилося голодувати в Парижі, грати в готелях, де його ніхто не слухав…
Йому незабаром 70, і нині його концерти з успіхом проходять по всьому світу: в Канаді, Швеції, Англії, Франції, Німеччині, Італії, Польщі, багатьох інших країнах і навіть в Австралії. І хоча Любомир Мельник вперше приїхав з концертом до України тільки півтора року тому, піаніст завжди не лише говорить про своє українське коріння, а й важає себе українцем. Часто в музиці звертався до своїх українських коренів. Так, один з його творів написаний на вірші Тараса Шевченка, окрему композицію Любомир Мельник присвятив Симону Петлюрі.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: композитор, концерт, Любомир Мельник