і “Про внесення змін до Закону “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг” щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг” (проєкт № 1053-1).
Закони набирають чинності через шість місяців з дня їх опублікування і ухвалені з урахуванням ряду важливих поправок, зокрема, до другого читання у проєкті №1073 були враховані такі поправки:
– підвищено річний ліміт доходу для другої групи платників єдиного податку з нинішніх 1,5 млн. грн. до 2,5 млн. грн.;
– розширено перелік підприємців, які не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп: оператори послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом техобслуговування і експлуатації телекомунікаційних мереж, послуг мобільного телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування і експлуатації телекомунікаційних мереж та надання в користування каналів електрозв’язку, діяльність з надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, радіомовлення і телемереж;
– вносяться зміни щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасно зареєстровані акцизні накладні.
Зверніть увагу: в Україні запустили бота-бухгалтера ReporTax для ФОП, який уміє розраховувати і платити податки, а також подавати звітність до держорганів.
Змінюються строки введення реєстраторів розрахункових операцій (РРО).
До 1 жовтня 2020 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої-четвертої груп (ФОП) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн., крім тих, які здійснюють:
– реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
– реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.
З 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої-четвертої груп (ФОП), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн., незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
– реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
– реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
– реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
– роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
– діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону про РРО;
– діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
– діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
– реалізацію текстилю (окрім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабміном.
У разі перевищення платником єдиного податку другої -четвертої груп (ФОП) у календарному році обсягу доходу
1 млн. грн., застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО та/або програмного РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Виключати застосування механізму “кешбеків” депутати відмовилися. Частина суми штрафних санкцій, сплачених за результатами перевірки, проведеної за скаргою покупця, підлягатиме перерахуванню покупцю. Але мінімальний поріг покупки збільшили зі 100 до 850 грн.
До другого читання в проєкт №1053-1 повернули процедуру обліку товарів і ввели штраф за реалізацію неврахованих товарів — 200% від вартості.
Ця вимога не поширюється на ФОП на єдиному податку – неплатників ПДВ, окрім тих, хто здійснює діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, займається реалізацією лікарських засобів і виробів медназначения, ювелірних і побутових виробів з дорогоцінних металів, коштовних каменів і напівкоштовних каменів).
Крім того, зменшуються штрафи з урахуванням перехідного періоду: до 1 жовтня 2020 штрафи за невидачу чека 10% (за перше порушення) і 50% (за кожне наступне) вартостей товару, після цієї дати — 100-150%.
Уточнюється термінологія по РРО і порядок дій у разі відключення електроенергії. У випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій може не здійснюватися до моменту належного підключення резервного РРО або відключення електроенергії, але про рішення непроводити операції в таких випадках необхідно повідомити при реєстрації РРО. У такому разі суб’єкт господарювання має право не реєструвати і не зберігати книги обліку розрахункових операцій і розрахункові книжки.
Протягом години після встановлення зв’язку із фіскальним сервером контролюючого органу здійснюється передача копій створених програмним реєстратором розрахункових операцій розрахункових документів з присвоєними їм у режимі оф-лайн фіскальними номерами, до фіскального серверу контролюючого органу. Такі розрахункові документи мають бути передані до моменту передачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального звітного чеку за день, коли були сформовані такі розрахункові документи.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: е-чеки, кешбек, ФОПи