«Ухвалення Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» у Верховній Раді відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду і прийняття, а положення документа суперечать приписам Конституції України, — зазначає голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» Олег Сиротюк. — Афера, що йменується ринком сільгоспземлі, перевершить «прихватизацію» 90-их. Завдання олігархів і їх прислужників дуже просте — забрати українську землю якомога дешевше і перепродати її іноземцям якомога дорожче!»
Гектар землі, згідно з прогнозами латифундистів, які є вирішальними гравцями на ринку, вартуватиме не більше 1500 доларів, тоді як у сусідній Польщі — щонайменше 15000 доларів. Щодо заборони продажу землі іноземцям, то тут нема жодних проблем, адже можна оформляти землю на підставних осіб, на фірми, кінцевими власниками яких є іноземці, зрештою, хіба для людей з грішми купити українське громадянство так важко? Українську землю планують забрати за безцінь, а потім перепродати тим, хто, окрім українського паспорта, має ізраїльський, російський кіпрський, панамський…
«Ринок сільгоспземлі — це не про право когось продати свій пай, це фінальний акорд перетворення України у сировинну поневолену колонію, а такий статус країни визначає рівень життя її громадян, — зазначає «свободівець». — Адже сировину треба лише видобути і перепродати на переробку за кордон. Важко навіть уявити масштаб демографічної і соціально-економічної катастрофи, що гряде! Замість повноцінного АПК нас очікують великі площі монокультур. Для їх обробітку потрібно в рази менше працівників, які не обов’язково мають бути українцями».
Щодо земель, що перебувають у державній власності, то, на переконання націоналістів, вони повинні бути передані в ОТГ, і саме тому представники олігархічних партій та агрохолдингів намагаються запхнути якнайбільше своїх депутатів у місцеві ради! Бо ж саме у місцевих радах вирішуватиметься доля сільськогосподарських земель у 2021-ому. Більше того, якщо противники ринку сільгоспземлі, а отже і грабунку країни, отримають більшість у місцевих радах, то процес можна зупинити!
«До Конституційного Суду подано скаргу на неконституційність закону щодо ринку сільгоспземлі, — констатує Олег Сиротюк. — Замість розпродажу сільгоспземлі потрібно встановити цивілізовані відносини в цій сфері. Необхідно вжити ряд запобіжників, що унеможливлять концентрацію сільгоспземлі у руках кількох монополістів і перетворення нашого аграрного сектора на сировинний придаток. Найперше, варто в рамках держави і навіть окремих громад створити земельний банк і виплачувати європейську ціну за землю тим, хто справді хоче її продати. Тим, хто хоче збільшити свій земельний масив, необхідно буде звернутись у створений земельний банк та отримати чорнозем в оренду. У такий спосіб сільськогосподарські землі будуть у власності українців чи Української держави, а наявність земельного банку забезпечить ефективне землекористування».
29 вересня Велика палата Конституційного Суду України перенесла розгляд справи щодо конституційності закону про ринок землі на невизначену дату. Дискусії про те, має українець право розпоряджатись своєю землею чи ні, й надалі триватимуть. І саме на цих місцевих виборах вирішуватиметься доля української землі! І кожному з нас варто зробити зважене та відповідальне рішення, бо від нього залежатиме майбутнє країни. Мусимо покласти край підривній діяльності аграрних спекулянтів та їхніх слуг і обрати тих представників народу, які захистять право українців на СВОю Богом ДАну землю!
Джерело: НОВА Тернопільська газета