Рік у рік у ніч з 31 грудня на 1 січня «блакитний екран» втрачає своїх постійних глядачів: «скуштувавши» новорічного туризму, тернополяни більше не хочуть чекати настання Нового року перед телевізором. А він — Новий рік — уже на носі. І як його зустріти — на лижах, на верблюді чи на…ївшись уже «хрестоматійного» олів’є на весь наступний рік наперед удома за столом, вирішувати тільки вам. Варіантів святкування Нового року — хоч греблю гати: комусь до вподоби сяючі гірські вершини і круті лижні спуски, комусь — тепле бірюзове море й екзотичні краї. Хтось хоче провести новорічні свята під пальмою, ніжачись на пляжі, а хтось — проїхатися «з вітерцем» запряженими у сани оленями і посидіти на колінах у Санта Клауса в Лапландії. «НОВА…» ж, розвідавши обстановку на туристичному фронті, розповість вам, куди й за скільки можна податися на новорічні свята, махнувши «срібним крилом» засніженому Тернополю (якщо, звичайно, дощ до цього часу не змиє решту снігу). Отож, поїхали…
Під пальмою, у плавках…
Вирватися з пут зими та зустріти новорічний передзвін під пальмою замість ялинки, прихопивши замість карнавальних костюмів купальні — звучить спокусливо, чи не так?
— Ціни на путівки до «вічногарячого» Єгипту, — зазначає директор турфірми “Галінтур” Сергій Васільєв — нині не “кусаються”, через що цей напрямок традиційно тримає «пальму першості» серед наших співвітчизників і є одним із найпопулярніших для новорічної подорожі. За відносно невелику суму там можна отримати цікавий та комфортний відпочинок. Отож, поніжитись під єгипетським сонцем (а Країна пірамід у грудні-січні зустрічатиме туристів температурою повітря 23-26 градусів та води — 22 градуси) упродовж тижня у п’ятизірковому готелі, до того ж за системою “все включено”, обійдеться лише у 500 доларів на двох. І це, врахуйте, уже з перельотом! У таку суму не завжди виходить вкластися у відпочинок навіть у вітчизняних Карпатах… Річ у тім, що єгиптяни, чекаючи «навали» туристів з Росії, готувалися, відкривали нові готелі та оновлювали уже існуючі, а коли так і не дочекалися «русотурісто», вирішили знизити ціни… Проте, каже Сергій Миколайович, аби відпочити в Єгипті «дешево та сердито», слід обрати період поміж святами: на Новий рік та на Різдво (як європейське, так і українське) ціни традиційно зростають… Зате на новорічне застілля вам за не зовсім скромну доплату (від додаткових 50 до 150 «зелених» з особи) — і розкішний стіл з усіма можливими делікатесами накриють, і навіть олів’є — якщо ностальгія таки замучить — накришать…
Якщо ж у Єгипті ви уже встигли полічити усі цеглинки у пірамідах та перезнайомитися з кожною кораловою рибкою, можете вирушати до ОАЕ.
— Об’єднані Арабські Емірати хоча і такі ж «вічногарячі», як Єгипет, але є країною уже зовсім іншої, значно вищої цінової категорії, — каже Сергій Васільєв. — Проте і там можна знайти доволі бюджетні варіанти: скажімо, відпочинок у готелі віддалік морського берега, проте із щоденним довозом на пляж, коштуватиме від 700-800 доларів на двох, у цю вартість уже включений сніданок. Готель на березі моря обійдеться вже в 1400-1600 доларів, якщо ж до сніданків додати ще й вечері, то усі 1800. А незабутній відпочинок вам гарантується — адже в ОАЕ можна і в теплому океані покупатися, і навіть на лижах покататися!
Це були, так би мовити, економ-варіанти (про сидіння вдома перед телевізором ми, як домовилися, не згадуємо). За зустріч Нового року на екзотичних морських узбережжях — Таїланд, Гоа, Мальдіви чи Шрі-Ланка — любителям сонця і тепла доведеться заплатити значно дорожче: від 700-800 доларів з особи, адже «в копієчку» влітає перш за все переліт до цих райських місцин, сама назва яких змушує поринути у мрії… Зате любителів далеких екзотичних курортів потішить звістка про те, що віднедавна з Києва до столиці Таїланду — Бангкока — чи у Домініканську Республіку є прямі рейси. Відпочинок там із харчуванням «усе включено» обійдеться від 1000 до 1300 доларів з особи. До слова, прямі рейси літають і на іспанські Канари, які нині і за температурою води (22-23), і повітря (25-26) не поступаються далеким теплим краям, і коштують дешевше — від 600 євро з особи.
