Четвер, 24 квітня 2025
• У Зарваниці вшанували пам’ять отця Василя Поточняка • Двоє жінок потрапили під колеса автомобіля у Теребовлі • У Тернополі запрацював інноваційний центр реабілітації для захисників і захисниць • У Тернопільському ставі знайшли тіло 79-річної жінки • Пластуни Тернополя відзначили 113-ту річницю першої присяги • Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта
Наталя Земна відповідає на запитання читачів «НОВОЇ…»

Опубліковано: 31 Серпня о 16:54 2814


Якщо у вас є запитання до народної цілительки та досвідченого фітотерапевта Наталі Земної — надсилайте їх на адресу редакції, або на електронну адресу.


Головне джерело фітотерапії — сила лікарських рослин, а головна її мета — навчити людей користуватися цією силою, правильно застосовувати природні багатства, якими щедро обдарував нашу зелену планету Господь. Саме це і є покликанням лікаря-фітотерапевта, народної цілительки цілительки, засновницi мережі здравниць «Зелена планета Земної» Наталі Петрівни Земної.

 

 

 

Найкращі цілителі шлунка — гіркі трави

— Роками мучуся від хронічного гастриту. Чи можна позбутися цієї біди з допомогою трав?

Ярослава Субоцька, м. Тернопіль

Розрізняють гостру і хронічну форми гастриту. Якщо людина неодноразово зазнавала запалення слизової оболонки (виникає унаслідок вживання неякісної їжі, дуже жирної, надто гарячої, переїдання, алкогольного та іншого отруєння), у неї розвивається гастрит у хронічній формі.

Хронічний гастрит треба лікувати набагато довше, аніж гострий. Під час лікування слід дотримуватися дієти: виключити з меню жирні, солоні, гострі страви, спиртні напої і спеції, вживати якнайменше солодощів.

Досвід використання лікарських рослин у лікуванні гастриту показав: найкращі цілителі шлунка — гіркі трави. Вони виліковують навіть запущені форми гастриту. Адже настої гірких трав збуджують закінчення нервових волокон у стінках шлунка і кишечника, посилюють виділення шлункового соку, відтак шлунок працює активніше, їжа в ньому не застоюється, тонізується водночас і кишечник.

Починати лікування треба з дієти. Вживаючи страви, слід дотримуватись таких правил: їжа та напої повинні бути не надто холодні і гарячі; їжу треба ретельно пережовувати; їсти кілька разів на день малими порціями.

Ліки з деревію

1 чайну ложку подрібненої рослини залити 1 склянкою окропу, настояти 30-40 хв., процідити. Пити по 1 ст. ложці 4 рази на день за півгодини до вживання їжі.

Ліки з полину звичайного

1 ч. ложку подрібненого полину залити 0,5 л окропу, настояти 10-15 хв. Пити по 2 ч. ложки за 30 хв. до вживання їжі.

Застереження: летка олія з гіркого полину збуджує нервову систему. Тривале надмірне вживання може спричинити судоми, конвульсії, галюцинації. А спиртові настоянки з полину — отруйні, призводять до розладу нервової системи. Пити ліки з полину треба, дотримуючись дози.

Настій з подорожника

1 ч. ложку подрібнених листків рослини залити 1 склянкою окропу. Настояти 10-15 хв., процідити. Випити впродовж години невеликими ковтками (добова доза).

Ліки із соку подорожника

Листочки зривають із частинкою черешка, промивають холодною проточною водою, дають воді стекти, потім ошпарюють окропом, пропускають через м’ясорубку і відтискають через цупку тканину. Якщо у спекотну погоду сік виходить в’язкий, густий, розведіть його водою (1:1). Готовий сік треба прокип’ятити 1-2 хв. Пити по 1 ст. ложці 4 рази на день за 15 хв. до їди.

Застереження: людям із підвищеною кислотністю ліки з подорожника протипоказані.

Кануфер: запашний і корисний

— Що то за така рослина — кануфер — і чим вона корисна?

Вікторія Ганущак, м. Тернопіль

— Колись ця рослина була чи не на кожному подвір’ї, а нині вона, на превеликий жаль, майже перевелась в Україні, люди мало використовують її.

Кануфер, канупер, маруна велика, сарацинська м’ята — по-різному називають цю рослину. Наукова назва – піретрум великий, або пижмо бальзамічне.

З давніх-давен наші бабусі клали завжди в колиску дитині листочки цієї духмяної трави – для того, щоб вона добре спала. Жінки надавали одягу та сумочкам привабливого аромату за допомогою цієї рослини.

Кануфер покращує функцію шлунка, печінки й підшлункової залози. Особливо допомагає тим людям, кому подобається його приємний, духмяний запах.

Добре діє рослина на нирки й серце, заспокоює нервову систему. Якщо хтось не може пити валер’янку, «і на дух не переносить її» — тоді дають чай з кануферу.

Допомагає кануфер при запаленнях — полощуть ротову порожнину ним. Він зміцнює ясна, усуває запалення слизової оболонки.

Якщо болить голова, то кануфер можна використовувати зовнішньо: взяти листочок кануферу і зробити своєрідний компрес на чоло — вже через 10–15 хвилин головний біль пройде.

Кануфер, як і пижмо звичайне, лікує дітей та дорослих від гельмінтів. Йому піддаються всі види гельмінтів. І чай смачний, духмяний з цієї рослини, і водночас лікує він людину від паразитів — і смачно, і корисно.

Хочу попросити вас, шановні господині: якщо у вас є кануфер — даруйте його сусідам, родичам, знайомим. Нехай вони вирощують його. Нехай ця рослина не зникає. Нехай вона росте у вас і вам допомагає!

Шановні читачі «НОВОЇ Тернопільської газети». Якщо у вас є запитання до народної цілительки та досвідченого фітотерапевта Наталі Земної — надсилайте їх на адресу редакції: м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 1а або на електронну адресу novagazeta.ternopil@gmail.com. Відповіді на свої запитання ви знайдете на сторінках «НОВОЇ…».


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Троянди з давніх часів вважаються символом кохання, краси та ніжності. Їхні пелюстки розповідають історії почуттів, їх аромат зачаровує і залишає слід у серці...


Рубрика: Опубліковано: о 17:48


У Марійський духовний центр "Зарваниця" вшанували пам’ять світлої постаті нашої Церкви — отця Василя Поточняка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 21:00


Три дорожньо-транспортних пригоди на дорогах Тернопільщини трапилося 15 квітня...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:55


У Тернополі запрацював новий інноваційний реабілітаційний центр RECOVERY – простір відновлення і турботи для військових, які зазнали поранень під час бойових дій...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:52


Бездиханне тіло жінки в Тернопільському ставі за три метри від берега 13 квітня побачили перехожі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Найпопулярніше цього тижня

Теми дня
16 Квітня
14 Квітня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня