П’ятниця, 13 вересня 2024
• На велосипедах – Тернополем. “Карітас” організовує мандрівки для підлітків • Назавжди 24. На Тернопільщині оплакують молодого воїна • У тернополянина видурили 5 тисяч гривень за “непридатність до військової служби” • У Тернополі подякували волонтерам, які допомагають ЗСУ • «Контінентал» створює власний парк залізничних вагонів: отримано першу партію вагонів-зерновозів • Тенісний турнір у Тернополі об’єднав спортсменів для допомоги ЗСУ • Тернополянин викрав кросівки у торгово-розважальному центрі • На Чортківщині привітали 95-річну довгожительку • Чи готовий Тернопіль до чергової зими в час війни? • У Тернополі грабіжник вирвав із рук сумку в перехожої • “Не викликав швидку, а побіг до священника”. Фатальна бійка на Тернопільщині • Помер тернопільський суддя у відставці Богдан Сташків • Понад 30 років був парохом у Мшанці на Теребовлянщині • Ні ноутбука, ні грошей. Жінку з Тернопільщини ошукали шахраї • Вчителька з Тернополя дистанційно навчає дітей із Донеччини • Дві смертельні аварії на Тернопільщині • Від прибиральниці до консультантки Google, Meta й Apple – шлях успіху уродженки Тернопільщини • Вимагали гроші й шантажували. На Тернопільщині затримали кримінального авторитета і його спільників • На Тернопільщині безкоштовно навчатимуть жінок на водійок вантажівок • Коли чоловік і син – на війні, рятує творчість
Наталя Присіч: «Найкраще вмію — любити і співати…»

Автор: Опубліковано: 20 Квітня о 16:28 230


Її спів – камерний за будь-якої кількості слухачів. У кращому значенні: бо, коли вона співає, ви залишаєтесь наодинці з її співом, скільки б людей не було поряд.


Як часто талант просто живе поряд з нами, не намагаючись зайвий раз привернути до себе увагу. І, всупереч загальноприйнятій думці, таке життя приносить плодів не менше – а може, навіть і більше – ніж життя більш розрекламоване. Про солістку Тернопільської філармонії Наталю Присіч, як не дивно, не знайдете великих обсягів інформації — навіть в електронному вигляді. Але послухайте цей голос, відчуйте цю потужну енергетику  – і вас здивує, що ми знаємо про неї не так багато, як вона на те заслуговує. Спів – дивовижний.  Її голосом, її душею оживає не лише пісня, а й  серця тих, хто слухає. Одразу відчуваєш – людина, в якої немає власного багатого внутрішнього досвіду переживань, розчарувань та просвітлень, так не заспіває. Тут жодна уява не допоможе. Цей спів – через серце, від серця. І до серця.   Її спів – камерний за будь-якої кількості слухачів. У кращому значенні: бо, коли вона співає, ви залишаєтесь наодинці з її співом, скільки б людей не було поряд. Саме ви. Бо ж ви – слухаєте. А вона —  Співає…

«Кажуть, людину було створено, аби примножити ангельський хор, що співає славу Творцю… Любити і співати — те, що найкраще вмію — це два найбільші дари, які дав мені Господь, — каже Наталя Присіч. — Зрештою, якщо подумати, більше нічого людині й не треба…» І дуже символічно, що сольний концерт Наталі у нашому місті — перший за останні десять років (!) відбувся саме на Благовіщення. Арії найтендітніших душевних рухів, найглибших переживань за межами слів, найінтимніших прозрінь у красу світу видимого й невидимого – ну, а як ще сказати про її спів?

— Ми довго відкладали цей концерт, — розповідає співачка, — адже це дуже складна, передусім технічно, програма, різнопланова, різноконтрастна: концерт складався не тільки з оперних арій та дуетів, а й з мюзиклів найвідоміших  зарубіжних композиторів-класиків: «Ветсайдська історія» Бернстайна, «Весела вдова» Легара, найкращі арії Россіні, Гунно, Дворжака, Оффенбаха, Пуччіні…

До слова, арія Розіни із «Севільського цирульника» Россіні свого часу була «візитівкою» відомої оперної діви Марії Каллас , з якою дуже часто (і небезпідставно!) порівнюють нашу землячку.

