За однією з версій, назва походить від імені його засновника — воєводи князя Василька Микули. За іншою — від давньої церкви Святого Миколая, яку збудували тут монахи. Вже у другій половині XI століття Микулин міг похвалитися вдалим місцем розташування, адже через нього проходив торговельний шлях з Галича до Києва. Водночас містечко слугувало опорним пунктом, що мав стримувати напади зовнішніх ворогів. Сьогодні від фортеці залишилися лише руїни, але вона є однією із туристичних принад Тернопільщини.
Дорослих мешканців Микулинців та гостей свята потішили концертною програмою, а для маленьких організували змагання з шашок. Микулинці – хоч і невеличке, але затишне містечко. Відвідавши його, кожен матиме незабутні світлини на згадку, а головне – враження та емоції, які щедро дарує гостинна Тернопільщина.
Водночас нинішній рік для Микулинців особливий, адже тепер містечко — центр об’єднаної громади, і, як підкреслює голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, це має позитивний вплив як на розвиток самого містечка, так і навколишніх сіл.
“Можна вважати, що цього року держава зробила Микулинцям подарунок якраз до річниці — майже 3,5 мільйона гривень спрямовано у соціальну інфраструктуру містечка. Зокрема, здійснюється заміна водогону, а також реконструкція двох шкіл. Та найголовніше — у Микулинцях вже сформована нова опорна школа, в яку цьогоріч інвестовано майже мільйон гривень. У цей навчальний заклад буде вкладено ще два мільйони гривень для того, щоб він став зразково-показовим у сфері розвитку освітніх послуг в Тернопільській області”, — наголосив Степан Барна.
Джерело: НОВА Тернопільська газета