П’ятниця, 12 квітня 2024
• Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур • За ніч обікрав чотири магазини в Ланівцях • Народила донечку вдома. Медики допомогли породіллі з Теребовлянщини • У Тернополі з новою програмою виступить CHEEV • Хотів “приземлити”. Пригрозив односельчанину, який відмовився донатити на безпілотник • У Києві прощаються з Сергієм Коновалом і Тарасом Петришиним з Тернопільщини • Четверо бандюків із Тернополя вимагали в чоловіка 8 тисяч доларів “боргу” • Купував “Mavic” у… шахрая. Тернополянин втратив 60 тисяч гривень • Вистава для підтримки ЗСУ. В Шумську відновив роботу аматорський театр • Колишній директор кінотеатру з Бучача передав власне авто захисникам • “Стали на захист України разом і покинули нас разом”. На війні загинули два побратими із Тернополя • “Обливається кров’ю серце…” На Донеччині загинув захисник із Тернопільщини • 10 метрів між автомобілями: запроваджують обмеження руху через міст біля політехнічного університету • Підліток хотів стрибнути з моста: на Тернопільщині запобігли нещастю • Злодій викрав телефон в дитини у приміщенні школи в Тернополі • Дрон для ЗСУ придбали за власні кошти старости громади на Тернопільщині • “З великою любов’ю у серці”. Не стало священника з Тернопільщини
Дружина Президента Олена Зеленська побувала у Тернопільській обласній психоневрологічній лікарні й пройшла шляхом пацієнта

Опубліковано: 16 Лютого о 12:02 235


Дружина Президента України Олена Зеленська відвідала Тернопільщину.


У рамках візиту, присвяченого впровадженню безбар’єрності на місцевому рівні, побувала в Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні, яку впродовж 23 років очолює заслужений лікар України Володимир Шкробот.

Пані Олена ознайомилася з роботою нещодавно відкритого на базі медзакладу Центру досконалості.

Генеральний директор Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні Володимир Шкробот вітає першу леді в медзакладі.

Разом із міністром охорони здоровʼя Віктором Ляшком перша леді пройшла маршрутом пацієнта, подивилася, яку допомогу отримують бійці на всіх етапах лікування: від діагностики та інтенсивної терапії до реабілітації.

Заклад має ліцензію на провадження медичної практики за 37 напрямами. Обласна лікарня з 2003-го року функціонує як єдиний в області Інсультний центр, а 23 листопада 2022-го року його доповнили два новостворені відділення – нейрохірургічне та операційне з Центром ендоваскулярної нейрорентгенхірургії.

Нейрореабілітаційне відділення закладу є учасником програми МОЗ зі створення центрів досконалості – розвитку клінічних мультидисциплінарних реабілітаційних команд на базі найбільш перспективних реабілітаційних відділень в Україні. Наразі таких відділень у країні шість, кожен центр – осередок передового досвіду та взірець для інших представників галузі. Мультидисциплінарні реабілітаційні команди, які пройдуть навчання в центрах досконалості, зможуть ефективно працювати з комплексними станами здоров’я, спричиненими війною, та розвинуть навички якісної і продуктивної комунікації з пацієнтами.

«У січні нейрореабілітаційне відділення Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні стало одним із шести так званих Центрів досконалості. Це означає, що тут уже застосовують найкращий досвід у сфері реабілітації: сучасні доказові методи реабілітації, мультидисциплінарний підхід, пацієнтоцентричність, безбар’єрність; пильна увага приділяється потребам пацієнтів та їхньому комфорту. Кваліфіковані фахівці мультидисциплінарних реабілітаційних команд формують індивідуальний план реабілітації для кожного пацієнта, який дає змогу максимально відновити втрачені функції організму та повернути людину до соціально активного життя. Це приклад того, яким має бути реабілітаційне відділення. Цей досвід варто масштабувати, і ми над цим працюємо», – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Відділення надає стаціонарну реабілітаційну допомогу пацієнтам з ураженням нервової системи та опорно-рухового апарату. 90 % хворих мають нейротравми: 50–60% – інсульти; 20–30% – це спінальна травма, а також черепно-мозкові травми, периферичні ураження нервів тощо.

“Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня — один із тих українських медзакладів, який уже став учасником медичного партнерства, “побратимства” між нашими й іноземними лікарнями, укладеного на третьому Саміті перших леді та джентльменів торік у вересні за ініціативи МОЗ. Доступність простору тут – життєва необхідність для пацієнтів, які відновлюються після інсультів і важких травм. Лікарня може ділитися досвідом не лише з європейським, а й українським клініками, бо місцеві фахівці мають унікальні напрацювання щодо допомоги людям, які зазнали поранень через війну”, — наголосила Олена Зеленська.

Партнерами Тернопільської обласної лікарні стали Група психіатричних та неврологічних лікарень Парижа (Франція) та Університетська клініка психіатрії Скопʼє (Північна Македонія).

Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня також є активним учасником Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яку ініціювала перша леді. На її базі працює, зокрема, регіональний координатор впровадження програми на Тернопільщині.

Дружина Президента й очільник МОЗ відвідали Центр ментального здоров’я, який торік почав функціонувати у складі тернопільського медзакладу. Тут безоплатно надають амбулаторну та стаціонарну психологічну допомогу тернополянам і мешканцям області, внутрішньо переміщеним особам, військовим, а також психологічну підтримку медичним працівникам для запобігання професійному вигоранню. Розбудова мережі центрів з ментального здоровʼя у кластерних та надкластерних лікарнях по всій країні – наступний крок МОЗ у межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоровʼя.

З огляду на те, що пацієнти лікарні особливо потребують безбар’єрних умов і зручного простору, під час зустрічі в медзакладі презентували Посібник із безбар’єрності для реабілітаційних відділень – унікальне спеціалізоване видання для керівників клінік.

У посібнику зібрані рекомендації, які важливо врахувати для забезпечення доступності реабілітаційних відділень. Він має продемонструвати основні бар’єри, які обмежують якісну самостійну адаптацію в закладах охорони здоров’я людей із певними фізичними порушеннями.

Олена Зеленська відзначила важливість посібника для всіх, хто прагне змін та людиноцентричності наших медзакладів.

«Гідні умови лікування, реабілітації та всього життя – те, що маємо відбудувати у країні найперше», – наголосила вона.

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Нерозкритих злочинів стає менше, а показники із розкриття правопорушень від початку року зросли на більш як сімдесят відсотків...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:33


Сьогодні у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В.Гнатюка презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи «Вплив Митрополита Андрея Шептицького на суспільне і культурно-просвітницьке життя в Галичині кінця XIX – першої половини XX століття»...


Рубрика: , Опубліковано: о 20:52


Співробітники відділення поліції №1 (м. Бережани) встановлюють особу чоловіка, бездиханне тіло якого виявили у полі неподалік села Білокриниця Підгаєцької громади Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:24


На 100% від запланованої кількості вдалося посіяти яру пшеницю, ячмінь та овес...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:51


За одну ніч зловмисник обікрав чотири магазини у Ланівцях. За вчинене йому загрожує до 8 років позбавлення волі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:42Теми дня
11 Квітня
10 Квітня
9 Квітня
8 Квітня