Міські ради обласних центрів можуть перетворитись на маленькі ручні «верховні ради», в яких будуть домінувати політичні розбірки та хаос, а не конструктивна робота.
Справа в тому, що тепер активно обговорюється необхідність внесення змін до виборчого законодавства в частині місцевих виборів. Мова йде про впровадження пропорційної виборчої системи практично для всіх громад, розподілі мандатів у місцевих радах згідно із загальнонаціональним рейтингом партії і обмеження можливості самовисування для кандидатів на посаду сільського, селищного та міського голови.
Більшість пропонованих до виборчого кодексу змін прямо порушують Конституцію і права громадян. Зазначені пропозиції шкодять місцевому самоврядуванню, обмежують конституційне право громадян бути обраними, ставлячи їх у залежність від членства в партії.
Намагання прив’язати місцеві вибори до загальноукраїнського рейтингу партій матиме наслідком різке падіння професійності кадрів місцевого самоврядування і неминуче спровокує глибоку політичну кризу.
Ми бачимо наслідки непрофесійних призначень “згори”. За місяць в Україні змінюється по три міністри. Те ж повториться, коли до місцевої ради проходитиме тільки партія, яка набрала понад 5 % голосів на загальноукраїнському рівні. Це порушить принцип представницької демократії. Наприклад, у Тернополі сильні позиції у представників націоналістичних політичних сил, а після зміни законодавства до міської ради потраплять представники «Опозиційного блоку», які мають нульовий рейтинг у місті. Наслідком цього стане великий обман громадян і виникне тривала глибока політична криза, що веде до руйнації держави вже на всіх рівнях.
Джерело: НОВА Тернопільська газета