Вівторок, 08 квітня 2025
• Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому! • Три роки полону: додому повернувся Іван Романюк із Підволочиської громади • На Луганщині загинув 29-річний Микола Тимошик із Тернопільщини • На Тернопільщині знайшли мертвими двох чоловіків
Не знущайтеся над… мозком!

Опубліковано: 3 Грудня о 11:00 79


Прості й цінні поради нейрохірурга.


Справна робота мозку — запорука того, що людина буде жити повноцінним життям: ясно мислити, бачити, чути, пам’ятати…
«Як ми тільки не знущаємося над нашим мозком! Ми випробовуємо його безперервним сидінням у соцмережах, їжею на ходу, телефонними розмовами за кермом та іншими неправильними речами. Ми напружуємо його, не даючи нічого натомість. Мозок страждає, коли ми погано поснідали або й зовсім не встигли цього зробити, коли ми куримо, п’ємо і постійно перебуваємо у стресових ситуаціях. Нашому мозку потрібна чиста, здорова, нежирна їжа. Проте не відмовляйтеся від солодкого – дозволяйте собі принаймні мед. Мозку подобається шоколад, йому потрібна вода, але найбільше він любить усмішку», – переконаний Влад Сіуреа, який понад 50 років працює нейрохірургом.

Сидиш у мобільному? Даремно…

Професор і досвідчений лікар вже 10 років є директором лікарні швидкої допомоги Bagdasar-Arseni, що в Румунії. Нейрохірург виконав величезну кількість операцій на мозку, причому найменшому його пацієнту було всього два дні… Тож він, як ніхто, знає, як мозок захистити і допомогти йому.

«Якщо ви застрягли в планшеті/телефоні – і так щодня, не чекайте, що мозок вам подякує. Нині люди спілкуються практично тільки через Фейсбук та інші соцмережі. Це не правильно. Ми створені для того, щоб жити в групі, а не в ізоляції», – каже лікар.

Сон очищає мозок від сміття

Перші кроки для здорового мозку дуже прості і доступні кожному. Для цього потрібно прокидатися вранці, робити хоча б елементарну зарядку і випивати дві склянки води кімнатної температури.

«Вранці нам потрібно прокидатися якомога раніше, відчиняти вікна і вдихати свіже повітря. І не забувайте про дві склянки води. Перша склянка запустить роботу всього шлунково-кишкового тракту. Друга склянка корисна тим, що приводить до руху весь наш «локомотив». Простіше кажучи, допомагає нам прокинутися», – каже нейрохірург.

Під час сну мозок не спить, він старанно працює, щоб підтримувати внутрішні органи. Крім того, він виконує ще одну дуже важливу справу: якщо людина засинає з важким для неї запитанням і не знає, як його вирішити, наступного ранку у неї буде відповідь. При умові, що сон був повноцінним.

«Наступного дня ви знайдете рішення. Мозок встановить зв’язок між думкою, судженням, пам’яттю, а вранці – подасть ідею. Тому забудьте про безсонні ночі», – радить професор.

Хороший нічний сон повинен тривати не менше шести годин. Він очищає мозок від сміття. Лягайте спати о 22:00, вимикайте телевізор і комп’ютер за годину або навіть дві до сну. Замість цього прочитайте книгу. Вона налаштує на хороший відпочинок.

Менше м’яса, більше спокою

Мозок не любить жир, тютюн і алкоголь, але обожнює чорний шоколад, звісно, у мудрих порціях. Сигарети негативно впливають як на серце, так і на мозок. Ваш сніданок повинен бути тихим і спокійним. Не снідайте поспіхом або в дорозі.

«Снідати потрібно в спокійній обстановці, насолоджуючись кожним шматочком. Жодного занепокоєння, шуму, проблем і «перекурів». Чим більше релаксуючим він буде, тим  і приємніше вам самим, і більше користі вашому організму. Адже вранці вам потрібна енергія і мікроелементи, що допоможуть організму ефективно виконувати свої функції впродовж усього дня. Це дуже важливо!» – підкреслює Влад Сіуреа.

У великих порціях м’ясо приносить мозку більше шкоди, аніж користі, тим паче, якщо воно ще й жирне. Нейрохірург радить їсти м’ясо нечасто і купувати те, що корисніше.

«У невеликих кількостях м’ясо допомагає тілу. Найкраще низькокалорійне м’ясо. Індичка і риба – найкорисніше, що може бути. Мозок не любить жир, сіль. Кілька разів на рік такі страви можна собі дозволити, але захоплюватися жирною та солоною їжею не варто, її надмір шкодить не тільки мозку, а й усьому організму, – радить лікар. – А як щодо традиційних десертів? Як відомо, мало які солодощі корисні, особливо, якщо в них багато цукру. Темний натуральний шоколад, гаряче натуральне какао, мед – це те, що найбільше сподобається вашому мозку.

Обід повинен бути збалансованим. Ви не повинні забивати шлунок – знайте міру. І віддавайте перевагу звичайній воді, а не сокам та чаям.

У мозку є дві точки максимальної активності: між 10:00-12:00 і 16:00-18:00 годинами. Якщо він втомлюється, можна дати йому трохи кави (але пийте повільно)».

Рухаємося – отже, існуємо

Лікар каже, що найкращий друг мозку – це звичайна усмішка, доступна всім, але яку, звісно, не купиш за жодні гроші. Все залежить тільки від вас. Тому дуже важливо вміти вчасно позбутися смутку, монотонності і вміти радіти дрібницям.

Забудькуватість проявляється не тільки в дорослому, а й у досить молодому віці. Щоб запобігти хворобі Альцгеймера, ви повинні тренувати пам’ять.

Тренувати мозок, спілкуватися, бути відкритими – все це дуже важливо. Гуляйте, подорожуйте, дізнавайтеся нове, дивіться фільми і серіали, які не тільки цікаві, а й можуть чогось вас навчити, розв’язуйте кросворди і головоломки.

Рух також дуже важливий для мозку. Якщо ми рухаємося, ми існуємо. Багато хто забув, що таке музика і як нею насолоджуватися і, що ще гірше, люди не хочуть танцювати. А доведено, що танці запобігають розвитку хвороби Альцгеймера!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

Приз 10 000 грн: у Тернополі започаткували Всеукраїнський музичний конкурс екологічних композицій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:01


Найкращим фото Тернопільської області 2024 стала світлина з видом на Василіянський монастир у Бучачі. Автор — Роман Бречко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 11:53


4 квітня у громадському просторі «Open Space Ternopil» відбувся туристичний форум «Тернопільщина вражає 2025», який об'єднав представників туристичної індустрії, крафтових виробників та експертів для обговорення майбутнього туризму на Тернопільщині та в Україні...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:46


Поліцейські викрили організовану злочинну групу з Тернопільщини, яка незаконно видобула піску на 76 мільйонів гривень...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:27


У неділю, 6 квітня, о 16-ій годині в Марійському духовному центрі "Зарваниця" відбудеться архиєпархіальна Хресна дорога за справедливий мир...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:22



Теми дня
5 Квітня
4 Квітня
3 Квітня
30 Березня
Відео