У горах, на лижах…
Якщо ж ви ще влітку сповна насолодилися південним сонцем так, що ні в які «теплі краї» вас уже не тягне, можна поїхати до Європи. Прогулятися затишними святковими вулицями новорічної Праги або зустріти Новий рік у романтичному Парижі — хто, скажіть мені, хоч раз у житті про це не мріяв?.. Здійснення такої мрії, як запевняє Сергій Миколайович, по кишені усім. Тим більше нині, коли навіть візи для «євротурне» не потрібно. А пропозицій зате — «до кольОру, до вибОру…».
— Найбільше тернополяни цікавляться подорожами до таких європейських країн, як Польща, Чехія, Австрія, Угорщина, Німеччина, Франція, Голландія, — зазначає пан Сергій. — Перевага цих турів — вони дуже цікаві та пізнавальні, і за відносно невелику суму можна гарно відпочити та побачити відразу кілька країн. Скажімо, деякі наші клієнти таким чином уже побували у всіх містах Європи!
Зі свого власного досвіду скажу, що Новий рік у європейських столицях — це завжди яскраво, феєрично та незабутньо! «Родзинка» таких святкувань у тому, зазначає чоловік, що майже у всіх великих містах Європи у новорічну ніч на центральній площі відбувається урочиста святкова програма — з концертами та феєрверками. Мені пощастило зустрічати Новий рік у Парижі, Женеві, Флоренції — і це було просто фантастично! На центральній площі міста завжди відбуваються театралізовані дійства, грає симфонічний оркестр, а на іншій локації — поп- або рок-сцена… Словом, розваги є на будь-який смак та гаманець! Залежно від обраної країни, типу харчування і тривалості перебування різняться й ціни: від 50-60 євро з особи за триденну мандрівку до 600 євро за тритижневий тур.
Якщо ж вас ваблять сяючі гірські вершини і не лякають круті спуски — вперед, у гори! У тернопільських «гірськолижників» попитом, зазначає Сергій Васільєв, користуються курорти Польщі, Словаччини, Австрії, Швейцарії.
— З бюджетних варіантів є “зимова столиця” Польщі — відомий гірськолижний курорт Закопане біля підніжжя Польських Татр. Чималою популярністю нині, зазначає Сергій Миколайович, користується і словацький курорт Попрад. У маленькій Словаччині — одні з кращих умови для катання на гірських лижах і сноуборді у Східній Європі. Сама ж країна, цікава середньовічними замками і фортецями, мінеральними джерелами і цілющим повітрям, вабить швидкою і зручною дорогою, а також доступними цінами. Але лідером гірськолижного «хіт-параду» є, звичайно ж, Австрія. Те, що для лижників тутешні траси — просто рай, і говорити не варто — це факт загальновідомий.
На батьківщину Діда Мороза, у Фінляндію, не хочете? Кладіть у кишеню дві з половиною тисячі євро і отримуйте тиждень у схожій на казку країні, де можна і місцевого колориту зачерпнути, і на лижах у мальовничих горах покататися, і у водойми, що аж кишать рибою, вудочки закинути, і у гості до Санта Клауса у Лапландію з’їздити… До того ж, за умов попереднього бронювання реально знайти і економ-варіанти: скажімо, житло для сім’ї з чотирьох осіб може обійтися і у 300 євро за весь тиждень, якщо орендуєте містке шале для кількох компаній.
Українські Карпати задніх теж не пасуть. Принаймні в… ціні! Вартість проживання на гірськолижних курортах Карпат часто-густо обходиться значно дорожче, ніж у Австрії. Скажімо, у «Буковелі» ціна за двомісний номер на двох у новорічну ніч стартує від чотирьох тисяч гривень. Звісно, можна і порозкошувати: п’ятизіркова вілла на новорічний тиждень у «Буковелі» «потягне» на понад 130 тисяч гривень. І це без новорічного бенкету…
Але не «Буковелем» єдиним. Готелі і приватні садиби Яремче, Ворохти, Яблуниці чи Драгобрату пропонують варіанти від 500-700 гривень з особи і до 10 тисяч за двомісний номер-люкс на новорічну ніч. Є готелі, які пропонують відпочинок на Старий Новий рік, — він трошки дешевший, але ще входить у високий сезон новорічних свят. Із економ-варіантів пропонується, наприклад, варіанти в Славську за 300-400 гривень на людину (без харчування).
Проте, що б ви не обрали, потрібно швиденько хапати квитки і путівки і летіти до теплого моря чи спішити до засніжених вершин. І якщо прямо зараз про це не потурбуватися, то “смачних” варіантів уже не залишиться і доведеться або сильно розщедрюватися, або залишитися удома за тарілкою олів’є.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: новий рік, подорож