Субота, 14 грудня 2024
• У Тернополі господарі викинули собаку з четвертого поверху • Російська ракета пошкодила промисловий об’єкт на Тернопільщині • За замах на замовне вбивство зловмисникові загрожує до 15 років ув’язнення • «Допомагаємо тим, у яких війна забрала все…» У Тернополі провели благодійну акцію для переселенців • У День волонтера понад 30 тернополян здали кров для фронту • «Прийняв із послуху нашого Синоду бути слугою Христовим”. У Тернополі відбулася інтронізація архиєпископа Теодора Мартинюка • Головну ялинку в Тернополі засвітила донька Героя Тараса Петришина • «Дівчина з обкладинки» у селі під Тернополем: 2 мільйони американців дивляться, як живе українська хуторянка • Іван Яцків загинув від обстрілу ворога на Сумському напрямку • У Тернополі відзначили волонтерів, які допомагають українським захисникам • Виписали з лікарні двох дітей, які отруїлися грибами у Копичинцях • Підпалили приміщення сільської ради біля Тернополя на замовлення… спецслужб росії • 12-річний хлопчик потрапив під колеса автомобіля • “Це була зразкова сім’я…” Ворожий безпілотник забрав життя тернополянина Віталія Ременця • Нічна атака “шахедом” по Тернополю: загинув 45-річний чоловік, є також важкопоранені • Латвійські партнери передали два автомобілі для військовослужбовців Тернопільщини • “Обірвалося на полі бою молоде життя …” Загинув захисник Євгеній Гнидка • Вбивство у Тернополі: грабіжник увірвався в будинок і зарізав подружжя… • Ресторани Тернополя забезпечують військових додатковим харчуванням • Вчителів запрошують взяти участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті»
Олена Коваль: «Особливі діти — це ангели, які відкривають нам цінність життя!»

Автор: Опубліковано: 4 Квітня о 12:00 316


6 квітня до Тернополя завітає голова ГО «Бачити серцем», киянка Олеся Яскевич, щоб зустрітися з батьками, які виховують дітей з інвалідністю.


Семінар відбудеться об 11-ій годині в ТВЦ «Атріум» («нульовий» поверх). Зареєструватися можна за посиланням у групі в Фейсбуці «Життя без меж». Участь у заході безкоштовна завдяки підтримці ГО «Ділові українські жінки в Тернопільській області». Запросила киянку до нашого міста Олена Коваль, ініціаторка багатьох проектів для родин з особливими дітками. Про Олесю Яскевич, яка виховує 12-річного сина з інвалідністю, знають в усій Україні за її активну соціально-просвітницьку діяльність. Своїм досвідом вона хоче поділитися і з тернополянами.

— Олеся втілила в життя безліч проектів інклюзивного характеру, це і літній табір «Space camp”, і «Майстерня» для дітей з інвалідністю 17+, і «Ранкове хюґе» для дівчаток з інвалідністю та їхніх мам й ін., — розповіла Олена Коваль. — Вона ділиться з батьками тим, що пройшла зі своїм сином, розповідає, як долала депресію, стереотипи, як зуміла знайти в собі сили і об’єднати довкола себе людей з такими ж випробуваннями. У неї нині потужна команда волонтерів. Про Олесю я дізналася з соціальних мереж, коли теж була у важкому стані й шукала інформацію про матусь, які не тільки лікують своїх дітей, а й вболівають за їхнє майбутнє. Досвід Олесі пробую втілювати в Тернополі. Торік у вересні я започаткувала проект «Життя без меж», планую заснувати громадську організацію. Стараємось урізноманітнити життя сімей, які виховують особливих дітей, щоб вони вийшли з чотирьох стін. Разом з активними матусями ми створили  жіночий клуб «Я — поруч», раз на місяць проводимо зібрання — це і чаювання, і малювання картин, і щирі розмови.

Своїм досвідом з тернополянами поділиться Олеся Яскевич –
мама 12-річного Матвія, у якого інвалідність.

