Полтава, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Вінниця, Чернівці, Івано-Франківськ і Тернопіль – такими містами пролягатиме маршрут творчих зустрічей кінорежисера, сценариста і письменника, колишнього в’язня Кремля Олега Сенцова. Він зустрінеться з читачами у 8-ми містах України! Розповість про книги «Хроніка одного голодування», «4 з половиною кроки», «Другу також варто придбати», «Маркетер» та «Жизня», ув’язнення та писання за ґратами, дитинство, студентство та плани на майбутнє.
2014 року в Сімферополі його затримали російські силовики, звинувативши в підготовці низки терористичних актів. Після п’яти років незаконного ув’язнення Олег повернувся в Україну в межах обміну російських злочинців на українських військовополонених. Він пройшов через викрадення, арешт, неправомірний судовий процес… У десятках міст світу відбувались масові акції на підтримку політв’язня. Своєю витримкою Олег Сенцов уособив боротьбу проти тоталітарної системи. Після звільнення Олег продовжив активно боротися за свободу інших політв’язнів Кремля. 2019 року Сенцову вручили премію імені Сахарова в Європейському парламенті у французькому Страсбурзі – таку премію вручають особам «за винятковий внесок у боротьбу за права людини по всій земній кулі».
Двотомник «Хроніка одного голодування» і «4 з половиною кроки» він написав упродовж п’яти років перебування в ув’язненні в Росії, коли був засуджений за обвинуваченням у «створенні та керівництві терористичною групою», а також «підготовці терористичних актів» в окупованому Росією Криму.
До книги Олега Сенцова «4 з половиною кроки» увійшли 15 його оповідань про життя в’язнів у російській тюрмі, які сиділи поруч із ним. Це реальні історії людей. Читаючи ці оповідання, розумієш світ за ґратами, дізнаєшся про тюремний побут, до якого звикаєш, зауважує сам Олег Сенцов.
«Людина, яка ніколи нічого не знала про в’язницю, зможе уявити собі це життя. 15 оповідань біографічні, це книжка про життя у в’язниці», – розповів у коментарі журналістам Олег Сенцов.
Він радить спершу читати оповідання з двотомника, а потім другу книгу «Хроніки одного голодування». Це його щоденник, написаний протягом 145 днів, які Олег Сенцов голодував за ґратами з травня 2018 року з вимогою звільнити українських політв’язнів.
«Коли почав голодування, то зрозумів, що є багато думок, і почав писати. Сиджу у камері під постійним обшуком і відеозйомками. Як це робити? Вирішив відкрито писати, у мене поганий почерк і писав ще меншими буквами, таким потоком без абзаців, щоб не можна було очима зачепитись за текст. При цьому говорив, що пишу фантастику, щоб розвіятись. Вони брали і дивились записи, нічого не могли зрозуміти. Я не знав, що через рік усе буде добре. Тоді фінал міг бути дуже різний, – зазначав Олег Сенцов. – Коли голодуєш в ізоляції, то нічого не маєш, лише думки. Так само писав і оповідання, бо у в’язниці багато часу, іншого нічого немає. Писав протягом п’яти років оповідання, коли було натхнення».
Зустріч з Олегом Сенцовим у Тернополі відбудеться 26 вересня о 17:00 у креативному кластері «Na пошті» (вул. Чорновола, 4)
Джерело: НОВА Тернопільська газета