Головне джерело фітотерапії — сила лікарських рослин, а головна її мета — навчити людей користуватися цією силою, правильно застосовувати природні багатства, якими щедро обдарував нашу зелену планету Господь. Саме це і є покликанням лікаря-фітотерапевта, народної цілительки цілительки, засновницi мережі здравниць «Зелена планета Земної» Наталі Петрівни Земної.
Як «приборкати» виразку?
— Нещодавно мені діагностували виразку шлунка. Тепер вона затяглася. Чи потрібно з профілактичною метою провести лікування травами?
Оксана Семків, м. Тернопіль
— Виразкова хвороба може загострюватися навесні і восени. Зазвичай це трапляється у тих, хто має хвору підшлункову залозу, палить цигарки та часто нервує. Якщо ви належите до таких людей, а до того ж ще й маєте неприємні відчуття у шлунку: печію, «голодний» біль серед ночі чи зранку, що означає наявність гастриту, раджу вам пройти профілактичний курс. Однак треба знати, на тлі якої кислотності розвивається хвороба. Якщо кислотність підвищена, пийте настої м’яти, меліси, листя червоних порічок, подорожника, насіння льону, алтеї. Якщо знижена, вживайте цибулю, хрін, гіркі трави. Крім того, треба налагодити роботу підшлункової, щоб вона виробляла достатню кількість ферментів. Для цього вживайте в їжу багато зелені кропу, додавайте його насіння до страв. Накопайте корінців петрових батогів (цикорію) або кульбаби, підсушіть їх у духовці, поки вони набудуть красивого карамельного кольору, перемеліть на кавомолці і додавайте до чаю чи кави. Якщо дотримуватиметесь цих порад, назавжди забудете про свої болячки.
Замість цигарки… корінь аїру
— У мого сина шкідлива звичка, від якої він ніяк не може позбутися — палить по дві пачки цигарок щодня! Що радить народна медицина в таких випадках?
Галина Романюк, м. Тернопіль
— Заваріть столову ложку подорожника склянкою окропу, настоюйте протягом години і пийте чотири рази на день по четвертині склянки. Цю порцію можна розділити на два рази: зранку і ввечері по півсклянки. Курс лікування — 12 днів. Якщо вдень ви відчуватимете гостру потребу закурити, візьміть у рот шматочок підсушеного кореня аїру, заготовленого заздалегідь у кишені. Спочатку в роті стане гірко, а потім дуже приємно. І найголовніше — ця рослина розширить судини, тонізує їх, і потреба в цигарці відпаде сама по собі. Водночас ви ще й підлікуєте собі шлунок, відрегулюєте кровообіг. Якщо не зможете їсти корінь аїру через гіркоту, замініть його сушеним коренем селери. Він теж містить нікотинову кислоту, яка тонізуватиме судини.
Щоб шкіра не «в’янула»
— Якось почула пораду Наталі Земної, що шкіру обличчя, аби була гладенькою, треба промивати водою з кропу, але рецепт не запам’ятала. Буду вам дуже вдячна, якщо надрукуєте його.
Світлана Боднар, м. Тернопіль
— Так, шкіра з віком потребує омолодження. Для цього пропоную скористатися таким рецептом: 1 столову ложку подрібненої зелені кропу залийте склянкою окропу, настоюйте дві години. Таким тоніком змащуйте обличчя. Ідеальним для епідермісу (верхнього шару шкіри) є апельсин. Щовечора протирайте личко і шкіру його м’якоттю. Апельсин дуже добре омолоджує шкіру. І ще одна порада: якщо довго хочете зберегти обличчя молодим і без зморщок, змащуйте його щодня соком зеленого листя подорожника. Іншої косметики тоді вже навіть не треба. Щоб заготовити подорожник на зиму, його листя можна консервувати. Для цього на 80 грамів листя додають 20 мл спирту або самогонки. Окрім того, подорожник лікує багато захворювань — дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту, заспокоює нервову систему.
Бородавки «бояться»… позеленілої картоплі
— У мого 14-річного сина на пальцях ноги з’явилися бородавки, які йому дуже дошкуляють. Як їх можна вивести?
Марія Стахурська, м. Тернопіль
— При виникненні бородавок на шкірі раджу скористатися соком молочаю, а найкраще — туї. Розімніть кілька листочків туї і вичавіть з них сік. Ним змащуйте бородавки і вони поступово зникнуть. Та найбільше доброякісні новоутворення «бояться» соланіну, що міститься у позеленілій картоплі. Покладіть на сонце (підвіконня) картоплину. Коли вона позеленіє під сонячними променями, зріжте шкірку, її внутрішнім боком вранці і ввечері змащуйте бородавки.
Шановні читачі «НОВОЇ Тернопільської газети». Якщо у вас є запитання до народної цілительки та досвідченого фітотерапевта Наталі Земної — надсилайте їх на адресу редакції: м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 1а або на електронну адресу novagazeta.ternopil@gmail.com. Відповіді на свої запитання ви знайдете на сторінках «НОВОЇ…».
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Наталія Земна, поради від Наталії Земної