Лише дві золоті медалі Олімпіади в Ріо’2016 потужно вдарили по амбіціях українських любителів спорту. Причому обидві вищі нагороди здобули представники сильної статі, а ось наші жінки вперше за історію залишилися без олімпійського «золота». У сезоні’2018 стало зрозуміло, що вже через два роки дівчата зроблять усе можливе, щоб прикрий факт Ріо залишився непорозумінням.
Літній сезон’2018 вважається певною мірою в світі олімпійського спорту розвантажувальним. Немає чемпіонатів світу у двох медаленосних частинах програми — легкій атлетиці та водних видах спорту (тут обмежуються континентальними першостями).
Проте для українок це не стало перепоною для видатних здобутків — протягом цьогорічної осені відразу три наші співвітчизниці виграли золоті медалі чемпіонатів світу.
Олена Костевич — точно в «десятку»!
У середині вересня у корейському Чанвоні відбувся чемпіонат світу зі стрілецьких видів спорту. Відмінно там виступила олімпійська чемпіонка Афін’2004 Олена Костевич. Вона стала чемпіонкою світу у стрільбі з малокаліберного пістолета з 25 метрів, здобувши при цьому ліцензію на Олімпійські ігри в Токіо ще за два роки до їх старту.
У фіналі Костевич показала однакову суму з росіянкою Віталіною Бацарашкіною – по 37 очків. У додаткових серіях українка з результатом 4+4+3 вирвала перемогу у росіянки (4+4+2). «Бронза» дісталася Дорен Веннекамп з Німеччини.
Відзначимо, що це дебютний чемпіонат світу в цій новій олімпійській дисципліні, і Олена розпочала відразу з перемоги. Відзначимо, що до того Олена Костевич протягом багаторічної спортивної кар’єри здобула лише одну золоту нагороду чемпіонатів світу — у Лахті’2002 виграла «золото» на дистанції 10 м у стрільбі з пневматичного пістолета. До речі, Олена — лідерка світового рейтингу в іншій дисципліні — стрільбі з пістолета на 25-метровій дистанції. У Кореї в цій дисципліні українка зупинилася за крок від фіналу, однак на Олімпіаді безперечно вона фаворит і на цій дистанції.
Дарина Білодід — наймолодша і найвправніша
А за кілька тижнів після тріумфу Костевич просто вразила дзюдоїста Дарина Білодід. Ні, українці вже давно пророкують велике майбутнє. Вона була чемпіонкою Європи та світу серед кадетів, а торік у віці 16 років сенсаційно виграла дорослий чемпіонат Європи.
Однак навіть той тріумф сприймали радше як аванс і аж ніяк не чекали, що він так швидко виправдається. А виправдався він вже у вересні 2018-го, коли Дарина стала найсильнішою на планеті.
Цікаво, що Дарина Білодід просто переписала історію світового дзюдо. На момент виграшу «золота» Білодід ще не виповнилося 18 років — їй повних 17 років та 11 місяців. Отож, Дарина Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо.
Попередній рекорд серед жінок належав японці Рійоко Тамурі — вона виграла «золото» в 1993 році у віці 18 років 1 місяця. Білодід здобула перемогу на два місяці раніше.
Таким чином, українка ще до 18 років встигла стати чемпіонкою Європи та чемпіонкою світу серед дорослих. До речі, за кілька тижнів українка поїхала і на чемпіонат світу серед молоді, де також без проблем здобула золоту нагороду. Нині вона — перший номер світового рейтингу у ваговій категорії до 48 кг.
Алла Черкасова — зламати суперниць
Першим номером світового рейтингу їхала на чемпіонат світу з боротьби, який днями завершився у Будапешті, й українка Алла Черкасова. У ваговій категорії до 68 кг вона впевнено дійшла до фіналу, де зустріла несамовитий опір темношкірої француженки Лароке.
Програючи у фінальній сутичці 0:4 та 2:6, українка таки зуміла вийти на зручну позицію, провела больове схрещення ніг суперниці і відразу кілька двоочкових прийомів. Після цього рахунок став — 15:6, і у перемозі нашої Алли сумнівів уже не було.Це третє осіннє планетарне «золото» українок!
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: олімпіада, Чемпіонат Світу