П’ятниця, 18 квітня 2025
• У Зарваниці вшанували пам’ять отця Василя Поточняка • Двоє жінок потрапили під колеса автомобіля у Теребовлі • У Тернополі запрацював інноваційний центр реабілітації для захисників і захисниць • У Тернопільському ставі знайшли тіло 79-річної жінки • Пластуни Тернополя відзначили 113-ту річницю першої присяги • Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта
Наталя Земна відповідає на запитання читачів «НОВОЇ…»

Опубліковано: 8 Червня о 16:15 2824


Якщо у вас є запитання до народної цілительки та досвідченого фітотерапевта Наталі Земної — надсилайте їх на адресу редакції, або на електронну адресу.


Головне джерело фітотерапії — сила лікарських рослин, а головна її мета — навчити людей користуватися цією силою, правильно застосовувати природні багатства, якими щедро обдарував нашу зелену планету Господь. Саме це і є покликанням лікаря-фітотерапевта, народної цілительки цілительки, засновницi мережі здравниць «Зелена планета Земної» Наталі Петрівни Земної.

 

 

 

Акація – від варикозу

— Чула якось, що акація дуже помічна при варикозному розширенні вен, яке мені докучає. Майже всюди вже акація перецвіла, але у мене в затінку ще цвіте. Може, ще встигну зробити з неї ліки?

Оксана Твердохліб, м. Шумськ

— Я пропоную для лікування ніг такі ліки з квіток акації: 100 г квіток (приблизно п’ять столових ложок з верхом свіжозірваних квіток) залити 0,5 л горілки. Настоювати два тижні. Потім додати один тертий лимон, ще тиждень настояти — ліки готові. Ними натирають хворі ноги. Таке лікування доступне і ефективне при варикозному розширенні вен. У тому разі, якщо вже «сині» прожилки (сіточка), змочити пучки і знизу вгору легенько втирати в ногу. Бажано це робити перед сном, щоб після натирання людина лягла і в ногах був нормальний кровообіг. Змащувати тричі.

Хочу сказати, що народній медицині дорогу до акації показали бджоли, оскільки мед із неї — світлий, приємний, ніби змішаний з коров’ячим маслом — має протизапальну, жарознижувальну та відхаркувальну дії. Квітки акації наші предки використовували у разі застуди, для зниження температури, як відхаркувальний засіб. Зазначу, що акація лікує тільки, сказати б, свіжий кашель, а застійні явища в легенях, ускладнення після грипу треба лікувати іншими способами, яких у народній медицині чимало. Зовнішньо 10-відсоткову настоянку квіток акації використовують для розтирань у разі радикулітів, болю у м’язах, ревматизму, синців, тромбофлебітів, сольових відкладень, застуди.

Лікуючись акацією, завжди пам’ятайте, що передозування може викликати отруєння, особливо деревина акації. Без консультації з лікарем деревину акації у жодному випадку не застосовуйте.

Яглиця корисна не тільки кроликам

— З дитячих років, коли ще у нашому господарстві було багато кролів, пригадую, як тато просив мене допомагати рвати для них траву. Особливо наші кролики полюбляли травичку, яку в нашому селі називали ґир. Швидше за все, це діалектна назва. Цікаво, яка правильна назва цієї рослини. І якщо кролики їдять її з таким смаком і добре ростуть з такими харчами, то чи корисна вона для людей?

Вікторія Онищук, м. Тернопіль

— Рослина, про яку ви розповідаєте, має назву яглиця звичайна. На жаль, цю цілющу рослину в офіційній медицині не використовують, зате в народній вона дуже поширена. Причому для лікування придатні всі складові — від коріння до листя.

Корисна вона і при харчуванні, передусім у вигляді салатів, для приготування супів, борщів, соусів. Для салату треба брати молоде, не повністю розвите листя і до цвітіння. Якщо використовувати стебла, то перед приготуванням із них треба зняти шкірку і добре помити. Це може бути як окрема страва, так і приправа. Крім того, листя і стебла яглиці придатні для заквашування і взимку можуть замінити квашену капусту.

Сік яглиці використовують при болях у суглобах, при ревматизмі, подагрі і артритах, втираючи у запалені місця. А коли набрякають ноги та печуть підошви, а також при різних запальних процесах з яглиці можна робити компреси. Вони знімають і набряк, і біль. Яглиця дуже добре загоює рани.

У стародавній народній медицині цією рослиною успішно лікували бешиху (рожисте запалення). Використовували її як внутрішньо, так і зовнішньо. Щоб зовсім позбутися цього тяжкого захворювання, треба максимально скористатися лікувальними властивостями яглиці у весняно-літній період.

Сік яглиці корисний також при лікуванні шлунково-кишкових захворювань, нирок і сечового міхура, дихальних шляхів та легенів.

Використовують його навіть при запамороченні голови. І взагалі для підтримки ослабленого організму приготуйте чудовий вітамінний напій: 1 ст. ложку з верхом подрібненої маси залийте 2 склянками кип’яченої води і настоюйте дві години. Вживайте по півсклянки 4 рази на день перед їжею і матимете бадьорий настрій і хороше здоров’я.

Шановні читачі «НОВОЇ Тернопільської газети». Якщо у вас є запитання до народної цілительки та досвідченого фітотерапевта Наталі Земної — надсилайте їх на адресу редакції: м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 1а або на електронну адресу novagazeta.ternopil@gmail.com. Відповіді на свої запитання ви знайдете на сторінках «НОВОЇ…».


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

У Марійський духовний центр "Зарваниця" вшанували пам’ять світлої постаті нашої Церкви — отця Василя Поточняка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 21:00


Три дорожньо-транспортних пригоди на дорогах Тернопільщини трапилося 15 квітня...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:55


У Тернополі запрацював новий інноваційний реабілітаційний центр RECOVERY – простір відновлення і турботи для військових, які зазнали поранень під час бойових дій...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:52


Бездиханне тіло жінки в Тернопільському ставі за три метри від берега 13 квітня побачили перехожі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Тепла атмосфера, щирі усмішки дітей та непохитний дух патріотизму – саме так у Тернополі відзначили «День першої пластової присяги»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:12



Теми дня
16 Квітня
14 Квітня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня