Співробітники поліції з’ясували, що 34-річна мешканка Тернопільського району вирішила купити садові меблі, а 49-річна мешканка Підволочиської громади – ноутбук. Оголошення про продаж бажаного товару вони знайшли в інтернеті. Обов’язковою умовою купівлі була повна або часткова оплата. Жінки погодилися й перерахували начебто продавцю 4000 та 14 000 гривень. Як тільки кошти надійшли на вказані рахунки, зв’язок з торговцями обірвався, – повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.
Слідчі поліції за фактами шахрайства розпочали кримінальні провадження відповідно до ст. 190 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для розкриття злочинів.
Кіберполіційські рекомендують дотримуватися наступних порад для безпечного шопінгу в Інтернеті:
– купуйте та сплачуйте лише на перевірених ресурсах;
– почитайте відгуки про продавця та дізнайтеся історію роботи інтернет-магазину;
– не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту – неточність навіть в один символ може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі;
– сплачуйте гроші після отримання товару аби мінімізувати ризики втрати грошей;
– без нагальної потреби не повідомляйте нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код та термін дії);
– заведіть окрему інтернет-картку для онлайн-шопінгу, на яку переказуйте лише ту суму, що необхідна для оплати;
– при купівлі на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи та не переходьте у сторонні месенджери: туди зловмисники можуть надіслати фішингові посилання;
Якщо ж інформацію про банківську карту розголошено, зверніться до банку та заблокуйте картку.
Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.
Джерело: НОВА Тернопільська газета