Вперше Олена зібрала тернопільських матусь з особливими дітками у листопаді 2017-го на зустріч із членом правління ГО «Ліга соціальних працівників м. Києва» Ларисою Татариновою, яка розповіла про правові гарантії для таких родин.

— Стараюся гуртувати батьків та дітей з інвалідністю різного віку, щоб одні від одних могли дізнаватися корисну інформацію, — зазначила Олена Коваль. — Моєму синочкові Володі нині 4,5 року. В нього синдром делеції 1 р 36. Офіційно він один в Україні з таким діагнозом. Це важко сприймати, інформацію про перебіг недуги можна отримати лише зі спілкування з іноземцями, які також мають таких дітей. Ціную поради матусь з Болгарії, Росії, США. Найбільше людей з таким захворюванням у США. Як би не було, треба завжди дивитися вперед, розвивати потенціал таких осіб. Коли народився наш Володя, ми були сповнені радості, адже він —  довгоочікуваний первісток! Але щось було не так від початку. Хлопчик часто спав, не мав розвинутого смоктального рефлексу, плакав, вигинався…

 

Уже в перший місяць його життя ми звернулись до невролога. Висновок — гідроцефальний синдром, ураження центральної нервової системи і заспокоєння лікарів: «Не хвилюйтесь, до року все минеться». Проте стан не поліпшувався. І коли ровесники Володі вже починали самостійно сидіти, пробувати ходити, я тішила себе думкою, що добре, що син поміщається у люльку коляски і ніхто не бачить його відставання в розвитку. Та «щастя» тривало недовго. Синочок пересів у звичайний візочок. Знайомі проводжали нас здивованими поглядами: не розуміли, але боялися запитати. Переломним моментом для мене стало прийняття цієї ситуації. Без торгів. Ось Володя! Він саме такий. І — крапка! На щастя, у період величезного розпачу я зустрічала їх — диво-матусь, які витягували мене у реальність. Життя не буде ніколи таким, як раніше. І чим швидше зрозуміє це вся родина, в якій є дитина з інвалідністю, тим краще вони зуміють організувати свій розпорядок дня. До цього в нашій країні ніхто не готує. Навіть тепер, уже майже п’ять років потому, мене іноді обдає холодним потом, коли Володя починає кричати в публічних місцях. Просто він не хоче стояти в черзі, оглядати прилавки магазинів, у нього є ще багато інших «не хочу», зрозумілих лише йому. Що відчуває мати, коли виникає така ситуація? Іноді хочеться провалитись крізь землю. Багато очей, які на тебе дивляться в ту мить, ще більше ранять материнське серце… Батьки діток з інвалідністю різні, але ті, які усіма силами  намагаються допомогти своїм малюкам розвиватися, — безмежно сильні! Спокій приходить, коли починаєш розуміти усю глибину ситуації. Стояти на місці — це не вихід. Вважати себе жертвою не можна. Вірити у майбутнє своїх дітей і робити все для них — єдине правильне рішення!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

З переломом хребта до ветеринарної клініки Тернополя місцеві мешканці привезли собаку. Тварину з вікна четвертого поверху 13 грудня викинули господарі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 20:51


13 грудня російська федерація атакувала Україну. Ракета влучила і в об'єкт на Тернопільщині...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:37


Слідчі Головного управління Національної поліції Тернопільщини скерували до суду кримінальне провадження щодо уродженця Черкаської області, якого звинувачено у замаху на замовне вбивство...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:14


Український ветеранський фонд запрошує на новий вебінар. Цієї середи, 11 грудня, о 16 годині юристка розповідатиме про види виплат для членів сімей загиблих Захисників та Захисниць...


Рубрика: , , Опубліковано: о 23:29


Волонтери гуманітарного штабу при Архикатедральному соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі стали помічниками святого Миколая — передали внутрішньо переміщеним особам продуктові набори і солодощі...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00



Теми дня
13 Грудня
9 Грудня
8 Грудня