Понеділок, 02 грудня 2024
• Нічна атака “шахедом” по Тернополю: загинув 45-річний чоловік, є також важкопоранені • Латвійські партнери передали два автомобілі для військовослужбовців Тернопільщини • “Обірвалося на полі бою молоде життя …” Загинув захисник Євгеній Гнидка • Вбивство у Тернополі: грабіжник увірвався в будинок і зарізав подружжя… • Ресторани Тернополя забезпечують військових додатковим харчуванням • Вчителів запрошують взяти участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» • Бучацька громада прощається із захисником Русланом Грицівим • 199 дітей цьогоріч розшукували поліцейські на Тернопільщині • Четверта смерть через гриби: сім’я на Тернопільщині втратила 13-річну дівчинку • У Тернополі віддали шану жертвам голодоморів в Україні • У Тернополі виступить “Лісапетний батальйон” • У Тернополі автобус наїхав на 23-річного хлопця • Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів
Обеззброєний, але нескорений

Автор: Опубліковано: 26 Травня о 17:23 1178


Тернополянин Михайло Діанов, який тримав оборону «Азовсталі», нині на окупованій території.


Михайло — старший сержант 36-ої окремої бригади морської піхоти Збройних сил України. У 2015-ому він пішов добровольцем захищати рідну землю від окупантів, так і досі віддано несе службу. Зараз наш земляк — на окупованій території, під наглядом російських військових, та віримо, що невдовзі відбудеться обмін і він повернеться додому. 86 днів українські захисники мужньо тримали оборону «Азовсталі». 16 травня російська сторона евакуювала наших військових на окуповану територію України. Планують повернути їх за процедурою обміну. Відомо, що тяжкопоранених українських військових окупанти вивезли до Новоазовська, частину доправили до виправної колонії біля Донецька, а близько сотні оборонців «Азовсталі» вивезли до Росії, в слідчий ізолятор Таганрога.

«Іду служити, щоб ви могли спокійніше жити»
Де тепер Михайло Діанов — наразі невідомо. «Ніколи і ніхто не зможе зламати морського піхотину!» — писав він на своїй сторінці у соцмережі. Так і є! «Ми довго не протримаємося, час іде на дні…» — таким було його останнє повідомлення рідним, надіслане 18 квітня. Реалістично оцінював ситуацію, готовий був до всього. Після того не було звістки, але на початку травня в Інтернеті з’явилися фотографії наших поранених захисників із «Азовсталі», які зробив їхній побратим. Сам факт, що Михайло живий, додав неабиякої надії рідним і друзям. Нині всі чекають на добрі новини про обмін.
До війни в Україні Михайло працював у різних фірмах на Тернопільщині, в Буковелі і навіть у Чорнобилі. Коли росія захопила Крим і частину Донбасу, він вирішив іти на фронт, щоб захистити Україну. В 2015-ому вступив у 79-ту окрему десантно-штурмову бригаду, а в 2016-ому підписав угоду з 36-ою бригадою морських піхотинців. Знайшов себе у військовій справі, має багато нагород, їздив на спільні навчання з НАТО. Михайло — цікавий та різносторонній, чудово грає на гітарі й фортепіано. Має дорослу донечку Катю, яка його нині дуже чекає. День і ніч молиться за Михайла його мама, за нього вболівають дві сестри, шваґро — теж військовий, і вся родина.
— Від середини квітня не маємо зв’язку з Михайлом. Завдяки фотографіям знаємо, що він — живий, що вийшов із маріупольського пекла і що зараз його утримують орки, — каже сестра військового Альона. — Востаннє я спілкувалася з братом 9 квітня, а 13 квітня він надіслав мені коротеньке повідомлення: «Привіт! Живий». На зв’язок вийшов 18 квітня, після того — ні слова. До війни Михайло був далекий від військової справи, навіть не служив в армії. Та ситуація в країні спонукала його до важливого рішення, не міг залишатися осторонь. «Іду служити, щоб ви могли спокійніше жити», — казав. Розумів, що потрібен на передовій. Брат — здібний і талановитий. За що б не брався, все йому вдається. Хвилююся за нього, вірю в краще…