— Оперний спів – то твори світового масштабу різними мовами, — зазначає Наталя Присіч. — Звичайно, найріднішою є українська пісня. Але на сольному концерті звучали твори аж шістьма мовами — італійською, німецькою, французькою, іспанською, англійською та чеською. Останньою мала бути українська — «Два кольори», але, на жаль, її довелося зняти, бо концерт і так замість запланованих півтори години тривав дві… Але такі партії, як  Русалка Дворжака чи Розіна Россіні, свідчать, що ми здатні виконувати і західну класичну музику, а не тільки рекламувати себе нашою чудовою піснею. Адже справжній патріотизм — не шароварщина і показуха.

У концерті також взяли участь симфонічний оркестр Тернопільської обласної філармонії під орудою диригента Мирослава Кріля та соліст обласної філармонії Володимир Шагай.

«Володі — узагалі особливе дякую, доземний уклін за те, що допомагав мені впоратися із підготовкою до концерту, «підтягти» вимову та фонетику… А ще концерт не відбувся б без Олени Мізик   —  людини, яка майже силоміць «виперла» мене із «затяжного» декрету на сцену, без якої, можливо, і я як співачка уже б не відбулася… Я вже й сама не знаю, ким насправді є: чи співачкою, яка має трьох дітей, чи мамою трьох дітей, яка співає… (Сміється — авт.) Найстаршій донечці Яринці уже 15,  сину Давиду — вісім, наймолодшому, Луці  — п’ять… Усі діти співучі. Яринка грала на скрипці, Давидко –  на фортепіано. Лука – чи не  найголовніший співак, він уже виконує арії італійською, англійською мовами. Це, мабуть, тому, що я ще будучи ним вагітною, до останнього співала… Наші музиканти навіть жартували: дивись, Наталю, не народи на сцені…

З донькою Яриною.
З донькою Яриною.

Ярина, хоча ще школярка, — найбільша моя помічниця. І з братиками, коли треба, посидить, і мені підкаже-порадить… Вона мріє бути акторкою, захоплюється дизайном, комп’ютерною графікою, допомагала мені розробляти ескіз афіші для «сольника», а на самому концерті «підпрацьовувала» фотографом… Самій із трьома дітьми не завжди вдається скрізь встигати — не раз, бувало, доки прийду додому з роботи, усіх нагодую-приголублю-вислухаю, усю домашню роботу пороблю, вкладу всіх спати, а тоді вночі навушники у вуха — і гайда знов співати, арії розучувати! Щастя, що хоч сусіди не нарікають, у стіну не стукають…

Деколи після особливо втомливих виступів чи ще більш втомливих внутріколективних чварів кажу собі: все, це останній мій концерт… Тим більше, що, скажімо, і до «сольника» готувалася не «завдяки», а «всупереч»: сама шила-купувала собі вбрання (за останні чотири роки філармонія мені як своїй артистці жодної сукні не купила, а під час сольного концерту я перевдягалася аж шість разів), сама замовляла фото- та відео-
зйомку… Зрештою, я, окрім вдячності слухачів, не шукаю в своїй роботі якихось дивідендів: навчилася виживати з трьома дітьми на мізерну філармонійну зарплату, не женуся за жодними званнями… А того, найголовнішого — слухацької любові, отримую вдосталь! Буває, стоїш, тремтиш за лаштунками перед виходом на сцену, думаєш: «Ну нащо це все мені? Навіщо я узагалі тут?» Пам’ятаю, Паваротті теж про це розповідав. Але коли після концерту бачиш очі людей — настільки наповнені, одухотворені, попри усю втому, знаходиш в собі силу усміхнутися і сказати собі: «Тепер я знаю навіщо я тут…»


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Учасники проєкту «Діти і війна» від Тернопільського благодійного фонду "Карітас" проводять веломандрівки файним містом Тернопіль...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Підволочиська громада попрощалася із захисником Валентином Кравчуком, молодим воїном, старшим солдатом 68-ї окремої єгерської бригади Збройних Сил України...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:36


Тернопільські оперативники встановили особу шахрая, який ошукав жителя Тернополя на 5 тисяч доларів...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:23


Перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук відзначив волонтерів Тернопільщини, серед яких військові, медики, приватні підприємці, за вагому підтримку Збройних Сил України та подякував їм за щоденну працю на благо Перемоги України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:00


«Контінентал Фармерз Груп» розширює свої логістичні потужності та розбудовує напрямок залізничної логістики, створивши власний парк вагонів-зерновозів...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:42



Теми дня
12 Вересня
11 Вересня
10 Вересня