«Довго не протримаємось. Час іде на дні…»
У перші дні вторгнення росії в Україну в лютому 2022-го Михайло зі своєю бригадою тримав позиції біля села Широкине, що за Маріуполем — неподалік від українсько-російського кордону.
— Михайло розумів, що вторгнення — неминуче. Писав у Фейсбуці, що вже з 20 лютого на їхні позиції почали прилітати снаряди з окупованої території, — згадує шваґро полоненого Юрій. — 36-та бригада і полк «Азов» стояли на лінії розмежування від так званої ДНР. Наші військові були готові тримати оборону, проте були нюанси, які вплинули на подальший перебіг. Про них колись повідомимо, зараз — не час озвучувати. На маріупольському напрямку все дуже швидко розвивалося. У перші три-чотири дні росіяни зробили «кільце», на прорив неможливо було іти. Наша армія не встигла мобілізувати резервістів і підтягти на підмогу. Основні сили ЗСУ були зосереджені на обороні Києва. Південь України залишили напризволяще. Розмінували кримський перешийок. Наші військові опинились в оточенні в Маріуполі. «Кільце» звузилось до заводу «Азовсталь», який за ці місяці зазнав численних бомбардувань. Територія «Азовсталі» — величезна, більша ніж, для порівняння, площа нашого Бучача. Місто в місті. Там були тисячі бійців, а ще — цивільні… Щось вдіяти для їх визволення було нереально. Якби на початку все спрацювало так, як задумали наші військові, то російська армія не заїхала б на нашу землю спокійно, ніби на парад. Були помилки…
За три роки у військовій справі Михайло став спеціалістом. Завжди ділився зі мною досягненнями. «Справжній боєць повинен стріляти так, як Михайло!» — ставив його за приклад попередній командир бригади. До 5 березня Михайло щодня телефонував до нас, писав короткі повідомлення. Потім більше місяця з ним не було зв’язку. Через командування військово-морських сил я дізнався, що він — поранений у Маріуполі. 9 квітня нарешті зателефонував. До 18 квітня ми ще листувалися, а далі знову — тиша. «Живий», — таким було одне з останніх його повідомлень. «Мішаня, напиши ще хоч кілька слів», — відповів я. «Ми довго не протримаємось. Час іде на дні. Потрібна допомога ззовні, інакше до мого дня народження я не дотягну. Ситуація дуже складна. Не перебільшую ні на трохи, тому піднімайте українське суспільство…» — просив. У Михайла день народження 1 травня. Слава Богу, дожив! Вони там були без ліків, без їжі, без води — збирали краплини із системи опалення… Все зрушилося після «Євробачення». Спершу росіяни посипали по «Азовсталі» фосфорними бомбами, а далі ми побачили несподівані новини про виведення наших військових і цивільних. Сподіваємося на обмін, хоча й боїмося щось загадувати, бо москалям не можна вірити: говорять одне, а роблять інше. Але наші «сталеві» воїни вистоять!


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У ніч на понеділок, 2 грудня, російські окупанти завдали удару по багатоповерхівці в Тернополі. Внаслідок атаки загинув 45-річний чоловік, ще троє людей доправили до лікарень...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:53


У п’ятницю, 29 листопада, заступник мера Марупе (Латвійська Республіка) передав два транспортні засоби для військовослужбовців з Великоберезовицької громади, які боронять нашу державу на фронті...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:41


На фронті загинув захисник із Бучацької громади Євгеній Гнидка...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:40


Продовжено відбір на програму з навчання та працевлаштування ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин «Разом»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 22:10


Подружжя тернополян з ознаками насильницької смерті у власному помешканні виявила рідна сестра загиблої...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 18:00



Теми дня
2 Грудня
30 Листопада
28 Листопада
25 Листопада
24 Листопада
23 Листопада